Skocz do zawartości

Komp składany [ok. 7k] prosze o pomoc >:D


Recommended Posts

http://www.morele.net/inventory/info/ZMBZi/


Przeznaczenie komputera to głownie gry (wow tera wiedzmin 3 itd..), tyle że jestem dość wymagającą osobą lubię grać w gry typu mmorpg w tym samym czasie mieć otwarte milion zakładek, oglądać streamy, gadać na skypie/ts3 z wieloma osobami w tle puszczać sobie cicho muzykę i oczekuje, że komputer się nawet nie zająknie.

 

Szczerze mówiąc najbardziej interesuje mnie czy nie ma bardziej opłacalnych, wydajniejszych czy po prostu lepszych podsystemów niż te które ja wybrałem w podobnym przedziale cenowym.

np. gaming 7 od MSI czy od Gigabyte  czy jakąś jeszcze inną, obudowy jakiejś lepszej (wizualnie czy jakościowo) w podobnej cenie, czy np  lepsze chłodzenie/dysk ssd lub jakiś inny bajer.

Proszę się nie krępować i dawać propozycje :-)

Edytowane przez Szejm
Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze mówiąc najbardziej interesuje mnie czy nie ma bardziej opłacalnych

 

To Ty składając ten zestaw kierowałeś się jeszcze opłacalnością ?

 

Procesor - dopłacasz 500 zł do HT. Praktycznie na tym nic nie skorzystasz na chwilę obecną.  

Grafika - dopłacasz 1000 zł za 10% wydajności więcej niż w przypadku tańszego GTX 970

Pamięci - 70 zł za CL10 i wysoki radiator ? 

Płyta główna - jeżeli nie planujesz multi GPU to dopłacasz przeszło 300 - 400 zł za "marketingowy bełkot"

Zasilacz - podobnie jak wyżej, jak nie planujesz multi GPU to spokojnie wystarczy tutaj zasilacz w postaci Antec True Power Clasic 550W / RM 550W / XFX XTR 550W

 

 

 

jestem dość wymagającą osobą lubię grać w gry typu mmorpg
 

 

I chcesz tutaj dawać i7 4790K + GTX 980 ? Serio ? 

 

Jaki monitor do tego wszystkiego ? Za taką kwotę składasz zestaw z i5 4690K + GTX 970 + dobre audio i peryferia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kierowałem się głównie przekonaniem, że będzie to sprzęt na 3-4 lata. Jak odczuję że sprzęt zwalnia lub nie wyrabia w grach na ultra (za rok-dwa) to dokupię kolejną karte i połącze je za pomocą SLI dlatego taki mocny zasilacz i karta gaming 7.

Co do gtx 980- cały czas licze na to że jak nowe radeony wyjdą(i że zrobią to na początku nie końcu kwietnia) to zrobi się trochę tańszy, albo jeżeli nowy Radeon zdeklasuje gtx'yi będzie w miere przystępnej cenie to chyba się na niego zdecyduje :D

 

(to co ja tutaj skleciłem to jeszcze wersja beta jak nie alfa :D, kompa mam zamiar kupić dopiero ze mniej wiecej 3-4 tygodnie, ale wszystkie podsystemy staram się już dopieścić)

Link to post
Share on other sites

Znaczy że warto jeszcze poczekać z wyborem karty graficznej.

W takim razie proszę o propozycje odnośnie innych podzespołów, może znacie jakieś fajne spore obudowy lub inne podobne cenowo a lepsze jakościowo rzeczy do tego zestawu.

Link to post
Share on other sites

musisz zapisać koszyk żeby sie nim podzielić :D

 

edytowałeś ale w dalszym ciągu nie widać co zapakowałeś do swojego koszyka.

 

Edit.2 hahahaha dalej nie widać, ale dzięki za starania :D

(albo mi się coś zepsuło :o, zawsze możesz zlinkować sprzęt pojedyńczo zamiast całego koszyka)

Edytowane przez Szejm
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja wygląda tak :

 

- Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB, BOX (BX80646I74790K) - Devil's Canyon   - 1549,00 zł.

- Płyta główna Asus Z97-PRO GAMER, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, Sata Express, HDMI, DVI, ATX (Z97-PRO GAMER) – 599,00 zł.

- Karta graficzna Asus GTX 980 DC2 OC Strix 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3xDP DC2 OC Strix (STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5) – 2649,00 zł.

- Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2 (F3-2133C9D-8GXL) – 345,01 zł.

- Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) – 235,00 zł.

- Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1) – 519,08 zł .

- Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9) – 259,00 zł.

- Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B – 209,00 zł.

- Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)-53,00 zł

- Obudowa PHANTEKS Enthoo Pro Czarny (PH-ES614PC_BK) – 379,00 zł.

Razem : 6796,09 zł.

 

Zestaw oparty na czterordzeniowym i ośmiowątkowym  procesorze, uzupełniony o bardzo szybką kartę graficzną GeForce GTX 980.

 

 

Brak argumentacji. Nowaj

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Argumentacji nie ma, ale doceniam starania <3. (oczywiście przejże  wszystkie propozycje podzespołów)

Największy problem mam aktualnie właśnie z płytą główną i czy nie zmienić jednak na chipset 99 :( ale obawiam sie że cena zestawu znacząco wzrośnie.

Link to post
Share on other sites

 

 

czy nie zmienić jednak na chipset 99

Wykluczone, to nie jest platforma pod gry. Tobie wystarczy i5 4690K + GTX 970, co prawda budżet pozwala na opcje z SLI, ale to Ty już musisz wiedzieć w jakiej rozdzielczości chcesz grać bo pod FHD 970 będzie ok.

Link to post
Share on other sites

sli planuje jako przyszły upgrade za rok dwa ;D co do czipseta 99 to chyba masz racje

Hmmm.. Jeśli spojrzeć na http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-radeon-r9-390x-wce-przecieki-o-karcie-graficznej.htmlTo SLI z gtx 970 będzie się chować (jeśli przypuszczona specyfikacja i wydajność będą prawdą). Jak na razie trzeba czekać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

(w oczekiwaniu na nowe radeonki chyba was jeszcze trochę po męczę)

 

1.)  http://www.morele.net/pamiec-a-data-xpg-v2-0-gold-ddr3-2600-cl11-8-gb-ax3u2600w4g11-dgv-592339/

co jest z tym ramem nie tak, że taki tani 2600mhz i 11cl :o normalnie jego "słabsi koledzy" 2400mhz cl 11 chodzą drożej.

ktoś mi to wyjaśni :o? może są jakieś super wysokie radiatory i sie nie mieszczą czy coś?

+

2.)   te chłodzenie wystarczy do średniego podkręcania? (nie będe sie bawił w testowanie granic wytrzymałości procka)

ma dość dobre komentarze, ale lepiej spytać niż żałować :D

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/

 

3.)    I oczywiście obudowy:

PHANTEKS Enthoo Pro Czarny z oknem
Obudowa Thermaltake Core V31
Obudowa IN-WIN 707 USB 3.0
Obudowa Corsair Carbide 300R Windowed
Obudowa Fractal Design Define R5 2xUSB 3.0 Czarna
nie mogę sie zdecydować, która najlepsza, zależy mi przede wszystkim żeby się wszystko ładnie zmieściło (planuje sli/crossfire w przyszłości), była odpowiednia cyrkulacja powietrza i żebym była kompletna, a nie że wydam 450zł i bede musiał jakieś wiatraczki dokupywać, bo brakuje.
Link to post
Share on other sites

Jak będziesz chciał sli to msi gaming3/gigabyte gaming 5 

Co do ramu, oprócz tego, że wygląda jak radioaktywna klamka to nic szczególnego w nim nie widzę, pewnie taka cena bo nikt nie brał  %-)

 

//od kiedy to MSI Z97 Gaming 3 wspiera SLI ?

 

Kurde chodziło mi o gigabyte gaming 3/ gigabyte gaming 5 za cholere nie wiem czemu napisałem MSI  :rudolph:

Edytowane przez kondrad12
Link to post
Share on other sites

 

 

Przeznaczenie komputera to głownie gry (wow tera wiedzmin 3 itd..), tyle że jestem dość wymagającą osobą lubię grać w gry typu mmorpg

 

I Ty się tutaj zastanawiasz nad X99 oraz planujesz w przyszłości SLI GTX 970 ?  Daj spokój. Kup sobie dobry zestaw na i5 4690K wraz z GTX 970 albo z nowym AMD i będziesz zadowolony, Wydasz znacznie mniej kasy a i spokojnie pograsz sobie w gry. Planowanie multi GPU za 2-3 lata nie ma najmniejszego sensu. Za ten czas wyjdą takie GPU że o wiele bardziej opłacalna i mniej problematyczna będzie po prostu wymiana karty na coś świeżego. 

Link to post
Share on other sites

"Zastanawiałem sie nad x99" znajomy polecił mi http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rampage-v-extreme-x99-quadddr4-2133-sata-express-sata3-raid-e-atx-665714/bo on taką kupuje i stwierdził że nie ma co oszczędzać na płycie głównej :o argumentował to tak, że pozostałe podzespoły mogę sobie powymieniać, a płyta musi pozostać super przez długie lata + zbyt słaba płyta główna może ograniczać pozostałe podzespoły.

To dla pewności wspomniałem o x99 które też uważam za przesadę i stratę pieniędzy (pod komputer do gier)

(tak, mieszka on w angli i najwyraźniej ma za dużo hajsu :D)

 

 Wracając do wątku przewodniego: OBUDOWY!

aktualnie myślę o tych:

Fractal Design Define R4 window

PHANTEKS Enthoo Pro Czarny z oknem

Obudowa IN-WIN 707 USB 3.0   <-- ta mi bardzo przypadła do gustu jakieś opinie o niej?
tak, tak okienko musi być, interesuje mnie dość duża obudowa do której bez problemu zmieszczę spore chłodzenie jak np. Raijintek TISIS, z dobrą cyrkulacją powietrza, najlepiej  żeby się nie kurzyła za bardzo i oczywiście wygląd też się liczy.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...