Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania. Otóż raz na jakiś czas (z reguły 1-2 razy na wieczór, a czasami i wcale) tracę połączenie z internetem na dosłownie kilka sekund, co niesamowicie utrudnia mi funkcjonowanie. Połączenie po kablu ethernet (idzie przez cały korytarz), dostawca UPC, 120mb/s. U współlokatora taki problem nie występuje (również łączy się poprzez kabel bezpośrednio do routera). System win 7, sieciówka zintegrowana, sterowniki najnowsze, choć instalowałem też poprzednie - to samo. Modem to Thomson twg870ug. Niżej wklejam logi z WinMtr, widać że nastąpiło zerwanie połączenia, pakiety wysyłane są co 1 sekundę.
 

http://i.imgur.com/2TmAdRD.jpg

|
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Phurret
Link to post
Share on other sites

Nie znam tego narzędzia. Na moje to tam jest ileś pozycji po 1% strat i jedna 100%, 1% też nie powinno się zdarzyć.

 

A nie łączący kabel... tak może powodować straty.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Pozycja ze 100% strat jest nieważna, to 1% to nie jest tak, że losowo gubi pakiety, tylko wynika z przerwania połączenia z modemem na kilka sekund, w tym czasie wszelkie wysłane pakiety nie są odsyłane. Zgadzam się, że może powodować straty, ale w tym wypadku nie są to utraty pakietów (bo one podczas normalnej pracy nie zdarzają się), tylko zerwanie połączenia i stad moje pytanie czy kabel może sam z siebie regularnie urywać połączenie?|

W akcie desperacji postanowiłem nawet zwracać uwagę, czy ktoś może nie przechodzi po listwie pod którą znajduje się kabel podczas zerwania, ale nie, nikt nie ma styczności z kablem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...