Skocz do zawartości

Kupno nowego zasilacza. Cena do 600 zł.


Recommended Posts

WItam oto mój zestaw.

 

i5 4670K

H87 Performance AsRock

8 GB RAM Curcial 1600

R9 290 Sapphire Trixx

 

Oczywiście będzie OC CPU jak i GPU. Dodatkowo będzie dodany kontroler obrotów wentylatorów Lamptron CW611 oraz 6 wentylatorów.

 

Pierwszą i zarazem najważniejszą cechą powinna być cisza. Posiadam obudowę Be Quiet! SIlent Base 800 oraz 6 wentylatorów Silent Wings 2. Moim faworytem jest Be Quiet Dark power pro 10 650w. Można go dostać teraz w promocji w x-kom za niecałe 600 zł. Pytanie, czy w tej cenie znajdę coś jeszcze bardziej cichego i pewnego. Kluczową kwestią są równierz piszczące cewki oraz gwarancji.

 

PS. Mogę dołożyć z 50 zł gdyby pojawiła się jakaś fajna alternatywa.

 

Link to post
Share on other sites

Corsair AX760?
Niby ~ 650zł, ale w pełni modularny z ogromnym zapasem dodatkowych W na rozbudowę i OC nawet SLI / CF?
18 db przy ~75% load co jest naprawdę cichym wynikiem, przy czym do 70% load działa bez wentylatora włączonego. Tak samo platinum 80+ ale o 100 zł od tego fractala droższy.

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

be quiet który wybrałeś i ewentualnie Super Flower Leadex Gold, to moje typy - dlaczego

Be quiet mam od kilku lat (inny model) , zero problemów (mimo że nie jest najnowszy) napięcia trzyma jak się należy, cichy i niezawodny(czy cichszy od fractal-a o którym wspomina "owoce morza" nie wiem,nie miałem).Be quiet podczas największego obciążenia dla mnie jest nie słyszalny. 

Co do Super Flower -opinie internautów mówią same za siebie ,i  jednak tańszy w zakupie 

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z dużą ilością opini, że w tym Corsair AX760 jest problem z piszczącymi cewkami.

Nie używałem jeszcze Corsaira który miałby ten problem. Ten zasilacz działa u kuzyna już przeszło rok i widocznie to kwestia partii na którą się trafi. Jeżeli opinie są odpychające dla Ciebie, to już Twój wybór :)

Link to post
Share on other sites

600zł na 600 - 700W zasilacz to już sporo, praktycznie wszystkie oferowane zasilacze w okolicach tej kwoty to już absolutny high end od danych producentów, więc co byś nie wybrał z proponowanych zasilaczy na pewno będzie co najmniej dobre. BQ jest dobrą marką ale ich zasilacze są w skrócie "overrated".

A jakiś z piszczącymi cewkami czy innymi wadami zawsze Ci się może przytrafić, od tego jest gwarancja czy zwroty.

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się z dużą ilością opini, że w tym Corsair AX760 jest problem z piszczącymi cewkami.

tak jak  już opisali koledzy ja jeszcze mogę dodać że jeśli bys tafił na piszczące cewki to korsarz uznaje piszczenie cewek i wymienią (na nowy) Z innych możesz brać też Seasonic X-Series X-650 jeszcze tańszy. Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

O właśnie, zapomniałem dodać, że EVGA daje 10 lat na Supernovę. ;)

 

Przyjechała do mnie przed weekendem.

 

Niestety mam problem z nową obudową, bo przyjechała uszkodzona i muszę ją zwrócić, ale włożyłem na próbę do starego kompaj i jest bardzo spoko. Jak procek i grafa nie są mocno obciążone, to jest cichutka, wiatrak często wręcz stoi. Jak komp jest obicążony, to też jest bardzo cicho.

Link to post
Share on other sites

Jak procek i grafa nie są mocno obciążone, to jest cichutka, wiatrak często wręcz stoi. Jak komp jest obicążony, to też jest bardzo cicho.

Ciężko obciążyć taki zasilacz twoim zestawieniem , na max obrotach jest głośny
Link to post
Share on other sites

Jeżeli kolejne ~ 80 zł jest warte dopłacenia, dla dosłownie 2-3% różnic, to niech bierze. To tylko propozycje, a ja nie chciałem dodawać jeszcze więcej do jego budżetu niżeli paręnaście zł, biorąc pod uwagę że hxi to dodatek rzędu 110-115 zł.

 

A co do porównania, dałbym raczej wykresy Cross Load, które lepiej pokazują przewagę hxi750 który jest młodszy o jakieś... 1,5 roku minimum ;)

 

Edit.

 

 

4 linie +12V po 25A? To zły pomysł na mocne zestawy z OC.

Lepsza jedna linia +12 z 62A ;)

Edytowane przez Me.Sasha
Link to post
Share on other sites

@@Me.Sasha, mi HX750i wygląda lepiej niż AX760 i spójrz na oba zasilacze w szerszej perspektywie, jeśli wiesz co mam na myśli. 

Skoro mamy się trzymać budżetu to EVGA SUPERNOVA G2 850/750, RM 750, XFX XTR 750, Super Flower Leadex 750, a jak autor chce sie bawić w certyfikaty to Enermax Platimax 600.

Link to post
Share on other sites

Ciężko obciążyć taki zasilacz twoim zestawieniem , na max obrotach jest głośny

 

i7-920 (kręcony) i gtx770 (kręcony) to razem sporo ponad 300W TDP juz jest. ;) do tego 3 talerzaki + ssd, kilka wiatraków i reszta dupereli.

Także w trakcie grania aż tak lekko nie ma, chociaż rezerwa jest spora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

300W TDP
 

TDP to nie pobór mocy, prosze nie myl tych pojęć :)

 

Chcąc jak najcichsze rozwiązanie poszedłbym w jakąś półpasywną jednostkę.

Nawiązując do tych 40 db, takiego SuperFlowera zagłuszy Ci pierwsza lepsza karta graficzna :P

Link to post
Share on other sites

@@Me.Sasha, mi HX750i wygląda lepiej niż AX760 i spójrz na oba zasilacze w szerszej perspektywie, jeśli wiesz co mam na myśli. 

Skoro mamy się trzymać budżetu to EVGA SUPERNOVA G2 850/750, RM 750, XFX XTR 750, Super Flower Leadex 750, a jak autor chce sie bawić w certyfikaty to Enermax Platimax 600.

Kumam. Osobiście bym dopłacił, ale to od autora zależy :)

@, wiadomo że karta graf. wchodząc na obroty go zagłuszy (w końcu to gpu są największymi suszarkami). Ale po co pchać się w dodatkowe db... równie dobrze mogę powiedzieć po co mi low rpm AF140 do obudowy, skoro mój ZOTAC w Armie3 na 60% went. szaleje z db. :D Mija się to troszkę z celem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...