Skocz do zawartości

Postawienie systemu na dysku SSD


Recommended Posts

Mam laptopa HP dv-7 i chcę do niego dokupić dysk SSD. Nie wiem jak zainstalować na nim system z partycji recovery, bo w czasie przywracania nie ma nigdzie opcji wyboru partycji i przypuszczam, że kiedy odpalę przywracanie na laptopie z nowym dyskiem, system zostanie postawiony na starej partycji systemowej. W menadżerze przywracania sytemu jest możliwość utworzenia pendrive lub płyt DVD z instalatorem systemu, ale nie mam pewności, że tam będzie możliwość wyboru partycji. Proszę o pomoc.

Edytowane przez Jajacek
Link to post
Share on other sites

Poszukaj jakiegoś zainstalowanego fabrycznie oprogramowania HP Recovery i nim zrób płyty recvery.

Później wkładasz nowy dysk SSD i instalujesz z płyt recovery system.

Musi być taki soft do recovery. Jeśli nie ma to dzwoń do wsparcia HP że potrzebujesz płyty.

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Jak zainstalujesz SSD w miejscu gdzie był HDD to instalator nie za bardzo będzie miał wybór.

System wyczyści dysk i sam sobie utworzy partycje na których zainstaluje system.

 

Moja rada: Zrób sobie czystą instalację Windows'a. Przywacanie systemu z płyt recovery spowoduje instalację masy programów zwanych crapware'em. Spowalniaja one system i w znacznej większości przypadków ludzie ich nie używają.

Przed czystą inatalacją przygotuj sobie pendriva ze sterownikami do Twojego laptopa, pamiętaj, że te od karty sieciowej są najważniejsze.

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD będzie razem z HDD, w tym modelu jest wolna zatoka. Problem w tym że nie mam nośnika tzn. mam płytę z 7 ale w wersji pro, a na laptopie jest home, więc instalator nie przyjmie klucza. Co do trialowych śmieci z systemem to wszystko usunę po instalacji i wyczyszczę rejestr.

Link to post
Share on other sites

Może ktoś ze znajomych ma płytę z Windows'em? Oczywiście można usunąć całe to świństwo które przychodzi razem z lapkiem, ale ja jednak preferuje czystą instalację.

 

Jak sa dwie zatoki to wstaw SSD w miejsce HDD, a HDD wyciągnij z laptopa na czas instalacji.

Po zainstalowaniu Windowsa wsadź drugi dysk, zrób backup danych, wyczyść go i przywruóć dane.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłbym czystą instalację, ale na stronie hp nie ma sterowników do mojego modelu. Dobry pomysł z tym wyjęciem HDD na czas instalacji. Jakoś na to nie wpadłem, thx za dobrą radę. :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Instaluj Windę na świeżo , odtworzenie z kopii HDD na SSD się wywali przy starcie , jedyny soft który podobno potrafi zmigrować OS z HDD na SSD ma EASEUS i jest płatny , darmowe skopiują partycję ale się nie zabootuje. ew. możesz próbować na taką "zmigrowaną" partycję podegrać boot managera ntfsowego ale nie próbowałem, więc nie mam pojęcia czy to zadziała

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...