Skocz do zawartości

Dylemat pomiędzy Radeonem a GeForce


Recommended Posts

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to chciałem się przy okazji przywitać a więc witam wszystkich :)

Przymierzam się do wymiany mojego poczciwego Radeona HD6850 od Gigabyte na jakiś topowy model Radeona lub GeForce. Posiłkowałem się nieco inną dyskusją na tym forum w której widziałem już debatę na ten sam temat jednak potrzebuję rady w moim indywidualnym przypadku. Pod koniec miesiąca a raczej po dniu matki boskiej pieniężnej chciałbym dokonać już zakupu jednak ciągle waham się pomiędzy czerwonymi a zielonymi.

 

Komputer użytkuję wszechstronnie a więc lubię też pograć w nowe tytuły w rozdzielczości FullHD (jak większość dzisiaj) tak aby nie doświadczać niemiłych spadków wydajności a przy tym nie zależy mi zbytnio na włączonym każdym świetliku i koniecznych ustawieniach Ultra w każdej grze (grafika ma cieszyć oko a gra chodzić płynnie). 

 

Wybieram pomiędzy Radeonem R9 290 i 290x a GTXem 970. Z tym, że Radki wychodzą taniej jednak po testach widziałem, że ciągną więcej prądu za to do GTXa musiałbym trochę dopłacić ale wydajnościowo jest chyba trochę lepiej i oszczędniej. Zastanawiam się też czy szerokość magistrali będzie miała jakieś większe znaczenie w niedalekiej przyszłości oprócz lepszej wydajności powyżej rozdzielczości FullHD. Karta ma mi służyć przez następne +/- 3 lata.

 

Zestaw:

CPU: Intel i5 2500k 4,0 GHz

MB: Asus P8P67 Pro B3 Rev 3.1

RAM: 2x4GB Kingston Hyperx (planowany upgrade do 16 GB)

HDD: SSD Sandisk 128GB + Seagate 250 GB

PSU: Corsair VS-650W 80+

 

Budżet około 1500zł

 

Sprzedaż starego Radka nie wchodzi w grę gdyż modernizuję także drugiego PC. Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem. 

Edytowane przez invok3d
Link to post
Share on other sites

Też długo zastanawiałem się nad wyborem. Kupiłem gtx'a 970 i nie żałuję. Wszystkie gry śmigają mi bez zająknięcia aż miło na full detalach w wysokich rozdzielczościach. Łącznie z Tomb Raiderem. Średnia temperatura podczas grania to 50 stopni. Prądowo również rewelacja. Minusem jest cena.

Link to post
Share on other sites

No dokładnie,to już autor musi sobie przemyśleć czy chce dokładać do gtx'a czy zaoszczędzić i kupić r9.Dobre jest również to w gtx'ach że mają półpasywne chłodzenie.Obie karty to bardzo wydajne potworki.

I oczywiście trzeba wspomnieć że r9 290X to cieplejsza karta i występuje problem temperatury sekcji zasilania(Asus ) co znacznie ogranicza możliwości OC tego GPU.

Z drugiej strony problemy z pamięcią w gtx970.Musisz poczytać o tych sprawach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...