Skocz do zawartości

Jak to jest z Hybrid CrossFire ?


Recommended Posts

Komputer postawiony na płycie M4A88TD V-EVO/USB3 - w mostku północnym zintegrowana grafika Radeon HD 4250 z Side Portem 128 MB 1333 MHz. Chcę dołożyć jakąś (?) kartę grafiki ATI. I teraz pytania: Czy w HCF połączyć monitor (mam tylko jeden) z integrą czy z dodatkową ? Czy "moc graficzna" takiego układu będzie sumą mocy obu kart ? Czy wyłączyć w BIOS'ie integrę i zostać tylko na dodatkowej karcie?

Proszę o konkretne, techniczne porady.

Pozdrawiam ...

Link to post
Share on other sites

Przy HCF monitor podłączasz do wyjść ze zintegrowanej karty. Moc w teorii się sumuje, w praktyce różnie z tym bywa (raz jest lepiej od pojedynczej karty a raz gorzej).

Z obecnej generacji kart do HCF możesz podłączyć tylko HD5450, ze starszych tylko low endowe modele serii 3xxx.

 

Ogólnie rzecz biorąc HCF to gra nie warta świeczki.

 

PS. HCF nie jest obsługiwany przez Windows 7.

Link to post
Share on other sites

czyli teoretycznie nie moge miec jakiegos 4870/90 + integre na plycie, i to polaczyc w HCF?

bo jaki sens ma laczenie integry z 5450 - chyba ze ja czegos nie rozumiem.

 

A jak to jest u nvidi, np nforce 780/980?, tam normalnie moge wpiac jakiegos 480 i cieszyc sie hybrid SLI?

Link to post
Share on other sites

W specyfikacji płyty jak wyżej na stronie ASUS'a jest "Obsługa Hybrid CrossFireX" ale w specyfikacji karty EAH5670/DI/1GD5 nie ma nic na ten temat.

Nie ma nic o tym dlatego tylko, że jest to niemożliwe. Ale z tą kartą to dobry wybór, będzie ona wydajniejsza niż HD5450 z integrą w HCF.
Link to post
Share on other sites

Nie jestem maniakiem gier ale czasem lubię ścignąć się w NFS'a, powędrować w nieznanym świecie lub rozwiązać jakąś zagadkę. Fascynuje mnie grafika komputerowa jako taka...

Tak, niewątpliwie pobór prądu dostosowujący się do potrzeb i cichy sprzęt - to ważne !!!

Pozostanie mi więc wyłączyć integrę w BIOS'ie i będzie o.k.

Pozdrawiam ....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...