Skocz do zawartości

Jak rozmieścić głośniki w salonie - proszę o pomoc


Recommended Posts

Witam.

Nie bardzo wiem jak ustawić sprzęt w pokoju.

Pomożecie?

 

Wymiary

8 metrów długi

4,30 szeroki

http://i61.tinypic.com/34ouczo.jpg

 

ampli Onkyo-828 więc z mocą nie będzie problemu,

Myślałem TV na tej ścianie od lewej. 

Ale głośniki jak ?

Można też na tej po prawej lecz będę musiał kombinować z instalacją anteny.

Mam w planie kupić płaski kabel i ułożyć pod podłogą żeby wszystko schowane było.

Link to post
Share on other sites
TV na tej ścianie od lewej

nie widzę tu innej opcji, obok tv w małej odległości kolumny przednie i subwoofer (jeśli posiadasz) lekko wysunięty po prawej lub lewej stronie by nie był ściśnięty przy kolumnach i ścianie, nad lub pod tv głośnik centralny a tylne kolumny na ściankę prawą powieszone lub na standy przy ścianie lub bliżej widza, to tak wstępnie bo nie napisałeś nawet jaki masz dokładnie zestaw audio i gdzie planujesz posadzić cztery litery...  jak na kanapie za miejscem odsłuchowym i w salonie bez większego dywanu to nie ma sensu tego ustawiać :]

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wlasnie. Problem bo musze sie zdecydowac bo kable trzeba leciec kupic. W PN juz beda podlogi klasc.

Tez myslalem o prawej tv.

Czy bedzie kanapa czy co to sie potem wymysli. Pewno tak.

Z lewej mam balkonowe drzwi na taras ale chyba bede zamurowywal taras bo na cholere mi on.

Jakieś 50m.

Tylko zas z prawej tv a z lewej instalacja pod talerz i pradowe gniazdka.

I co teraz?

Link to post
Share on other sites

Wg mnie najlepszym miejscem na TV byłaby faktycznie lewa strona. Jeśli potem postawisz siedzisko po prawej to raczej będzie kiepsko dlatego ja bym to zrobił odwrotnie. Ta wypustka ścienna po prawej jest jak znalazł na TV i fronty po jej stronach. Ale to moje zdanie.

 

O jakim sprzęcie w ogóle mowa?

Edytowane przez playground
Link to post
Share on other sites

IMO po prawej stronie jest zdecydowanie za mało miejsca by wszystko upchnąć z głową. Jeszcze w przypadku plastikowych zabawek można by pokombinować ale z dużymi kolumnami, średnio. Siedlisko mi by się tutaj widziało nie przy drugiej ścianie a bardziej na środku salonu (mała ława, fotele lub większa uniwersalna kanapa z małymi pleckami) acz to tylko moja opinia, warto jeszcze wszystko przemyśleć przed finałem.

Link to post
Share on other sites

OK. Czyli zestaw ląduje po lewej. Nie mam nic

ale myślałem jakąś kanape kupić zeby legnąć przed tv. I mały szklany stolik na piwko lub kanapki przed tv.

głośniki tylne muszą być jakoś symetrycznie względem frontów?

W starej chaupie nie są ale pokój to kwadrat.

i jeszcze nie wiem czy instalację robić pod 5.1 fronty bi-amp czy 7.2

w salonie 34 metry zdaje się miec sens 7.2

stary był ~16m2

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

w salonie 34 metry zdaje się miec sens 7.2

jakbyś modził kino na cały salon z ekranem projekcyjnym to tak. Myślę, że solidne duże 5.1 w zupełności wystarczy.

Edytowane przez Szarik
Link to post
Share on other sites

@UP dobre :) a co, z Logitech'a mam kupić ?

Mniejsza o to jakie będą. To nie ważne w tej chwili.

Przyszli dziś panowie układać i powiedzieli że pod podłogą lipa kable puścić bo wybrzuszy. Podkład ma 2mm sztywny.

Jak pojdzie scianami to ~15 metrow scianą?

Chore troche...

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

A ileż tych kabli będzie Ci potrzebne.

Maksymalnie 2mm/kw przekrój na tył chociaż ja bym puścił i 1.5mm przy małych głośnikach. Metr wychodzi jak dobrze poszukasz z 80gr.

 

Kabel może być miedziowany. Różnicy nie będzie słychać.

Link to post
Share on other sites
Gość Jacojj

A ileż tych kabli będzie Ci potrzebne.

Maksymalnie 2mm/kw przekrój na tył chociaż ja bym puścił i 1.5mm przy małych głośnikach. Metr wychodzi jak dobrze poszukasz z 80gr.

 

Kabel może być miedziowany. Różnicy nie będzie słychać.

 

Tylko nie miedziowany! Kup uczciwe, najlepiej polskie, kable miedziane - w pełni miedziane. Kupisz jakiś syf, by zaoszczędzić 20zł, a potem będziesz rył podłogę lub kombinował z listwami aby to gó**o wymienić.

 

Ja kiedyś kupiłem z wyglądu porządne - grube przewody ekranowane aby zrobić sobie kabelki audio cinch-cinch (RCA) i jak się po roku - dwóch okazało kupiłem jakieś chińskie gó**o, które przeżarło przewody miedziane w środku kabla! Po "oskurowaniu" kabelka wszystko w środku było czarne a nie miedziane - na całej długości!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...