Skocz do zawartości

[MULTI] Minecraft


Recommended Posts

Powiem tak: jak miałem 2 rdzeniowego lapka i grałem na 1.2 to problemów nie miałem, serw i gra naraz działały bez problemów :) a teraz na 1.3 na 3 rdzeniach, jak mam serwer i gra naraz to trochę gra laguje (możliwe ze to net).

 

Ale jak gram w singla to procek spokojnie daje rade :P

 

Moskit oglądam twoje odcinki i powiem, że są całkiem ciekawe, gdyby nie moje 2 MB to też mógłbym coś nagrać.

Link to post
Share on other sites

a teraz na 1.3 na 3 rdzeniach, jak mam serwer i gra naraz to trochę gra laguje (możliwe ze to net).

to nie jest wina netu :( tylko wina patcha. Ten patch spowodował błędne/spowolnione wczytywanie się chunków.

 

Oby zostało to naprawione w 1.4 który niedługo wyjdzie

Link to post
Share on other sites

Mi gra działa bez najmniejszego problemu. :) Gram, nagrywam obraz i głos, a czasami i milion innych rzeczy robię i wsio działa. Magia czterech rdzeni. :(

Problem rozwiązany - Kaspersky nagle zaczął sobie coś skanować i ciągnął 700MB pamięci i 90% procka...

 

Nie ogarniam jeszcze do końca tego systemu craftingu, no i latam po świecie w poszukiwaniu surowców i miejsca na dom :(

 

E:

HELP ;)

Zacząłem po prostu kopać w dół bo tam jakiś surowiec był i przekopałem(wpadłem) się do podziemnej jaskini.

Już ją 5 raz przemierzam, używam światła do orientacji ale średnio mi to wychodzi i jak mam z niej wyjść? :D

 

 

BTW znalazłem dungeona(tak mówiłeś na tym twoim filmiku), to gdzie się spawnią zombie, i to rozwaliłem. Co teraz? :P

Link to post
Share on other sites

najlepiej wyjśc w taki sposób, że kopiesz 3 sześciany w ścianie jeden nad drugim, potem wejdz w tą dziurę, i znów wypok 3 sześciany ale o jeden klocek wyżej i robisz schody.

 

Lub jeśli masz dużo surowców to zrób wieżę do sufitu po czym rób pionowy tunel w fuficie kładąc jednocześnie coś pod siebie, i tak kop az zastaniesz słońce lub księżyc

Link to post
Share on other sites

Co tak mało wypowiedzi tu? :ciekawy:

 

Ogólnie dałem radę sposobem wieży

A teraz - zacząłem sobie robić domek, wodę sprowadziłem i przypadkiem spadłem i się zabiłem. Da się to jakoś odzyskać? Moja budowla wciąż gdzieś na świecie jest? Chociaż tyle przemierzyłem że i tak już jej nie znajdę ;)

Szkoda, a denerwuje mnie zaczynanie od nowa :P

Link to post
Share on other sites

Co tak mało wypowiedzi tu? :ciekawy:

 

Ogólnie dałem radę sposobem wieży

A teraz - zacząłem sobie robić domek, wodę sprowadziłem i przypadkiem spadłem i się zabiłem. Da się to jakoś odzyskać? Moja budowla wciąż gdzieś na świecie jest? Chociaż tyle przemierzyłem że i tak już jej nie znajdę :)

Szkoda, a denerwuje mnie zaczynanie od nowa :P

Na 110% nadal tam stoi. ;) Minecraft tworzy tylko nowy i wcześniej nieodwiedzony teren "w locie". Jeżeli już gdzieś byłeś i coś stworzyłeś, to tam zostanie. :P Jak już odnajdziesz swoje budowle to możesz stworzyć sobie kompas, a potem zrobić sobie jakieś drogowskazu z miejsca respawnu. Ewentualnie możesz zrobić sobie portale, ale to już wyższa szkoła jazdy.
Link to post
Share on other sites

Pytanie:

Ale chodzi mi o to czy jak ja mam wyłączony komputer to nie da się grać i czy jeżeli on zaloguje się na moje hamachi to będzie mógł grać.

Odpowiedź:

ale pamiętaj: twój wyłączony komp to także wyłączony serwer :)

Naprawdę tak ciężko uważnie czytać?
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Chwilowo brak mi weny i czasu na Minecrafta. Mam teraz kilka zleceń na filmiki i sporo innej roboty, co składa się na ta, że kanale aktualnie jest zastój. :)

 

Inna sprawa, że odpaliłem ostatnio MC z łatką 1.5 na nowym świecie i... zawiesiło mi po chwili grę. :D Boję się odpalić mój sejw w jaskini. :]

Link to post
Share on other sites

Już jest wersja 1.5.01 :) . Ogólnie bardzo mnie ucieszył dodatek w postaci elektrycznych torów :] . Jak jakiś podjazd jest to sobie ustawiam tak z 5 i sunie aż creepery uciekają :) . Ogólnie jeden taki g*wno daje bo przejedziesz parę m i już staje :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...