Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkim , szukam dobrych głośników do 450 zł . Moja karta dźwiękowa to : Realtek High Definition Audio   , czytałem o tym troszkę i wiem że nie którzy pytają o pokój , a więc mój jest dosyć spory i ma pogłos jak np coś mówię do mikrofonu , trzeba było by ogłuszyć . Interesują mnie głośniki które będą przede wszystkim do muzyki ale również filmy na komputerze będę oglądał . Opcje typu bezprzewodowy pilot sa nie potrzebne wole tą sumę za tą opcje zamienić na jakoś głośników lepszą bez pilota . Chciałbym by była możliwość podłączenia telefonu , z góry dziękuje ślicznie za pomoc i proszę o wyrozumiałość za moją nie wiedze . 

Link to post
Share on other sites

Autorze nie kupuj w morele!! Po tygodniu od zakupu u nich oddałem swoje 7c na reklamację, do dzisiaj czekają na części... Kupiłem je 14 stycznia, reklamacja 21 stycznia.. Dzisiaj jest już 9 marca..

Szukaj ich w innym sklepie, bo jak cos będzie nie tak to będziesz sobie rwał włosy z głowy... Odradzam zakup u nich.

Z drugiej strony 6c są najlepsze w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Te co wysłał Lukson to nie mają chyba bassu co nie ? Jaka jest różnica między tymi co wysłał a tymi ? : MICROLAB SOLO6C 2.0 Stereo Speakers System (SOLO6C NEW) 

 

Bo widzę że nazwy prawie takie same jak i wygląd a cena minimalnie różna . 

Edytowane przez Zippi1997
Link to post
Share on other sites

Sprzęt ten raczej nie jest związany z wędkarstwem więc bassu na pewno nie będzie miał.

Co do brzmienia to poprawnie odtwarzają niskie pasmo.

Link to post
Share on other sites

Nowe solo6c, a stare różnią się głównie pilotem i sterowaniem (stare mają regulacje głośności z tyłu i brak regulacji tonów niskich/wysokich). W morele są w nowej wersji, a przynajmniej takie widać na zdjęciach.

Powierzchni pokoju nie podajesz, ale jeśli jest mały to solówki nie pokażą pełnego pazura. Jeśli oczekujesz basowego tąpnięcia przy słuchaniu muzyki to raczej nie w tym zestawie.

Link to post
Share on other sites

U dystrybutora są już od 3/4 tygodni, czekają na części..

 

Albo przechodzą łańcuszek :D

Nowe solo6c, a stare różnią się głównie pilotem i sterowaniem (stare mają regulacje głośności z tyłu i brak regulacji tonów niskich/wysokich).

 

Nowe mają też tryb standby z oszczędzaniem energii. Wcześniejsze miały raczej mute niż standby.

Link to post
Share on other sites

 

 

Te co wysłał Lukson to nie mają chyba bassu co nie ?

 

głośniki o średnicy 16cm są już w stanie wypluć z siebie zadowalające tony niskie

 

w tej cenie oczekujesz sprzętu, który będzie grzmocił jak samochodowy sub o średnicy 38cm?

Link to post
Share on other sites

 

 

w tej cenie oczekujesz sprzętu, który będzie grzmocił jak samochodowy sub o średnicy 38cm?

 

Głośnik o takiej średnicy ma impuls wynoszący kilka godzin no chyba, że gramy przetwornikiem na sztywnym zawieszeniu o baaaardzo wysokim FS.

 

Niemniej 16m w drzwiach potrafi lepiej zagrać od tekturowego walca z bagażnika Calibry lub bety. 

Link to post
Share on other sites

Głośnik o takiej średnicy ma impuls wynoszący kilka godzin no chyba, że gramy przetwornikiem na sztywnym zawieszeniu o baaaardzo wysokim FS.

 

Niemniej 16m w drzwiach potrafi lepiej zagrać od tekturowego walca z bagażnika Calibry lub bety. 

Tutaj się zgadzam, ale z jednym założeniem,że mamy poprawnie zrobione drzwi i głośnik odpowiednio zasilony, to potrafi zrobić niezłe trzęsienie ziemi. A co do głośników Solo 6C, słuchałem 7C i nie porwały mnie, prócz basu nic nie było, takie moje zdanie, efekciarsko grające głośniki. Jeśli kolega się martwi basem, to będzie go mieć pod dostatkiem,ale czy takiej jakości jakby oczekiwał, podejrzewam że tak, ale jak dla mnie głośniki nie prezentują sobą nic specjalnego, z kartonowym basem. 

Link to post
Share on other sites

Tutaj się zgadzam, ale z jednym założeniem,że mamy poprawnie zrobione drzwi i głośnik odpowiednio zasilony, to potrafi zrobić niezłe trzęsienie ziemi. A co do głośników Solo 6C, słuchałem 7C i nie porwały mnie, prócz basu nic nie było, takie moje zdanie, efekciarsko grające głośniki. Jeśli kolega się martwi basem, to będzie go mieć pod dostatkiem,ale czy takiej jakości jakby oczekiwał, podejrzewam że tak, ale jak dla mnie głośniki nie prezentują sobą nic specjalnego, z kartonowym basem. 

 

 

Widzisz głośniki takie jak microlab solo 6c czy 7c potrzebują dobrego ustawienia. Ja na to na początku nie zwróciłem uwagi ale po remoncie i innym ustawieniu dodatkowo na stojakach jestem w szoku. Te głośniki naprawdę potrafią dobrze grać.

Link to post
Share on other sites

Solo 6c z kartonowym basem - dobre. Ciekawe zatem czym grają komputerowe 2.1. W solówkach ten bas jest zróżnicowany a nie jak w większości komputerowek 2.1 będący pukaniem w pudło po butach.

Zestawy 2.1 w ogóle nie grają, tak w prawdę powiedziawszy...

Solo 6C prawdę mówiąc to pólka jak nie kilka półek wyżej niż zestawy 2.1, ale tak to nie jest szał... Sceny, przestrzeni nie doświadczysz na solówkach, choćbyś nie wiem jak się starał. Ale ok, w cenie Solówek one są ok. Basu nie będzie brakować, ale do poważniejszej zabawy to polecam coś innego. 

Link to post
Share on other sites

@Krzychu1989 naprawdę nie wiem czego ty chciałeś za niecałe 500zł.

Wiesz, to zależy czy szukamy sprzętu nowego czy używanego. Np Tannoy M1, czy Eltax Monitor III na allegro można znaleźć, do tego jakiś piec Cambridge Audio i już mamy przyjemnie grający zestaw, zostawiający w tyle daleko Solówki...

 

Mała pokazówka co te szkraby Eltax potrafią:

:) 

Edytowane przez Krzychu1989
Link to post
Share on other sites

Za ~30 tys zł kupisz nowego Fiacika, ale równie dobrze możesz nabyć używane Audi w niezłym stanie, i wcale nie tak stare. Ot, takie porównanie, podobne do twojego. Oczywiście że w tych samych pieniądzach szukając nie nowych a używanych sprzętów można znaleźć o wiele lepiej grające, oboje jesteśmy tego świadomi. A biorąc pod uwagę tylko nowe chyba nic lepszego od Solo nie ma. Przytaczanie w tym miejscu używanych monitorów nie jest na miejscu :D

Link to post
Share on other sites

To jest typowe - porównywanie używanego stereo do nówek Solo. Totalnie bez sensu. Używane Solo 6 chodzą po ok 300pln. Deal with it! ;)

 

A tak na serio to sam gram na MA BR1 + Gainclone (do kompa, główny system jest bardziej ambitny - Paradigm Studio 20 v5). Ale na bór liściasty toż to nie te koszty a i sprzęt używany + DIY. Poza tym ja jestem przyzwyczajony do odchudzenia w dole pasma ;)

 

P.S. Który to niby Fiacik jest za 3 dychy? Bo na moje to chyba żaden. Żodyn!

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

To jest typowe - porównywanie używanego stereo do nówek Solo. Totalnie bez sensu. Używane Solo 6 chodzą po ok 300pln. Deal with it! ;)

 

A tak na serio to sam gram na MA BR1 + Gainclone (do kompa, główny system jest bardziej ambitny - Paradigm Studio 20 v5). Ale na bór liściasty toż to nie te koszty a i sprzęt używany + DIY. Poza tym ja jestem przyzwyczajony do odchudzenia w dole pasma ;)

 

P.S. Który to niby Fiacik jest za 3 dychy? Bo na moje to chyba żaden. Żodyn!

 

Dlaczego uważasz że bez sensu takie porównanie? Chyba nie będziesz kwestionować, że Monitor III zjedzą na śniadanie Solówki? 

P.s co do Paradigm-ów to całkiem niezły sprzęcior, gratki, a co masz do napędu? Gackiem to pędzisz? Wrażenia słuchowe jakie, kosmos? 

Edytowane przez Krzychu1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...