Skocz do zawartości

Komputer startuje tak jakby 3 razy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez patryk1011,

Recommended Posts

Witajcie, zamontowałem sobie nagrywarkę i dysk ssd i nagle pojawił się bardzo dziwny problem, mianowicie komputer startuje tak jakby 3 razy, za każdym razem mam coś takiego (zdjęcie podglądowe z googla, chodzi o to marvell adapter) http://forumscdn.tweaktown.com/attachments/gigabyte/3704d1311099869-ga-z68x-ud3p-b3-onboard-raid-controllers-marvel2.jpg

z tym że u mnie pokazuje ssd i nagrywarkę, wcześniej tego nie było, pojawiał się ekran i odpalał windows a teraz pojawia się to i tak jakby się komputer resetował i 2-3 razy i nagle się odpala jak wcześniej, niby działa ok, ale denerwuje mnie to, poza tym dziś komputer odpalił się za.. 2 razem, za pierwszym był czarny ekran

 

specyfikacja pc:

Intel i5-2500K
Asrock P67 eXtreme6 
Nvidia Geforce GTX560 Ti SOC 
Kingston HyperX 1333 2x2GB 
Corsair 620W 

Plextor m6s 128gb

Link to post
Share on other sites

Na czym stoi system hdd czy ssd ? Oczywiście na tym co stoi system musi być pierwszy a sprawa druga czy stawiałeś na nowo system po zainstalowaniu ssd czy tylko dołączyłeś jako zwykły dysk .Chodzi o to ,że jak stawiasz nowy system a masz już system na innym dysku to te dyski mogą się gryźć ze sobą i trzeba zrobić najpierw format starego dysku.Sprawa trzecia czy ten screen (googlowski) odzwierciedla ten tryb RAID0 u Ciebie ? Jeśli tak to masz coś nie tak.

Edytowane przez Xeinaemm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

system stoi na ssd i do instalacji windowsa odpiąłem hdd, zainstalowałem poprawnie i później po zainstalowaniu i zaktualizowaniu windowsa podpiąłem hdd i sformatowałem partycję ze starym systemem (nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale wydawało mi się że będzie ok)

odnośnie tego ze zdjęcia to nie sprawdziłem dokładnie, to szybko się pojawia i znika :/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

podpiąłem nagrywarkę i ssd na środkowe wejście, natomiast hdd musiałem na boczne i teraz pisze tylko no hard disc is detected

mimo wszystko dyski i nagrywarką działają bez żadnych problemów, jedynie ten marvell adapter wkurza przy włączeniu :/

 

 

Edit:

ogarnięte, okazało się że w bios przestawiłem przypadkiem jedną rzecz :/ sata 3 mode miałem przestawione i jak dałem disable to zadziałało i działa ok :)

temat można zamknąć, dziękuję za pomoc i nakierowanie :)

Edytowane przez patryk1011
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...