Skocz do zawartości

w domu komp wariuje w serwisie zero problemow


Recommended Posts

Witam mam dziwny problem u mnie w domu podczas grania w WoW co jakis czas ekrany robily sie czarne zeby po minucie dwoch wrocic do gry natomiast podczas BF4 niezaleznie czy mantle czy dx11 wywala z gry z informacjami o sterownkach. Dodam ze system byl stawiany niedawno od zera a wszystkie stery sa aktualne.

Natomiast w serwisie gosc mowi ze odpalili BF4 i chodzilo 2 godziny bez problemow?

WTF?

czy z tymi informacjami ktos moze mi powiedziec cos sensownego?

Link to post
Share on other sites

jeszcze nie placilem bo nie odebralem. robili mi tam juz dwa latopy i problemow nie bylo. 

na necie widze ze byly grane 4 mapy wiec raczej nie sciemniaja o tych 2 godzinach. maja jeszcze posprawdzac kompa a jak sie nic nie znajdzie to biore og do siebie i zobacze czy da sie grac jak nie to ich zaprosze do siebie i zobaczymy co powiedza. 

a niestety niewiele serwisow chce sie bawic kompami z wodnych chlodzeniem. ale jak ktosma jakis godny polecenia w krakowie to chetnie skorzystam.

Link to post
Share on other sites

bylo pare bledow krytycznych, miedzy inymi to:

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: bf4.exe, wersja: 1.4.2.23831, sygnatura czasowa: 0x547fa9b4

Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 6.1.7601.18409, sygnatura czasowa: 0x5315a05a
Kod wyjątku: 0x00011006
Przesunięcie błędu: 0x000000000000940d
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1344
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d048364529b43c
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 4\bf4.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\KERNELBASE.dll
Identyfikator raportu: 78023002-b42b-11e4-b841-448a5b24d8
 
Ale to bylo poruszane w innym watku niestety bez odpowiedzi :(
W tym watku probuje dojsc jakie moga byc przyczyny tego ze w serwisie mogli spokojnie pograc przez 2 godziny w BF4 a mi sie chrzanilo po zaledwie paru minutach  :co:
Lewy prad? zle feng shui? moze zyla wodna? 
Link to post
Share on other sites

Co ma listwa do tego? Co ma napięcie do tego? Jak byś miał duże spadki napięcia w obwodzie gdzie jest gniazdko, którego używasz to świrowałby zasilacz, a zamiast błędów grafiki, miałbyś BSoD-y.

Link to post
Share on other sites

Może masz rzadki prąd w gniazdu. :D Od teraz koniec z żartami. Zrób aktualizację bios płyty głównej i po aktualizacji zresetuj bios całkowicie zworką ClearCMOS albo wyciągnij baterię(całkowicie odłączone zasilanie AC 230V).  Ustaw potem wszystko tak jak powinno być ale nie rób OC procesora. Potem przetestuj czy nadal wywala Cię z gier. Problemy z zasilaniem mogą się różnie objawić nie zawsze jednoznacznie. Ponieważ grafika pobiera najwięcej mocy na jej działaniu w pierwszej kolejności będą się odbijać wszystkie problemy z zasilaniem. 

Link to post
Share on other sites

Tak ten z sygnaturki. W bf4 raczej wszystko wskazuje na stery natomiast w wowie oba ekrany co jakiś czas się robią czarne na minutę dwie a pózniej wraca do gry bez żadnego komunikatu o błędzie jedynie widzę w oknie czatowym ze mnie rozłączyło i połączyło z battleneten. Firestrike i furmark przechodził bez zająknięcia z temperaturami w granicach 60 stopni.

A gość w serwisie zdziwiony bo grali 2 godziny bez żadnych problemów. Aż mi szczebla opadła. Maja próbować jakoś doprowadzić do tych objawów mam nadzieje ze na coś wpadną.

Link to post
Share on other sites

W biosie i tak wszystko było bez oc bo sam tak kombinowałem. Co prawda kupiłem jakiś czas temu g13 do wowa ale jeśli mnie pamięć nie myli to się to zaczęło przed kupnem ale sprawdzę to na bank. Chyba ze inne urządzenie się nagle zepsuło bądź port wysiadł. Myślałem na początku ze może to mieć związek z tym ze kiedyś musiałem 2 piny na sokecie prostować ale skoro działa w serwisie to musi być co innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...