Skocz do zawartości

Problem z routerem ZTE F660 "tak jakby się zawiesza"


Recommended Posts

Witam, mam dziwny problem z (chyba) routerem ZTE ZXHN F660. kilka dni temu podłączyli mnie do światłowodu i dostałem takie oto urządzonko. problem polega na tym, że nie do końca wiem co się dzieje. otóż chodzi sobie internet chodzi, nagle przy włączaniu jakiejkolwiek strony wyskakuje błąd "STRONA INTERNETOWA NIEDOSTĘPNA" sprawdzam telefon i czy wifi działa - jest to samo, biorę laptopa - to samo czyli brak internetu ale internet tak naprawdę jest bo na stacjonarnym na kablu mogę bez problemu grać w CS:GO, wejść na teamspeak czy włączyć ponownie steama, nawet coś tam torrenty śmigają a stron nie da się włączać no i wifi nie działa tak jak już wspominałem. strasznie to jest dziwne i nie wiem od czego zacząć sprawdzanie przed telefonem do operatora, że coś jest popsute. wystarczy, że nacisnę przycisk ON/OFF na routerze i od razu włącze go ponownie i net wstaje i znowu działa przez jakiś czas aż stanie się to co opisałem wyżej że trzeba go "resetować". aha, jeszcze jedno! jak internet "chodzi" czyli mogę wejść na tsa, steama ale strony nie działają to nawet do ustawień 192.168.1.1 nie mogę wbić - po wyłączeniu/właczeniu urządzenia ponownie wszystko znowu działa i można majstrować w oprogramowaniu.

 

co robiłem/sprawdzałem? próbowałem wyłączyć wifi na stałe - nic. przywracałem ustawienia fabryczne przez panel i przez resetowanie igłą na urządzeniu. zmieniałem kable, odpinałem/podpinałem bla bla bla.. raz internet chodzi 20minut raz chodzi 2 godziny. postawiłem go nawet pod uchylonym oknem żeby miał lepsze chłodzenie (pomyślałem, że to może też byc przyczyna)  bo jest ciepły, więc i na stojaka stał i na leżąco ale żadnych efektów. więc problem przegrzewania mógłbym chyba wykluczyć. router wyjęty z pudełka w poniedziałek.

 

przepraszam, że tak chaotycznie napisane ale mam nadzieje, że coś można z tego wyczytać.

 

prosiłbym o pomoc kogoś kto ogarnia te sprawy bo ja raczej zielony i stać mnie tylko na przepinanie kabli, resety itp.

 

pozdrawiam i czekam na przydatne wskazówki! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...