Skocz do zawartości

Ustawienie polożenia subwoofera


Recommended Posts

Prawidłowe ustawienie subwoofer-a powinno uwzględniać odpowiednią odległość od ściany tylnej i bocznej przy zachowaniu minimum 70 cm. Nie ma natomiast znaczenia na jakiej wysokości. Proszę zaznajomić się z konstrukcjami z bardzo wysokiej półki. Ważne by zachować odległość od ścian lub sufitu. Każde inne ustawienie powoduje dodatkowe rezonanse pomieszczenie i nienaturalne, silne podbarwienia w zakresie 70-120 Hz. A to wcale nie jest bas, który liczy się akurat poniżej tejże częstotliwości. Dudnienia i łomotanie nie jest basem. :P

Można ustawić na półce ale musisz się liczyć z obniżeniem siły "basu".

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolego, najlepiej na słuch wybadaj gdzie najlepiej się sprawuje, tzn tam gdzie bas nie jest ani tłumiony ani podbity, 70cm?? ja słyszałem różne teorie, oczywiście zależy jaki sub, w którą stronę wychodzi otwór bass-reflex itp. jest wiele czynników wpływający na jego dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaki masz, ja mam z logitecha z5300. 100W,6 cali 2komorowy, 30x30x36cm, i niestety biurka to by połowę zają i musiał wylądować pod, no i niestety szału nie ma z dźwiękiem, rezonuje od nóg biurka i podbija bas, za to jak podłączyłem na działce na otwartej przestrzeni to po prostu bajka, dlatego trzeba uważać co się kupuje :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Moj woofer to microlab 330. Chodzi o to, że ciągle po nim kopie. Nie przemyślałem tego zakupu. Spróbuję się z tym trochę pobawić i umieścić go na półce nad biurkiem. Zobaczę efekty i wtedy zdecyduję, co z tym zrobić dalej. Otwór bass reflex umieszczony jest na tylniej ścianie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...