Skocz do zawartości

Zestawy dla gracza 3000zł+


Recommended Posts

Procesor : Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 769 zł 
Płyta główna : Gigabyte GA-B85M-DS3H /intel B85, LGA1150, mATX 275 zł 
Pamięć RAM : GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Black 275 zł 
Dysk twardy : Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 239 zł 
Karta graficzna : Gigabyte Radeon R9 290 OC 4GB DDR5 512bit (1040/5000) 1349 zł 
Obudowa : Zalman Z3 USB3.0 black 169 zł 
Zasilacz : Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 215 zł 

Suma : 3291 zł brutto

 

 

 

Procesor : Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 859 zł
Płyta główna : MSI H97 PC Mate /intel H97, LGA 1150 339 zł
Pamięć RAM : GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Blue 275 zł
Dysk twardy : Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 239 zł
Karta graficzna : Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) 1069 zł
Obudowa : Zalman Z3 USB3.0 black 169 zł
Zasilacz : Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 215 zł

Suma : 3165 zł brutto

 

 

Procesor : Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 769 zł
Płyta główna : Gigabyte GA-B85M-DS3H /intel B85, LGA1150, mATX 275 zł
Pamięć RAM : GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Play Black 275 zł
Dysk twardy : Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 239 zł
Karta graficzna : Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) 1069 zł
Nagrywarka DVD / BluRay : Liteon iHAS124 SATA (black) 59 zł
Obudowa : Zalman Z3 USB3.0 black 169 zł
Zasilacz : Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular 215 zł

Suma : 3070 zł brutto

 

Sprawa wygląda następująco. Nie wiem czy będę miał na tyle pieniędzy, więc chciałbym od razu mieć alternatywę.

 

 

Czy w tych cenach są to dobre zestawy ?

 

I jeśli mógłby mi ktoś napisać, czy różnica w cenie ma przekład na dużo większą różnice jakościową ?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, jednakże kwestia jest taka, że komputer będę brał na raty, i będzie to prawdopodobnie na morele.net, z uwagi na to że jest tam symulator rat który w prosty sposób ukazuję ile będę musiał płacić itd. Esc niestety czegoś takiego nie ma.

 

W każdym bądź razie, jeśli by się na tej grafice oszczędziło, to jaką płytę główną i obudowę byś wybrał ?

Link to post
Share on other sites

Mobasa B85-G43/B85-HD3 z racji pełnego ATXa.

Budę Zalmana Z3 PLUS (okno,jeden wentylator więcej) albo nowego Zalmana R1 (fabryczne wyciszenie i kilka innych bajerów)


Ewentualnie zamiast powyższych chłodzenie procka,ale przykładowa Fera 2 to koszt około 90zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo starczy spokojnie, dodatkowe chłodzenie jest dla ludzi, którzy lubią skrajną ciszę (nie wierzę, że chodzi tu o temperatury w non-OC cpu). Ja sam mam Zalmana Z3-PLUS / i5 4460 musiałbym chyba do ogniska wrzucić, żeby się zagrzał. Niestandardowy cooler to bardziej wygodny dodatek niż "must be".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

jest tam symulator rat który w prosty sposób ukazuję ile będę musiał płacić itd

 

Tak, symulator symulatorem o oferta udzielenia kredytu ratalnego z banku i tak będzie inna.

 

Sprawdź jak wyglądają te dwa zestaw na esc.pl / morele.pl. Później złóż zapytanie w obydwu sklepach o przedstawienie wstępnej umowy ratalnej i dopiero wtedy zobaczysz co gdzie i jak jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyszłości nie przewidzę, ale zamawiałem na esc już zestaw dla znajomego i dostaliśmy 100% nienaruszony więc raczej byłbym spokojny :)

Tylko na prawdę nie pamiętam jak był zapakowany, zamawiając w morele w środku jest chyba z 30-40 worków powietrza, foli bombelkowych, itd.tylko tak jak wspomniałem - nie pamiętam jak to wygląda w ESC.pl ale wydaje mi się, że podobnie :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakieś tam małe ryzyko zawsze jest, ale od tego są pewne środki prawne którymi trzeba operować w przypadku jakichkolwiek problemów przy odbiorze przesyłki. Widzę, że nie zamawiasz coolera na CPU to raczej byłbym spokojny na Twoim miejscu. Powiedz lepiej za który zestaw chcesz się brać. 

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wezmę ten zestaw najdroższy, z kartą r9 290. Przeraża mnie tylko prądożerność tej karty, wiele osób mi odradza radeony i zachęca do kupna geforce, właśnie ze względu na prąd, lepszy support i PhsyX. Natomiast z tego co mi wiadomo to nie ma alternatywy dla tych radeonów, bo inne geforce są dużo słabsze.

 

Coolera nie zamawiam bo właśnie nie widzę w tym sensu. 

 

 

Teoretycznie chciałem oszczędzić jeszcze na dysku twardym, jednakże doszedłem do wniosku że mi się to nie opłaca. W starym komputerze mam dysk 320GB, i szczerze powiedziawszy nie wystarcza mi w nim miejsca, tym bardziej że komputer służy mi do gier, a one z roku na rok mają coraz większą liczbę danych co przekłada się na wagę.

 

 

Zależy mi też na tym aby miał możliwość modernizacji w przyszłości. Przykładowo - za 2-3 lata wymieniam 1-2 rzeczy i znowu mogę cieszyć się bezproblemową grą.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie. Aż tak dużo prądu to ten R9 290 nie bierze. Przy cenach prądu w PL będą to dość małe różnice na rachunku. Niech ten R9 290 pobierze 50W więcej niż GTX 970. Przełoży się to na koszt 1kWh (około 0,6 zł) za przeszło 20 godzin grania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takie pytanie jeszcze mam, w innym temacie użytkownik wspomniał, że boxowe chłodzenie na identycznym procesorze jaki ja będę brał (czyli i5-446) po pewnym czasie "świruje". Oto cytat:

 

 

(...)( podobno boxowe "świruje" po jakimś czasie ).

 

 

Czy w takim wypadku konieczne jest kupno jakiegoś coolera ?

Link to post
Share on other sites

Hej, ja miałem boxowe chłodzenie na i5-4460 i wszystko było dobrze dopóki nie uruchomiłem Watch Dogs.

Użycie procesora powyżej 50% skutkowało przejściem pracy wentylatora na maksymalne obroty ~2500. Chałas nie do zniesienia, w słuchawkach można jeszcze grać ale bez to katorga. Ja bardzo szybko zmieniłem chłodzenie procesora.

 

Jeżeli możesz dorzucić te kilkadziesiąt złotych to naprawdę warto kupić jakąś wieżę z cichym wentylatorem.

Edytowane przez szubiel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niektórym to już świrują głowy od czytania wszystkich tych pierdół napisanych w internecie. 

 

+1

 

@topic

 

Boxowy cooler wystarczy, w ogóle szubiel od kiedy prędkość wentylatora zależy od poziomu (%) zużycia procesora a nie jego temperatury? Ja całe życie mam Boxowe coolery, zawsze tylko smaruję sobię pastą MX-2 i kultura pracy jest w porządku,

 

Z resztą to co napisałem w pierwszym poście "Niestandardowy cooler to bardziej wygodny dodatek niż "must be".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu popróbował boxowe, zawsze chłodzenie możesz dokupić.

 

Tego procka i tak nie podkręcisz a obstawiam, że głośniejszy będzie ten radek niż samo boxowe chłodzenie procka.

Edytowane przez pijawa89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Boxowy cooler wystarczy, w ogóle szubiel od kiedy prędkość wentylatora zależy od poziomu (%) zużycia procesora a nie jego temperatury? Ja całe życie mam Boxowe coolery, zawsze tylko smaruję sobię pastą MX-2 i kultura pracy jest w porządku,

 

Z resztą to co napisałem w pierwszym poście "Niestandardowy cooler to bardziej wygodny dodatek niż "must be".

 

Im większe użycie procesora, tym większy pobór prądu, co się przekłada na jego wyższą temperaturę oraz na większe obroty wentylatora w celu jego schłodzenia.

Przykład podałem na własnym doświadczeniu z procesorem i5-4460 oraz boxowym chłodzeniem. Pod względem wydajności nie jest takie złe (latem nie przekroczyłem temp 55 stopni na rdzeniu) jednak hałas był straszny. A przy takim budżecie jeżeli autor jest w stanie dołożyć do dodatkowego chłodzenia to czemu miałby tego nie zrobić dla własnej wygody?
Ale wiadomo dokładać można znowu do wszystkiego i zamiast 3k zrobi się nagle 4k.
Edytowane przez szubiel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko kurde co to za temperatura 55C procki spokojnie powinny chodzić do 80C na rdzeniach, kiedy jeszcze użytkowałem Pentiuma G3258 podkręconego @3.9Ghz właśnie na boxie to rzeczywiście po ustawieniu 100% wentylatorów (na 70C+) nie brzmiało to zbyt ciekawie, tylko że mowa tu o i5 4460 (teraz jestem jego szczęśliwym posiadaczem) wystarczyło smarnąć MX-2  i nie jestem w stanie przekroczyć 50C - pracuję cicho i kulturalnie.

Najlepiej będzie jak autor pierw popróbuje na boxie, jeśli rzeczywiście będzie mu przeszkadzał "hałas" dokupi wtedy cooler (tego Fera chociażby) to chyba najbardziej racjonalna opcja.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

On raczej nie będzie żyłował samego procka bo jak napisał składa komputer do grania, więc obstawiam, że i tak radek będzie huczał lepiej od procka, btw jak już przy temperaturach jesteśmy przy 3h renderingu na i5 4590 box chłodzenie na ~100% procek dojeżdżam do 60st, po około 30 minutach wchodzi na tą temperaturę i dalej nie rusza tylko oscyluje między 57-60.

Edytowane przez pijawa89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...