Skocz do zawartości

Zalman Performa - akcesoria / części zamienne ??


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z instalacją tego ustrojstwa (cooler ZALMAN Performa). W efekcie komputer się zawiesza po kilku lub kilkunastu minutach, co opisałem tu: LINK

 

Montaż tego Zalmana na płycie ASUS Rampage III Extreme jest kłopotliwy, śruby dostarczone przez producenta są za krótkie, w efekcie przykręcenie tego ustrojstwa do płyty nie jest łatwe.

 

Nie wiecie gdzie można kupić dłuższe śruby pod ten zestaw??

Ewentualnie komu montaż powierzyć w Warszawie - w jakim serwisie?

 

Dzięki za podpowiedzi!

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

A czy nie musisz czasem zdemontować backplate procesora? :-> Mam tą samą płytę i gdy montowałem na niej Scythe Orochi to właśnie musiałem zdemontować koszyk i do niego przykręciłem BackPlate coolera. To właśnie on może Cię dystansować. 

 

http://vpx.pl/i/2015/03/09/IMAG1524.jpg

Link to post
Share on other sites

Czy montując to ustrojstwo zajrzałeś do instrukcji jest tam wszystko opisane musisz użyc odpowiednich srubek  Na stronie zalmana masz tutek jak to instalować na podstawkę 1366

 

 

Do instrukcji zajrzałem, a tutek na stronie Zalmana chętnie obejrzę. Poszukam go.

 

Znalazłem tu: http://zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=378

 

Wykorzystałem złote śrubki, specjalnie pomyślane o socketcie 1366. Nie wiesz czy i gdzie można kupić zapasowe/zamienne części do Zalmana? Bo te śrubki (a przynajmniej 1-2) nieco się "sfatygowały".

 

 

A czy nie musisz czasem zdemontować backplate procesora? :-> Mam tą samą płytę i gdy montowałem na niej Scythe Orochi to właśnie musiałem zdemontować koszyk i do niego przykręciłem BackPlate coolera. To właśnie on może Cię dystansować. 

 

 

 

Chyba masz rację. Rozumiem, że "backplate procesora" to jest metalowa płytka na płycie głównej (patrząc od dołu). Tylko, ze to coś jest przymocowane nietypowymi śrubami, jak to zdjąć?

 

Backplate coolera (tak jak ja)  mocowałeś od dołu płyty (tak widać na zdjęciu - zdjęty "backplate procesora") to po co zdejmowałeś "koszyk procesora" ?

 

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy, ale przez "backplate procesora" rozumiem prostokątną płytkę z prostokątnym otworem.

Przez "koszyk procesora" rozumiem to zapięcie z "wajchą" (górna strona płyty), tylko czy to w ogóle wolno zdejmować? Z tego co w instrukcji piszą, to "koszyk" zdejmuje się tylko przy montażu CPU firmy AMD.

 

Sorry za głupie pytania, ale jestem amator, do tej pory montowałem tylko BOX-owe chłodzenia.

 

Jak zdjąć z płyty, ten "backplate procesora" ?

Edytowane przez BFu33
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak zdjąć z płyty, ten "backplate procesora" ?

Odkręcasz kluczem TORX 4 śruby z koszyka, który jest przymocowany do Back plate procesora. Tak ten srebrny prostokątny element z prostokątnym otworem. Później przykręcasz (przynajmniej ja tak miałem z BackPlate Scythe Orochi) koszyk do BackPlate coolera. Jak to będziesz robił to najlepiej połóż kompa na płask, po odkręceniu koszyka procesor może wylecieć a ty możesz uszkodzić piny w płycie.

 

Zobacz na zdjęcie, które zamieściłem. Są 4 śruby we wnętrzu back plate i one są przykręcone do koszyka. Zewnętrzne 4 śruby na back plate coolera trzymają/dociskają cooler do procesora.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...