Skocz do zawartości

Ipady 3 po wymianie szkła - warto?


Recommended Posts

Hmm, moim zdaniem nie warto brać sprzętu od apple, bo więcej będzie z tym kłopotów niż porzytku (specjalny kabel, brak slotu SD, słaba kompatybilność z innym sprzętem). 

 

Pierwsze pytanie do czego ma być tablet. Bo jeśli tylko zabawką do lansowania to Apple się nadaje, ale jeśli chcesz coś na nim zrobić to na 99% tablet z windowsem (colorovo citytab supreme 10 na przykład). Wszystkie możliwości PC w tablecie.

Link to post
Share on other sites

Po za tym nie wiadomo nic na temat skąd pochodzi sprzęt, czy użyto oryginalnych części, kto robił wymianę.

 

I co oznacza "Gwarancja Serwisu" ? Może to, że śfagier Jóźwa z wujem Stefanem kupili rozbite iPady, wymienili najtańszą szybę w garażu :) i dają gwarancję :) :)

 

Tyle, że dwa dni po sprzedaniu ostatniego sprzętu zlikwidują działalność i po "gwarancji" :)

 

Za 800 zł możesz kupić na przykład Dell Venue 8 Pro - to 8 cali - ale pochodzi z dell Outlet, ma 24 Miesięczną Gwarancje Dell'a. A sam sprzęt kupisz na przykład w x-kom.pl - masz PEWNY sprzętz pewną gwarancją.

 

Jeśli Chcesz 10 cali to na przykład Colorovo CityTab kupisz nowy, pewny z gwarancją.

 

Napisz do czego chcesz używać sprzętu.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

O takie aukcje chodzi

http://allegro.pl/apple-ipad-3-gen-3g-16gb-sklep-wwa-kurier24h-ai03-i5203411850.html

 

Od Venue 8 przestrzegał mnie jego właściciel - problemy z softem oraz jego optymalizacją. 

 

 

 

urzadzenie ma bardzo źle zoptymalizowanego Androida, jest szereg błędów które są może małe ale bardzo denerwujące np wyłączanie się ekranu czy całych aplikacji w niespodziewanych momentach. Sam posiadam Venue 8, wiem o tabletach z tej serii prawie wszystko

 

Colorovo pachnie mi półką Kruger&Matz, GoClever i podobne. Pod uwagę biorę tylko marki: Lenovo, Samsung, Apple, Sony, Dell, Asus. Nawet do Acerów bym podchodził ostrożnie. Dopóki się nie będę miał pewności że Colorovo to taki Xiaomi wśród tabletów (firma która ma ambicje konkurować jakością z największymi ) raczej będe podchodził ostrożnie.

 

Szukam tabletu 10" z dobrym wyświetlaczem (1240x800 mnie nie satysfakcjonuje) do ebooków i przeglądania stron. Mimo że grał nie będę to tablet ma mieć na tyle dobre bebechy (lub optymalizację) aby komfortowo pracować przez ok 4 lata i by móc otworzyć 20-30 kart w przeglądarce. Na kompie często mam otwartych 50-60 kart.

 

Na sprzęt (nowy lub używany) mogę wydać maksimum 700zł. 

 

 

Windows 8 mnie trochę odstrasza bo boję się tzw. syndromu windowsów. Czyli zamulania po jakimś czasie. Dziewczyna brata ma jakiegoś netbooka z win8 i po 1,5 roku nie działa już tak płynnie jak na samym poczatku. A nie żąglowała oprogramowaniem.

 

Na oku miałem

Lenovo S8-50L - idealny, nawet pomimo baterii. Niestety boje się że 8" może nie wystarczyć do komfortowego przeglądania wielu stron

Lenovo Yoga 10" B8080 - Fajny ale słyszałem o problemach z płynnością związanych z tym że snapdragon 400 jest ciut za słaby na 10" i 1920 × 1200.

Samsung Note 10.1 - rysik kusi, fajne bebechy ale słaba rozdzielczość (1280x800)

Teclast X98 - teclast po komentarzach wydaje mi się właśnie takim Xiaomi  bo ma świetne parametry,elementy aluminum i ekran Retina z Ipadów. Niestety próżno szukać czegoś z gwarancją i niską ceną.

 

No i właśnie te Ipady z Retiną. Lans mnie w nich nie interesuje ale dobry ekran 10", świetna rozdzielczość i płynny zoptymalizowany system.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

1. Kto mówi o dellu z androidem? Ravir wspominał o wersji PRO wyposażonej w windows 8.1 (taki jak na kompie)

2. To jest podobna półka, ale niech cię to nie zwiedzie, to bardzo porządny sprzęt. Sam mam wersję 8H i powiem, że jest świetna. Tablety na windowsie, nawet te tańsze grzebią androida głęboko pod ziemią. Przy tej cenie, Colorovo jest praktycznie bezkonkurencyjne i zadziwiająco dobrze wykonane.

3. 1280x800 to taka całkiem dobra rozdzielczość, ale wiadomo czego nie urywa.W tej cenie, z większą rozdzielczością jest jeszcze KM 1080 z Full HD i kiano Intelect 8,9. Moim zdaniem 1280x800 przy 10 calach jest całkiem dobre i wystarczy do czytania, neta i kilku lepszych gier (herosy na przykład)

4. Android też lubi mulić po jakimś czasie. Windows, o ile nie wpychamy wszystkiego co się da, nie powinien cierpieć na taką przypadłość.

 

Systemu appla nie miałem i mieć nie planuje. Niemniej, nie on by mnie odstraszał od tego sprzętu, a raczej to o czym wspominał Ravir, czyli szemrana gwarancja. Poza tym, nie wiadomo czy nie wsadzili czegoś w stylu przechwytywania haseł czy innego pskudztwa.

Link to post
Share on other sites

3. O Kiano też się sporo negatywnych rzeczy naczytałem w kwestii softu.

4. Mi nie chodzi o zamulanie aplikacjami. Bo wystarczy używać lżejszych zamienników albo zmniejszyć liczbę aplikacji. Chodziło mi o tzw. syndrom zamulenia windowsa. Czyli gdy system zaczyna mulić sam z siebie przez różnego rodzaju resztki poistalacyjne, cache, puste/błędne wpisy w rejestrze itp itd. W androidzie tak jak w innych linuksopodobnych jak coś wywalamy to nawet jeżeli coś zostaje to nie ma większego wpływu na wydajność. Natomiast w windowsie np. taki archaizm jak rejestr przyczynia się do spowolniania systemu. Dlatego pisałem że moja znajoma nie żąglowała aplikacjami a system zaczął mulić.

 

No właśnie. Tym bardziej że z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak oryginalna szyba Apple bo polityka firmy broni się przed serwisowaniem zmuszając klientów do kupna nowych sztuk.

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12361267,Wypadek_z_iPadem__Nie_idz_do_autoryzowanego_serwisu.html

Link to post
Share on other sites

Mój Dell Venue 11 Pro kupiony w Grudniu 2013 roku nie zamula. Windows 8.1 jest pod tym względem genialny. Zero problemów.

 

Nie wiem czy Wiesz - ale na tym samym sprzęcie Wndows 8.1 dziła SZYBCIEJ niż Android. :)

 

A nadchodzący Windows 10 jest jeszcze lepszy - mam zainstalowaną wczesną wersję testowa a już działa świaetnie - no i kupujac dziś tablet z Windows 8.1 Masz darmowa aktualizację do Windows 10. :)

Link to post
Share on other sites

Ok przekonaliście mnie do Windowsa ale nadal będę się upierał co do rozdzielczości. Mam xiaomi mi2s i HTC desire Z i czytanie na 342dpi jest diametralnie przyjemniejsze niż na 252ppi. Czcionki są po prostu śliczne i wzrok się tak nie męczy. Więc szukam tabletów z wyższą rozdzielczością niż standardowa np. HP omni 10 za 700zł

 

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

To Będziesz musiał dołożyć - Lenovo MIIX 2, Yoga 2, ThingPad - 8 lub 10 cali, rozdzielczość 1900x1200 - ale cena w okolicach 1100 zł i więcej.

 

Na plus można dodać, że są to bardzo porządne tablety, nowe, sklepowe. Jeśli nie Chcesz marek jak Colorovo to za 700 - 800 zł nic nowego, markowego nie kupisz.

 

Niestety Musisz zrozumieć, że za pewny sprzęt trzeba zapłacić :) - nikt nie bawi się w działalność charytatywną - a wszystkie zbyt dobre "okazje" są najczęściej zwykłym oszustwem.

Można kupić taniej o 50% sprzęt - ALE - mówimy to o wyprzedaży typu Outlet - mamy sprzęt nie nowy, ale odnowiony/otwarty czy ze zwrotów -  z pełną gwarancją producenta. Ale to jedyny przypadek.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście chodzi mi właśnie o outlety i sprzedaż przez prywatne osoby które dostały sprzęt w ramach abonamentu komórkowego albo był to nietrafiony prezent czy po prostu nie podoba im się jakaś rzecz (jeden gość sprzedawał lub chciał zamienić Yogę 10" bo bo za duża i nieporęczna). Dlatego zaznaczyłem że sprzęt nie musi być nowy. Zdaję sobie sprawę że w przypadku nówek będę musiał iść na kompromis ze specyfikacją,gwarancją albo z ceną. Gdyby wybór był prosty nie pisałbym tutaj topiku tylko wziąłbym Mipada w wielkości 10" i w cenie 700zł :)

 

Co do tanich marek np. taki Kruger & Matz KM1081 mimo że pasowałby idealnie to gdzieniegdzie można przeczytać o zapadających się przyciskach fizycznych czy migającym podświetleniu. 

 

Z doświadczenia wiem że nie zawsze trzeba płacić, wystarczy się przyczaić :D. 1,5 roku temu gdy i5 2500 (bez K) chodziły po 600-700zł ja kupiłem za 800 zł wersję K w komplecie z Asrockiem Pro 3 i Fortisem. Sprzedawca nawet dorzucił nieużywane stockowe chłodzenie procka :P. Sprzęt pięknie śmiga do dziś.

 

//DODANO

 

Przez chwilę miałem okazję bawić się jakimś GoCleverem 8" i albo ja mam grube paluchy albo wszędzie poza metro na tej rozdzielczości jest po prostu niewygodnie. Owszem można zwiększyć interfejs ale wtedy na ekranie robi się tłoczno. Ogólnie odczucia mam takie że jak windows to albo 10" i więcej albo rysik. Więc albo Asus Vivotab Note 8/ Dell Venue 8 Pro (z aktywnym rysikiem) albo jakiś 10 calowiec. Z tym że z tego co na necie piszą dopiero Toshiba Encore 2 Write pod względem rysika i jego obsługi jest w stanie dogonić a nawet przegonić jakość obsługi i samego rysika w Samsungach Note. Do tego dochodzi cena powyższych tabletów.

 

Na początku kwietnia okaże się czy dostanę zwrot ze spółdzielni. Jak tak to dołożę do czegoś z windowsem, mimo niższej niż zakładałem rozdzielczości. Jak nie to kupię S8-50l na androdidzie i do moich potrzeb (pdfy, przeglądanie internetu) śpiewająco mi wystarczy. Natomiast jak całkiem mi odbije to za tysiaka kupię nówkę Xiaomi Mipad z ekranem retina i świetnie zoptymalizowanym androidem.


Kupiłem na 3 raty Yogę 2 8" 1920x120, 4rdzeniowy atom, 2gb ram, windows 8 i unikalna funkcja Anypen - rysikiem jest wszelka metalowa lub grafitowa rzecz. Działa o WIELE lepiej niż te gumowe za 15zł. Po pierwszym dniu korzystania nie wyobrażam sobie żeby wziąć windowsa bez rysika.

 

Czyli mam to co chciałem, kompaktowość, rozdzielczość, windowsa i rysik

 

Topik można zamknąć.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...