Skocz do zawartości

Komputer restartuje się samoczynnie po dodaniu 2 pamięci RAM


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzys13,

Recommended Posts

Witam , od czasu gdy kupiłem nową płytę główną - MSI Z97 GAMING 9 ACK - komputer restartuje się samoczynnie co ok. 4 sekundy (i tak w kółko) po dodaniu 2 pamięci ram , każda pamięć działa osobno(i wtedy komputer normalnie działa) , natomiast 2 razem nie działają. Próbowałem z moimi starszymi pamięciami ale to samo się dzieje.Na poprzedniej płycie głównej (MSI Z87-G43 GAMING) pamięci RAM były podłączone we 2 i działały.

Specyfikacja:

Płyta Główna: MSI Z97 GAMING 9 ACK

RAM: G.SKILL TridentX F3-2400C10D-16GTX (2x8GB)

Link to post
Share on other sites

wyjmij baterię CMOS na regulaminowe 20 minut

pamięć oczywiście wpięta w 2 slot?

Ok spróbuje , pamięć jest wpięta w 2 slot (z 2 pamięciami - 2 i 4 slot)

wyjmij baterię CMOS na regulaminowe 20 minut

pamięć oczywiście wpięta w 2 slot?

Jest jeszcze inna opcja niż ta z baterią?

Link to post
Share on other sites

wejdz w bios w zakładce OC Profile ( lub coś podobnego ) ustaw Manual  , zakładka DRAM Frequency zmień auto na 1333 MHz  i Save

odczytaj w cpu-z jeśli wartości są na 667 i cl 8 lub 9  zainstaluj  drugi moduł pamięci , start i odczyt z cpu-z 

odczyt będzie ponownie na 667 to restartuj i ustawiaj XMP

Link to post
Share on other sites

wejdz w bios w zakładce OC Profile ( lub coś podobnego ) ustaw Manual  , zakładka DRAM Frequency zmień auto na 1333 MHz  i Save

odczytaj w cpu-z jeśli wartości są na 667 i cl 8 lub 9  zainstaluj  drugi moduł pamięci , start i odczyt z cpu-z 

odczyt będzie ponownie na 667 to restartuj i ustawiaj XMP

Wszystko jest tak jak piszesz (667 i cl 8) tylko problem tkwi w tym ,że jak dodaje drugą pamięć to nawet nie mam dostępu do ustawień biosu bo komputer się wyłącza po kilku sekundach.

Link to post
Share on other sites

podejrzewam dwie rzeczy ;

- płyta uwalona  (może pin wyłamany w socecie , kolega kupił z wykrzywionymi MSI Z87 )

- pamięci niekompatybilne z płytą ( nie ma twoich na liście )

może masz od kogo pożyczyć pamięci i sprawdzić dla pewności ( pamiętam że masz dwa zestawy )

a to instalowałeś 2015-02-16  :http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-9-ACK.html#down-utility&Win8.1%2064

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

podejrzewam dwie rzeczy ;

- płyta uwalona  (może pin wyłamany w socecie , kolega kupił z wykrzywionymi MSI Z87 )

- pamięci niekompatybilne z płytą ( nie ma twoich na liście )

może masz od kogo pożyczyć pamięci i sprawdzić dla pewności ( pamiętam że masz dwa zestawy )

a to instalowałeś 2015-02-16  :http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-9-ACK.html#down-utility&Win8.1%2064

Mam jeszcze stare pamięci ale dzieje się to samo , instalowałem najnowszą aktualizacje - przed aktualizacją też niedziałało... ;/

Te starsze pamięci to: GoodRam GR1333D364L9/16GDC (2x8GB) - możliwe ,że też nie są kompatybilne.

podejrzewam dwie rzeczy ;

- płyta uwalona  (może pin wyłamany w socecie , kolega kupił z wykrzywionymi MSI Z87 )

- pamięci niekompatybilne z płytą ( nie ma twoich na liście )

może masz od kogo pożyczyć pamięci i sprawdzić dla pewności ( pamiętam że masz dwa zestawy )

a to instalowałeś 2015-02-16  :http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-9-ACK.html#down-utility&Win8.1%2064

Testowałem u znajomego te nowe pamięci i starsze i działają te i te - ma płyte główną MSI Z97 Gaming 7 (ja mam Z97 Gaming 9 ACK) , więc wychodzi na to ,że chyba płyta uszkodzona ;/

podejrzewam dwie rzeczy ;

- płyta uwalona  (może pin wyłamany w socecie , kolega kupił z wykrzywionymi MSI Z87 )

- pamięci niekompatybilne z płytą ( nie ma twoich na liście )

może masz od kogo pożyczyć pamięci i sprawdzić dla pewności ( pamiętam że masz dwa zestawy )

a to instalowałeś 2015-02-16  :http://www.msi.com/support/mb/Z97-GAMING-9-ACK.html#down-utility&Win8.1%2064

Podpiąłem przed chwilą te stare pamięci i komputer mi się restartował 3 razy i włączył się ale nie załączył się ani ekran ani podświetlenie na klawiaturze - wentylatory i reszta działa.

Edytowane przez BLiTzPL
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...