Skocz do zawartości

MSI czy GIGABYTE r9 280x


Recommended Posts

 Każda jest głośna przy obciążeniu. Kwestia też dostępu do chłodniejszego powietrza.

Ja mam 280X od Sapphire w wersji tri-x(taka uboga wersja Toxic różniąca się tylko taktowaniem). Jakoś super ciszy nie uświadczyłem. Tylko, że u mnie dostaje ona powietrze od jednego wentylatora. W słuchawkach nie ma problemu. VRM wg. hwinfo zwykle nie przekraczają temperatury GPU.

 

Dużo osób chwaliło wersje z chłodzeniem Vapor-x ale nie dane mi było przetestować tego rozwiązania.

 

Odnosząc się do podkręcania. W koparkach na kościach pamięci Elpidy wraz z taktowaniem GPU spadała wydajność. Nie wiem czy to przekłada się realnie na jąkąś różnice w fps ale na pewno lepiej nie działa :D W produktach MSI masz pamięć Samsunga, która jest bardzo dobra. Z Sapphire masz sporą szanse na też dobre Hynix-y.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Znalazłem na allegro VAPOR-X za 700zł  i na OLX toxic za 750 lecz napisałem czy sprzeda kartę za 700zł 

 

o Szafira chodzi wam o wersje toxic bo są dwie ?


Wezmę GIGABYTE chyba, mogę mieć ją za 700zł  toxic minimalnie za 750zł dostanę plus zapłacić za wysyłkę 

jeszcze mam jedną ofertę na allegro znalazłem VAPOR-X od szafira za 680zł mogę dostać z wysyłką 

Link to post
Share on other sites

W obecnej rewizji tri-x i Toxic to te same karty. Różnią się taktowaniem(naklejką na wentylatorze), które z powodzeniem na tri-x da się ustawić na te z Toxic-a.

Uważaj co sprzedaje jeszcze sprzedawca zwłaszcza przy 280X Sapphire jak kilkanaście kart po koparkach czy kolekcja PSU ponad 1kW.

Na popularnym portalu aukcyjnym były nowe MSI z wymiany za uszkodzone karty(po koparkach). Może uda się uzyskać satysfakcjonującą Cię cenę. Duży plus na korzyść MSI to dodatkowy rok gwarancji producenta.

 

Ja bym na Twoim miejscu wybrał kartę tańszą i z dłuższą gwarancją. Ten vapor-x jeżeli ma jakąś gwarancje i nie kopał byłby bardzo atrakcyjną ofertą.

Nikt nie pytał. Zmieści Ci się w obudowie długa karta?

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

prawdopodobnie przemieszczę dysk twardy o jeden slot do góry i będzie ok 


Zakupiłem dziś gigabyte i mam pytanie obecnie mam FX-6300 oc 4300 turbo do 4600 i 

bywa że w niektórych grach mam zużycie gpu do 70% a fps często spadają do tych dwudziestu paru 

czy to oznacza że procesor nie daje rady ? :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zakupiłem dziś gigabyte i mam pytanie obecnie mam FX-6300 oc 4300 turbo do 4600 i bywa że w niektórych grach mam zużycie gpu do 70% a fps często spadają do tych dwudziestu paru czy to oznacza że procesor nie daje rady ? :)

 

Niestety pomoze tylko zmiana na intela np i5 4460 ;)

Link to post
Share on other sites

Co to za gry, że są ściny? Jak się sprawuje chłodzenie pod obciążeniem? Pamięci Hynix w końcu trafiłeś?

 

Jak chcesz trochę ułatwić pracę chłodzeniu możesz próbować zmniejszyć napięcie na GPU. Pewnie ten Gigabyte pracuje też na 1,256V, a karty taktowane na 1GHz+ spokojnie dają radę ponad 1,075V

 

Co ciekawsze z pobieżnych oględzin różnic między BIOS tri-x, a Toxic. Wynika jasno, że Toxic ma 20W niższe TDP(~180W) ale 50% odblokowanego power limitu względem 20% w tri-x.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...