Skocz do zawartości

Początki Dj-skie i dobór sprzętu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KonradKocyk,

Recommended Posts

Witam was użytkownicy. Mam pytanie które naprawdę jest dla mnie ważne, ponieważ planuje zakup jakiegoś sprzętu Dj-owskiego a dokładniej to chodzi o kontroler aby zacząć się uczyć pogrywać na takim sprzęcie i remiksować co nie co. Korzystałem wcześniej z VD i Traktora ale nigdy z kontrolera. I dlatego chciałbym spróbować sił w dobrym sprzęcie..dlatego uderzam w górnę półkę i chciałbym kupić Pioneera DDJ-SX czy naprawdę będzie taki kontroler starczył ?? czy może naprawdę coś innego mi polecicie ? czemu tu piszę do was z takim pytaniem ?? ponieważ jest to przemyślana inwestycja i nie wiem czy za wysoko nie mierze ze sprzętem. Ale mam takie zdanie że jak kupię dobry sprzęt to będzie z zapasem, jak nabędę doświadczenia to 4 kanaly wykorzystam. Co wy sądzicie o tym?? Pomóżcie proszę. ;)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pozwól że ostudze twoje emocje.

1) Nie nauczysz sie porządnie zgrywać, mixować i grać na kontrolerze.
2) Remixować to można w programie takim jak np. Ableton, FL. Pewnie pomyliłeś z mixowaniem. Patrz punkt 1.
3) Wydawanie 3,5 tys zł. na sprzęt 4 kanałowy, moim zdaniem mija się z celem. I tak nie bedziesz grał z 4 kanałó ;)

To tak w szybkich 3 punktach. Co ja bym zrobił na twoim miejscu ? Zaczą od poczatku. Jeśli DJ-ing naprawde Cię fascynuję, a nie naoglądałeś się filmów na youtube z imprez i załapałeś chwilowego bakcyla, to zainwestuj w gramofony (opcjonalnie + DVS), albo CD Playery. Nauczysz się: Szacunku do muzyki, a nie zasysanie co w łapy wpadnie z neta(Kontroler ;)), zdobędziesz solidny warsztat, nauczysz się porządnie beatmatching i mixu.

 

W razie jakiś pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam.

Viva la underground !

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poczytałem podobne wątki na innych forach...gdzie ludzie sobie zadawali pytania, Cd player, gramofon, kontroler. I na większości forach mówili o kontrolerze jak na dobry początek...oczywiście masz tutaj racje co do niektórych zdań. Że porządniej było by się uczyć na gramofonie ale na razie odpuszczę gramofon, kupię kontroler a co do tematu będziemy w kontakcie na priv. Dziękuje ci za pomoc...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...