Skocz do zawartości

Komputer nie wydaje żadnych dźwięków


Recommended Posts

Witam,

 

mam pewien problem z komputerem, mianowicie wymieniłem płytę główną oraz zasilacz. Zestaw składa się z :

 

Intel Core 2 Duo E8400

MSI P7N SLI Platinum

4 GB DDR2 PC2 - 6400

AMD Radeon HD2400

Sharkoon 450 W 12 EUP

 

Pamięć sprawdzona - w 100% sprawna

Procesor sprawny

Karta graficzna sprawna

 

Reszta kupiona na OLX niby sprawna w 100%, jednak mam problem.

 

Podłaczyłem wszystko, włączam zasilanie - komputer od razu startuje, świecą się wszystkie lampki, wszystkie wiatraki działają. Próbuję przyciskiem power wyłączyć go lub cokolwiek zdziałać - nie reaguje. Brak obrazu, brak jakiegokolwiek dźwięku

 

Wymieniłem zasilacz na sprawny 600W z mojego drugiego kompa, efekt dokładnie taki sam.

 

Czy to może oznaczać, że płyta główna padła? 

Lampki od zasilania na płycie głównej świecą, wiatraki działają.

 

skończyły mi się pomysły 

Link to post
Share on other sites

speaker podłaczony do płyty głównej

 

monitor oczywiście podłączony :) i włączony, ciągle pokazuje no signal, połaczenie karty graficznej z monitorem sprawdzałem wielokrotnie, wszystko jest ok

 

zazwyczaj speaker wydaje jakieś dźwięki jeżeli coś jest nie tak

 

bios zresetowałem

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem na 3 kartach graficznych, podpięte były prawidłowo

 

próbowałem kilku kombinacji

 

1.sama płyta główna + zasilanie (brak dźwięku ze spekaera, dioda z zasilaniem świeci)

2. płyta główna + procesor + zasilanie (brak dźwięku ze spekaera, dioda zasilania świeci, wentylator chodzi)

3. płyta główna + procesor + zasilanie + ram (efekt jw)

4. płyta główna + procesor + ram + karta graficzna + zasilanie ( diody zasilania na karcie graficznej i płycie głównej działają, reszta bez zmian)

 

nie mam niestety innej płyty głównej pod lga775 żeby przetestować :/ 

Link to post
Share on other sites

wymontowałem procesor, przejrzałem wszystkie styki pod lupą, nie ma żadnych uszkodzeń, jedynie jakis drobny włosek się zaplątał, ale wyjąłem go, zmontowałem powrotnie i to samo

 

dziwne jest to, że komputera nawet nie można właczyć, a po zamontowaniu wszystkiego, nie można go wyłączyć

brak obrazu nadal

Link to post
Share on other sites

niestety nie mam jak sprawdzić wersji biosu bo komp nie wstaje

 

testowałem na 2 prockach

 

Pentium Dual Core E2180 oraz Core 2 Duo 8400

 

przetestuje jeszcze na Celeron D.


przeprowadziłem jeszce kilka testów,  które w pewnym stopniu potwierdziły uszkodzenie płyty głównej

 

wymieniłem procesor na celeron d, wymieniłem ram na geila zamiast goodrama, reszta to samo

 

efekt jest taki:

 

po włączeniu zasilania komputer się uruchamia jednak brak obrazu na ekranie i dźwięku ze spikera, na płycie głównej świeci się czerwona dioda(zasilania) i miga niebieska (tak jakby komputer cały czas się resetował).

Obraz na ekranie miga, co chwile czarny ekran lub brak sygnału

 

po kliknięciu przycisk power niebieska dioda przestaje migać, ekran także natomiast brak obrazu

 

zauważyłem, że na allegro jest sporo płyt głównych które mają podobny efekt, dlatego obstawiam że to płyta główna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...