Skocz do zawartości

MSI Z77A-G43 dziwne zachowanie


Recommended Posts

Mam komputer z tą własnie płytą głowną.

Do tego i5 3550k, 16GB ramu.

Dziwne rzeczy się dzieją.

Przy dużym pobieraniu danych karta wifi jakby znika, nie potrafi wykryć żadnej sieci.

Wyłączanie i włączanie nic nie daje.

Jest to druga karta sieciowa, po przednia przestała być w ogóle widziana przez system.

Do tego zdażają mi się częste zwisy i resety.

Miałem też problem z dyskami, spontanicznie odłączały się.

Zmieniłem przewody sata i narazie nie ma tego problemu.

 

Dodatkowo nadmienie,że postawiłem system na starym procesorze i płycie głownej a po zmianie nie formatowałem dysku, bo system działał jak ta lala(win 7 btw.).

 

Mogę dodać że porty usb 2.0 na froncie obudowy wymagają odinstalowania i zainstalowania sterowników za każdy razem jak coś sie do nich podłączy.

 

Pytanie czy to wina płyty głównej i będę musiał wymienić na nową(płyta w maju będzie miała 2 lata, nie wiem czy jeszcze jest na nią gwarancja) czy może sam format wystarczy.

 

Nie kożystam z kompa często bo nie mam nie w tydzień w domu więc nie był to wielki problem dla mnie, ale ostatnio jest coraz gorzej.

Link to post
Share on other sites

Ja bym robił format,potem odpowiednie sterowniki do płyty,może nowy bios jest.Przenoszenie systemu na inną płytę jest możliwe ale może być przyczyną właśnie takich dziwnych zachowań komputera.A jaką płytę miałeś przed tą co teraz? Mimo to system w takich przypadkach ma prawo "głupieć"....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Wcześniej miałem Asus p5K a na niej core 2 duo.

Pamiętam,że kiedyś jak dokonałem zmiany płyty głównej i procesora, na win xp. To system walil odrazu blue screeny.

Win 7 działa w zasadzie prawie dobrze, więc uznałem, że nie ma co się męczyć.

 

Formota będę mógł zrobić najwcześniej w sobotę nie fortunnie, zobaczę jak wtedy będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...