Skocz do zawartości

Router ADSL pod Netię 15Mb/s za 250 zł


Recommended Posts

Poszukuję routera do zastosowań domowych za około 250 zł. Mieszkam w bloku z płyty, gdzie zagęszczenie sieci jest dosyć duże - wykrywam ich około 20. Router będzie obsługiwał komputer stacjonarny (połączenie ethernet), laptopa, urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J315W i okazjonalnie Nintendo DS (połączenie bezprzewodowe); w przyszłości dojdzie jeszcze telewizor LCD. Urządzenie wielofunkcyjne znajduje się w tym samym pomieszczeniu co router, natomiast z laptopa korzystam w różnych pomieszczeniach (do 10 metrów od routera + ściana).
Mój dostawca internetowy to Netia 15 mb/s, internet na łączach Netii.
Zależy mi na tym, aby router był względnie prosty do skonfigurowania. Szukam czegoś z przejrzystym i przystępnym interfejsem, co raz skonfigurowane będzie działać bez problemów. Dodam, że wolałbym się nie bawić w instalację alternatywnego oprogramowania. Oprócz tego wymagania mam raczej standardowe - przyzwoity zasięg, dobre zabezpieczenia, wysoka stabilność (router od Netii ma tendencję do zrywania połączenia), żywotność i cisza.
Przeglądałem trochę internet i stwierdzam, że takie funkcje jak smart home, parent control, USB Host, WiFi Guest Network czy obsługa sieci DLNA nie są mi potrzebne. Zastanawiam się natomiast nad funkcją Dual Band, podobno dodatkowe pasmo przydaje się przy obsłudze telewizora?
Przeglądając internet i posiłkując się opinią użytkowników zawęziłem wybór do TP-LINK TD-W8970, TP-LINK TD-W8980 i Netgear DGN2200. Który z nich najlepiej spisze się przy moim internecie? Może macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z czystym sumieniem mogę polecić TP-Link TD-W8970.

Konfig bajecznie prosty, nanoszenie zmian też, wszystko intuicyjnie i w miejscach w który faktycznie wg mnie powinno być.

Podstawowa konfiguracja żeby tylko podłączyć się do neta zajmie może 5 minut. Dalej to już zabawa w uprawnienia, wifi, przekierowania itd. ale tego robić przecież nie trzeba jak ktoś nie korzysta.

WiFi śmigało aż miło (teraz mam DSL więc zrobiłem z tego TP-linka switcha do kamer).

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tp-link-td-w8970-test.html

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...