Skocz do zawartości

Zacina się najczęściej przy obciążeniu


Recommended Posts

Witam

Moja specyfikacja (komputer prawie nowy, zakupiony w esc.pl na samym poczatku trzeba było wymienic karte graf  270X  Hawk  bo   czarny ekran albo artefakty)

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz SilentiumPC Fera 2 HE1224

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black   x2

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

MSI Radeon R9 270X Gaming OC 2GB DDR5 256bit (1120/5600)  Corsair Carbide Series 330R (black) Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

Memtest86 z pena  ok

CCleaner wyczyszczone

HD Tune ok

MAM  wyczyszczone

OCCT  30 min zero błedów  temp proc   48max

FurMark   artefaktów  niema  ale to juz po dłuższym czasie >15min  przycinki, ale tez nie wiadomo czy z bezposrednio z winy  testu czy tak sobie.

 

Najczęsciej przycina sie jak jest np dużo okien youtube    . Zazwyczaj przycina się  (myszka skacze /dzwięk pierdzi)   . Gram Wot-a   i w tle włączona przeglądarka . Zwiesza trwa zazwyczaj 1-3 minuty... potem trzeba połaczyc sie od nowa z siecia bo zrywa połaczenie  .  I żeby krócej trwała zwiesza pomaga czasem  wyłaczenie niektorych programów  np przegładarki.  Nieraz ta zwiesza trwa dosłownie pare sekund i jest oki....  A  jak nic nie pomaga to restart systemu....

Prosze o jakies rady czym mozna jeszcze potestować  co sprawdzic ? moze w ustawieniach Biosu  coś z pamiecia?  

Bios nowy.

 

ComboFiX  http://pokazywarka.pl/oaff7o/

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1. Jaka przeglądarka? Do YT tylko Chrome.

2. Objawy z wieloma otwartymi kartami jakby brakowało Ci pamięci. Czy ustawiałeś na sztywno rozmiar pamięci wirtualnej (pliku stronicowania)? Ma być AUTO. System sam powiększy pamięć wirtualną. Nie wolno tam nic zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Uzywałem Chrome  potem Opera zeby zobaczyc czy cos poprawiło...ale niestety nie..... mowie najczesciej przy wiekszym obciazeniu sie tnie... na pare minut....potem odpuszcza..... nie wiem jakim  programem jeszcze przeskanować pomierzyc?

w wirtualnej pamieci nic nie dotykałem

W Biosie ram ustawiony na auto moze tam sprobowac cos zmienic?

Albo sprobuje  skorzystac przez jakis czas z grfiki  zintegrowanej czy tez bedzie sie cieło.

 

PS:   MAM windows_7_ultimate_with_sp1  nie odrazu po instalacji wyłączyłem  update

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem troche pomiaru OCCT  i jak jest ten spadek wydajności to spada zuzycie CPU http://zapodaj.net/3bb739a757432.png.html

 

Do tego  link  z CPUID HWMonitor  http://zapodaj.net/07e3d099cc282.png.html

 

Ja mowie ze  scinki sa nie tylko ze wgledu na przegladarke...tylko jak sie wylaczy kilka procesow to wiadomo szybciej system wraca do normalnosci...

Link to post
Share on other sites

1. http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=3642#

Ogólnie silnik WOT-a jest podobno starym badziewiem wykorzystującym 1 rdzeń. Ludzie polecają wyłączenie dymu żeby szybciej działał.

2. Odinstaluj wszystkie sterowniki do GPU i zainstaluj najnowsze.

3. Taktowania podczas obciążenia obniżają się wtedy jak się przegrzewa sprzęt. Może CPU, może GPU. Skoro WOT wykorzystuje 1 rdzeń CPU, to może on się przegrzewa i automat obniża jego taktowanie, żeby go schłodzić. Może masz zbyt małe obroty na wentylatorze od CPU i przez to słabe chłodzenie.


Jest to też podobne do tego jakby nie zwalniał pamięci. Nie zwalnia pamięci i po dłuższym działaniu zaczyna jej brakować. 


Widziałem starszą płytę główną (też Gigabyte), w której pasta pod radiatorem na chipsecie była zupełnie zaschnięta i twarda. Na pewno nie przewodziła ciepła.

Edytowane przez mmm555
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...