Skocz do zawartości

Reklamacja GTX 770


Recommended Posts

Witam,

Byłem posiadzaczem karty graficznej GTX 770 4 GB Gainward Phantom.Podczas gry w Far Cry 4 PC restartował się i okazało się że karta jest uszkodzona, po 3 miesiacach wyczekiwania producent dał mi Ati Radeona R9 280X XFX Black Edition. Ale jestem niezadowolony z tej karty, i chciałbym coś z obozu zielonych, czy mogę coś z tym zrobić ? Napisać jakąś reklamacje ?  Panowie ze sklepu zaoferowali mi żę za dopłatą wymienią mi obecną kartę na GTX 970 kwestia tylko "różnicy w wartości" Czy ktoś mógłby coś doradzic ?

Link to post
Share on other sites

skoro miałeś GTX 770 4 GB Gainward Phantom to jakim cudem wymieli ci ja na r9 280x? !!!!!!!!!!!!!!!!

 

powinni ci wymienić na gtx 970 Gainward Phantom, 770 juz chyba nie produkują a ta 970 jest jego następcą tym bardziej jeżeli nie mieli na stanie GTX 770 4 GB Gainward Phantom a ty zapewne jak ostatni matoł zgodziłeś sie ze wymienia ci na radeona, albo oddają kasę tyle ile zapłaciłeś w dniu zakupu za 770 albo daja taka sama lub lepsza

Edytowane przez stalkerpl
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skoro miałeś GTX 770 4 GB Gainward Phantom to jakim cudem wymieli ci ja na r9 280x? !!!!!!!!!!!!!!!!

 

powinni ci wymienić na gtx 970 Gainward Phantom, 770 juz chyba nie produkują a ta 970 jest jego następcą tym bardziej jeżeli nie mieli na stanie GTX 770 4 GB Gainward Phantom a ty zapewne jak ostatni matoł zgodziłeś sie ze wymienia ci na radeona, albo oddają kasę tyle ile zapłaciłeś w dniu zakupu za 770 albo daja taka sama lub lepszą

Tylko że ja na nic się nie zgadzałem, też byłem, jestem zaskoczony wymianą na Ati radeona, I nie podoba mi się to za bardzo. Podobno tak zrobili bo GTX 770 juz nie produkuja.  "albo oddają kasę tyle ile zapłaciłeś w dniu zakupu za 770 albo daja taka sama lub lepszą" To ma jakies podstawy prawne ?  Wydaje mi się że raczej oddali by wartość rynkową karty.  opłaca się iść walczyc o zwrot kasy i samemu kupić GTX 970 ?

Link to post
Share on other sites

w skrócie może uda Ci się wywalczyć lepszą karte ale jest małe "ale" czas..... krótko mówiąc jeżeli chcesz coś lepszego czeka cię długa batalia poprzez UOKiK, pytanie czy możesz czekać i nie grać ? jeżeli masz jakąś rezerwe na której możesz grać to czemu nie.... moim zdaniem powinni Ci zaproponować GTX 960 4GB bez dopłaty ale ona dopiero co miała premiere, ja bym wolał dopłacić do 970 ale pytanie ile chcą być dopłacił?

 

Co do wymian chyba raczej wymieniaja na karte podobnie wydajnościowo więc na 970 bez dopłaty to raczej ciężko będzie...

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Mam w rezerwie GTX 550 TI więc czas nie gra roli,  wyczytałem że w gwarancji jest zapis "albo naprawa albo wymiana na taki sam bądź lepszy model. Ale zastanawiam się nad zwrotem pieniędzy. bo jak tak traktują klientów to nie chce mieć z nimi nic wspólnego.  Dzisiaj udam się jeszcze do sklepu gdzie kupowałem kartę i zobacze jak to wszystko wygląda.

Link to post
Share on other sites
"albo naprawa albo wymiana na taki sam bądź lepszy model

Więc oficjalnie Cie wydymali. Wskaż im ten zapis, dopisz, że r9-280x ma tylko 3GB pamięci vs 4GB na starej karcie i na pewno nie jest to taki sam model ani lepszy, ba pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że słabszy bo ma mniej pamięci przy podobnej wydajności.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
"albo oddają kasę tyle ile zapłaciłeś w dniu zakupu za 770 albo daja taka sama lub lepszą"

Ma a na pewno miało . Ale co ty chcesz za porady ? Przyjałeś karte pewnie kwitujac podpisem . I co tera?

Jesli ida ci na reke i chca sie dogadac na gtx 970 to wez np evga ftw

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Przecież tego Radka, to bym im od razu odesłał, to jest robienie klienta w przysłowiowego konia! 

Za tą 770 z 4GBG pamięci na pewno swoje zapłaciłeś i to na pewno więcej niż wart jest ten 280X.

Link to post
Share on other sites

Ma a na pewno miało . Ale co ty chcesz za porady ? Przyjałeś karte pewnie kwitujac podpisem . I co tera?

Jesli ida ci na reke i chca sie dogadac na gtx 970 to wez np evga ftw

Nic nie kwitowałem podpisem, ale karte R9 280 x wziołem. Powiedziałem że musze sprawdzić czy jest porównywalna do GTX 770, ale niestety wydaje mi sie że jest gorsza.  Dlatego wszystkie drogi negocjaji stoją przede mną otworem. Do piątku mają przysłac GTX 970 Gigabyte G1 Gaming. Evga Lepsza ?

Edytowane przez v6GhostRider
Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/169077-wymiana-gwarancyjna-asus-670/

moze i tak ale nie wiesz jak to sie od zaplecza odbywa ;)

Firma gainward na pewno nie dała do sklepu gigabyte ;)

Dałeś mi do myślenia teraz. Wydaje mi się ż Gainward wysłał im pismo że towar nie został naprawiony i żeby sie rozliczyli. a oni mi wcisneli R9 280 X i są na +  Bo ja za swoją karte dawałem coś kolo 1700-1800. dokładnie nie pamiętam. A oni mi wcisneli coś wartego 1200 zł.

 

W takim razie czy nie daje się nabic w butelkę 2x

1x Dali mi kartę niższej wartości od mojego GTX 770 4 GB

2x  Płace im dodatkowo za 970...

 

Nie wiem co juz robić.. może poprosić o pismo od producenta. bo tego mi nie pokazali.

Edytowane przez v6GhostRider
Link to post
Share on other sites

Jeli dostali kase a na to wychodzi skoro ci proponuja gigabyte to na 99% jest tak jak mówisz .Bo watpliwe by gaiward miało na magazynach gigabyte ;)  jak im dopłacisz to i tak beda sprite a ty jesli bedziesz nieswiadomy to im jeszcze bedziesz wdzieczny i zrobisz dobrą opinie i  pojdziesz po kolejne zakupy do nich bo dali ci opcje dpłaty tylko 300zł do gtx 970 a to przeciez good deal :D


wychodzi ze na takich gw sklep moze mieć dodatkowe przychody i to wieksze niz marza na np r9 280x czy gtx 970 .Oczywiscie gw nie ma zbyt wiele ale to sa dodatkowe pieniadze lezace na ziemi wystarczy sie schylić .Znaczy zakombinować :D

Link to post
Share on other sites

I nie wiem co teraz zrobić... Może skontaktować się bezpośrednio z producentem. A od sklepu gdzie kupowałem karte wziąć pismo z decyzją pogwarancyjną. Przecież musieli coś takiego dostać, czy gwarancja uznana czy nie.

Jaką kwote powinni zwrócić rynkową obecną czy za taką jaką kupowałem ?

Edytowane przez v6GhostRider
Link to post
Share on other sites
 

Bo ja za swoją karte dawałem coś kolo 1700-1800. dokładnie nie pamiętam. A oni mi wcisneli coś wartego 1200 zł.

W takim razie czy nie daje się nabic w butelkę 2x
1x Dali mi kartę niższej wartości od mojego GTX 770 4 GB
2x  Płace im dodatkowo za 970...

 

No polecieli na maksa. Przecież nawet teraz za używkę tej 770-tki dostałbyś (jeśli by ktoś kupił) ponad 1k, gdzie używki 280-tek chodzą w dużo niższych cenach, bo jest ich po prostu sporo.

 

Idź do sklepu i powiedz im, że czujesz się oszukany. Jeśli nie pójdą ci na rękę to skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta, czy nawet umów się na spotkanie, wyjaśnij krok po kroku co się działo, przedstaw specyfikację kart z naciskiem na pojemność pamięci. Dodaj, że na sprzęcie się nie znasz, ale w kilku tytułach gra działa Ci wolniej, niż na poprzedniej karcie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...