Skocz do zawartości

Dysk na magazyn filmów. Dwie propozycje.


Recommended Posts

Witam, jako, że dysk na którym magazynowałem filmy zaczyna stwarzać problemy muszę zakupić coś nowego i to dość szybko. 

 

Postanowiłem zakupić dysk 3 TB i mam dwie możliwości: 

 

http://www.ebuyer.com/481473-toshiba-3tb-internal-hard-drive-dt01aca300

 

http://www.ebuyer.com/260668-wd-3tb-green-desktop-drive-wd30ezrx

 

Który z tych dysków wybrać? Na dysku będą na pewno magazynowane filmy i zależy mi jednak na bezproblemowym ich odtwarzaniu. Raczej nie planuje na nim niczego konkretnego instalować. 

Edytowane przez Dante41k
Link to post
Share on other sites

 

 

zewnętrzne według mnie nie nadają się zupełnie na filmy

 

A to niby dlaczego?  

 

Jeśli to ma być dysk wewnętrzny, to lepiej odpuścić sobie serię Green. Na Twoim miejscu brałbym WD Red WD30EFRX. Ewentualnie nowe modele Seagate Barracuda - tańsze, ale osobiście Seagate nie polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie kupiłem dysku dlatego odkopuję temat. 

 

Po przemyśleniu skłaniam się jednak ku serii RED. 3 TB ponieważ różnica cenowa pomiędzy 3 a 4 tb dyskami jest absurdalna moim zdaniem. 

 

Teraz chciałbym żeby wypowiedziała się jakaś osoba która ma takiego RED'a w PC. jak to wygląda, dyski niby są NAS'owe, przystosowane do 24 godzinnej pracy. A u mnie różnie bywa. Czasem komputer chodzi po 18 godzin na dobę, czasem odpalam na godzinkę czy dwie. Czy ma to jakiś wpływ na dyski z serii RED? 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma problemu. Mam tak siebie. Śmiało kupuj, tym bardziej jeśli komputer w zasadzie chodzi przez cały dzień. Tym bardziej, że WD na swojej stronie udostępnia firmware jeszcze bardziej wydłużający czas pomiędzy parkowaniami głowic. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...