Skocz do zawartości

Temperatura AMD i błędy!


Recommended Posts

Witam, dużo pogrywam w CS lecz coś dziwnego się stało ostatniego czasu. Czyściłem sobie wentylator od CPU i trochę przejechałem ręką po procesorze w sumie to palcem i lekko miałem ubrudzony z pasty lecz procesor dalej był cały pokryty a więc zakładam wiatraczek wszystko ładnie itd. i w końcu wystąpił problem grałem CS:GO dosyć dużo i nagle była taka lekka ścinka i dźwięk bzzzzzzz i komputer tak jakby się zawiesił i monitor się zfreezował nic się nie ruszało itd. a więc myślę iż zresetować naciskam przycisk na obudowie i monitor normalnie zrobił się czarny lecz od PC wydobył się dźwięk takiego pipczenia więc myślę co jest!? Wyłaczyłem i włączyłem wszystko działa lecz nie kiedy dalej mi się komputer tak samo zacina i jest to totalnie w randomowych momentach raz na Youtube nawet mi się to zdarzyło. A więc czytałem dużo i wyszło że coś tam może z CPU lub GPU więc sprawdzam temperaturę GPU w IDLE ma 35 stopni więc na spokojnie przy graniu nie przekracza 70 więc się nie martwiłem totalnie. Patrze na temperaturę CPU lecz nie wyświetla się ona nie wiem o co chodzi próbowałem SpeedFan, Core Temp i jeszcze jeden program lecz nazwy nie pamiętam a więc przeglądam Google i zauważyłem trochę pozytywnych opinii o HWMonitor ściągam i on jako jedyny mi pokazał temperaturęę! No to się cieszę lecz szybko mi mina zbrzydła jak zobaczyłem iż w IDLE ma ponad 50 stopni totalnie nie wiem czemu.. boxowy cooler dodam jeszcze iż jak gram w CS:GO to temperatura sięga 90 stopni przy graniu około 2 minut lecz najbardziej zadziwia mnie to iż szybko potem zrestartowałem komputer wchodzę BIOS i w ciągu 10/15 sekund? Spadła temperatura CPU do 50 chyba więc myślę co jest grane dodam iż w BIOS mam opcje że maksymalna temperatura CPU nie może przekraczać 70 stopni czy coś takiego i jak się nie mylę wtedy się komputer resetuje. Instalowałem wszystkie najnowsze sterowniki karty graficznej, BIOS oraz płyty głównej. Dodam iż  pasty termo nie znam ponieważ zapomniałem boxowy cooler lecz lewą obudowę mam zdjętą więc nie powinno się nic grzać nazwa procesora to AMD Athlon x4 740. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Jak możesz to zobacz czy masz dobrze dociśnięty układ chłodzący do procesora - jak nie to dociśnij tą dźwignią, jak dalej tak będzie z wysokimi temperaturami to wymień pastę termoprzewodzącą (najlepiej na Gelid GC-Extreme albo Zalman STG2).

;)

Link to post
Share on other sites

Cooler jest przytwierdzony dobrze właśnie sprawdziłem :) a pasta była wymieniana dosyć nie dawno więc wątpię aby to było to aktualnie gdy pisze ten post przy jedynie otwartej przeglądarce temperatura mojego CPU na HWMonitor wynosi 61 stopni. Jest jakaś szansa iż oszukuję on temperatury? Dodam jeszcze raz iż w BIOS mam dodaną opcję że przy osiągnięciu lub przekroczeniu 70 stopni na CPU komputer jak się nie mylę wyłącza.

Link to post
Share on other sites

 Zawsze po demontażu radiatora nakładamy nową pastę termoprzewodzącą. Może wentylator się przytarł i wolniej się obraca. W biosie coś zmieniałeś? Podaj model płyty głównej i zasilacz.

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

BIOS czysty nic nie zmieniałem ogólnie komputer po formacie nic nie mam zainstalowanego jedynie najnowsze sterowniki i CS:GO model płyty głównej to MSI A55M-E33 a zasilacz średniej klasy LC POWER 600 Wat i dodatkowa informacja gdy załączam komputer temperatura od razu wchodzi na ponad 50 stopni i nigdy nie schodzi niżej 50 a podczas 5 minutowego grania w CS:GO temperatura maksymalna wynosi 86 na CPU z czego moje GPU jedynie maksymalne 62 stopnie tak pokazuje HWMonitor.

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest w normie, a co do zasilacza to jak sprawdzić czy się grzeję? Bo ogólnie jak teraz siedzę na Google Chrome to powietrze z tyłu obudowy od zasilacza jest zimne gdy zaczynam grać leciutko ciepłe lecz gorącego nigdy nie było.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem na 62,5 % aktualnie przy lekko powyżej 2500 RPM temperatura powyżej 50 stała lecz zadziwiło mnie to iż gdy wbiłem do BIOS z ponad 60 spadła do 40 tak nagle w ciągu przeszło 10 sekund nastąpił taki spadek temperatury? Aha i jeszcze dodam iż gdy grałem HWMonitor pokazał mi że CPU miało maksymalną temperature 86 stopni a wentylator leciał na 44 % przy graniu w CS:GO co mnie strasznie zdziwiło. Chyba wydaję mi się że coś z tym HWMonitor nie tak.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mówiłem nie działają u mnie programy SpeedFan, Core Temp, Everest po prostu widać jakie obroty ma wentylator lecz nie mogę ich ustawiać a CPU mi w ogóle nie wykrywa tak jakbym miał komputer bez procesora totalnie jedynie na HWMonitor widać lecz bardzo dziwinie bo takie temperatury to aż nie wyobrażalne a właśnie grałem i dotknąłem Coolera aby zobaczyć czy faktycznie odczuje te ponad 80 stopni lecz praktycznie nic leciutko ciepły jedynie.

Link to post
Share on other sites

csMKJP jak mówiłem wszystko robiłem z 2 tygodnie temu więc jest to nowiutkie można powiedzieć zrobię Screenshoty jeszcze z HWMonitor dla pewności iż każdy zrozumiał o co biega ;) zaraz podam napięcie najpierw Screenshot! 

 

http://i.imgur.com/2A3hhGx.png


Ogólnie mój Vcore w HWMonitor pokazuje iż minimum to 0,9 V a maksymalny to 1,4 dodam iż przed chwilą resetowałem komputer bo sprawdzałem BIOS czy wszystko ok a aktualnie patrze na Stream więc to też przeciąża.


Edit: Zrobiłem lekki test grałem w CS przez 5 min w tym czasie procesor nagrzewał się do ponad 80 stopni na HWMonitor i nacisnąłem restart na obudowie podczas grania abym był pewnym że ta temperatura jest na pewno ponad te 80 stopnie i szybko wchodzę do BIOS patrze a tutaj piekne 53 pokazuje mi się czyżby HWMonitor mi pokazywał złe temperatury? Bo wątpię iż BIOS kłamie.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że kłamią. Jednak najgorszą metodą pomiarów są pomiary po wyjściu z aplikacji, w tym czasie sprzęt może sporo ostygnąć. A komputer dalej się wyłącza? Jeżeli tak sprawdź to sprawdź zużycie pamięci ram w menedżerze zadań. Jeżeli wykorzystany zostaje cały ram to komputer się resetuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że tak jest najgorzej dlatego gdy grałem w CS:GO zrestartowałem komputer z przycisku aby nie było odstępu czasowego i wyszło iż miałem sporo mniejszą temperaturę. Komputer już się nie wyłącza przynajmniej jak na razie :) Posiadam 8 GB ram gdy mam odpalone podstawowe aplikacje typu Steam, Google Chrome to używane jest 1,8 GB a przy graniu w CS trochę więcej lecz nigdy do 8 nie dochodziło ale myślę że jakoś to ogarnę :) Z góry dziękuję za pomoc temat myślę iż do zamknięcia daje po plusiku do reputacji pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...