Skocz do zawartości

Myszka i podkładka [ok. 300zł]


Recommended Posts

§  Budżet: 300 zł


§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech X-748k


§  Jaką masz obecnie podkładkę: jakaś podkładka nostromo (strasznie niewygodna i mała)


§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 3000/3200 dpi


§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ok. 4 cm


§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): FPS (CS 1.6, CS:GO, BF3, niedługo pewnie będę grał w GTA Online), MOBA (HoTS, Dota 2, LoL), Heroes 3, RPG, MMORPG (typu Tera Online, etc.)


§  Ile przycisków używasz w myszce: 3. LPM, PPM i jeden przycisk z boku myszki do mówienia przez mikro (to nie ten przycisk w Scrollu, jego używam tylko podczas przeglądania internetu)


§  Chwyt: palm grip


§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): nie bardzo rozumiem o co tutaj chodzi. Wydaje mi się, że 1+2+2 (kciuk po lewej stronie z boku, wskazujący na lpm, środkowy na ppm, serdeczny i mały po prawej stronie z boku


§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 14/15 cm


§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: ta myszka jest dla mnie niezbyt wygodna


§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): wydaje mi się, że prosty wygląd, jak zwykła myszka, zastanawiałem się nad czymś w stylu Zowie FK. zastanawiałem się też nad Razer Goliathus Speed - Medium


Link to post
Share on other sites

Zowie FK1 mogę śmiało polecić. Zanim ją znalezłem miałem RAT9 i kilka SteelSeries, ale od każdej zalatywało taniością lub były niewygodne przy dłuższym użytkowaniu. Zowie jest prosta, wygodna, precyzyjna i bez powiewu tandety.

Link to post
Share on other sites

Właśnie chodzi o to, że nie. Np. taki RAT9, za 400zł, ma rolkę jak z myszki na kulkę z lat 90 i do tego możliwość wyboru 2343245 kombinacji poziomów niewygodności. Znowu SS Rival powinien moim zdaniem kosztować max. 90zł. Ta mysz jest w najlepszym wypadku przeciętna.

Zowie to klasyczna koncepcja bez światełek, gumek, programików konfiguracyjnych i innego szitu. Zdecydowanie warta swojej ceny i polecenia.
Oczywiście należy wciąć poprawkę na to, że to tylko moja własna ocena, a zamiast grania zajmuje się projektowaniem 3d wiec bardziej chodzi o precyzję i wygodę na długie godziny.

Link to post
Share on other sites

Właśnie do tego zmierzam polecając komuś sprzęt,. niekiedy śmiać mi się chce gdy poszukujący danego sprzętu w pierwszej kolejności opiera swoje wrażenia na bajerach w stylu kosmiczny kształt albo pięknie świeci w ciemnościach a kolega obok jest zachwycony i twierdzi że czegoś takiego jeszcze w życiu nie widział:)

W sumie ja też nie kiedy rolę lampy pełni klawiatura albo mysz.

I tutaj właśnie bardzo podoba mi się podejście Zowie zarówno w kwestii myszy jak i klawiatury jakie mają w ofercie. Prostota w pełnej krasie. A najciekawsze jest to że to ten właśnie sprzęt jest używany przez profesjonalistów. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie - Zowie FK1 czy zwykła Zowie FK? Jest jakaś różnica? Jeżeli jest to ktoś mógłby powiedzieć jaka?

I nadal proszę o podkładkę. Teraz zacząłem się zastanawiać nad Steelseries QcK tylko nie wiem którą "wersję" wybrać. Chciałbym jakiś medium ale po 1. nie wiem która jest średniej wielkości, po 2. niektóre podkładki są po 40 zł a inne po 120...

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z tym że jak już brać mysz z serii FK to albo FK1 albo FK2. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na serię EC!-A albo EC2-A i w tym przypadku różnice sprowadzają się także do rozmiaru. Bardzo dobre myszy tak na marginesie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...