Skocz do zawartości

Składanie Pierwszego Kompa do 4.5k(Czy wszystko jest Ok?)


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie czy to co zamierzam kupić się sprawdzi za te pieniążki.

 

Zastosowanie komputera :Gry,internet
Maksymalna kwota :4500
Których części potrzebuję :cały komputer
Czy będę podkręcać sprzęt? :nie wiem czy to potrzebne
Rozdzielczość mojego monitora i model:Przymierzam się do Dell P2414h(800zl)
Specjalne wymagania :Najlepszy stosunek jakości do ceny
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Kupiłem kiedyś dysk zewnętrzny 2tb wiec myślę ze hdd jest mi zbędny.
Własna propozycja zestawu :

Procek-i5 4460 lub i5 4590(Szukam jakiegoś używanego na gwarancji.Może się uda znaleźć z ''K'' 900zl)

Karta Graficzna-MSI GTX 970 G4(Już kupiona okazyjnie za 1360zl)

Płyta Główna-MSI H97M-G43(zależy mi na wejściu optycznym by podłączyć do amplitunera 349zl)

SSD-Crucial BX100 250GB 399zl

RAM-Crucial Ballistix 8GB 269zl

Zasilacz-Thermaltake Smart SE Modular 530W 219zl

Obudowa-Zalman Z3 Plus 175zl

Napęd-nie potrzebny

 

Myślę że nie ma nic lepszego razem z monitorem w tej kwocie.A Wy jak sądzicie?

Edytowane przez kiler1333
Link to post
Share on other sites

 

 

Procek-i5 4460 lub i5 4590(Szukam jakiegoś używanego na gwarancji.Może się uda znaleźć z ''K'' 900zl)

 

 

Płyta Główna-MSI H97M-G43(zależy mi na wejściu optycznym by podłączyć do amplitunera 349zl)

 

Jeżeli będzie proc 4690K to zmiana płyty na chipset Z97. Osobiście brałbym też płytę w pełnym ATX przy takim budżecie

 

 

 

SSD-Transcend SSD370 128GB 239zl

 

Zmień to na Plextor M6S albo Crucial BX 100 256GB

 

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? :nie wiem czy to potrzebne

 

Jeżeli nie masz zamiaru podkręcać to nie szukaj procesora z odblokowanym mnożnikiem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten dysk SSD od Crucial 250GB wydaje się być w porządku .A co do płyty to ta mATX w przypadku brania procesora nie przeznaczonego do podkręcania może zostać?Nie potrzebuje tylu wejść co oferują płyty ATX chyba że źle na to patrze pod tym względem.

Edytowane przez kiler1333
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto. Dopłacasz około 30% do ceny, wydajność po podkręceniu procesora do około 4,1 GHz również wzrasta o około 30%, a wykręcić można jeszcze więcej (porównywałem mojego i5-4690K z i5-4460 kolegi w 3dmark Fire Strike).

 

Nie wiem jakie to będzie miało przełożenie w grach.

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art58307-5.html

 

Co ważne, z wysoko taktowanym CPU będziesz miał znacznie mniejsze spadki wydajności w monetach krytycznych. Podkręcony procesor serii i5 jest bardzo przyszłościowy. Ludzie którzy kiedyś zainwestowali w procesor i5 2500K na dziś dzień zmieniają tylko układy graficzne. Dodatkowo taki procesor będzie Ci łatwiej sprzedać. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...