Skocz do zawartości

SONY XPERIA Z3 czy coś innego?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez blaven,

Recommended Posts

blaven ale ja S5 nie biore tylko biorę Z3. A tu jest link do tej recenzji Z3 i o tym kiepskim aparacie i o tym że są luzy w porcie na słuchawki z reszta obejrzyjcie i mi napiszcze czy to prawda czy to po prostu felerny model i tyle.


Link to post
Share on other sites

Weźmiesz co uznasz za słuszne. Zobaczyłem dziwny temat (porównanie G2 i... Z3), więc wszedłem. Szukasz sprzętu do konkretnych zadań i za konkretne pieniądze, więc podsunąłem Ci propozycje, która powinna się najlepiej spisać. Uznasz, że, pomimo moich uwag, Z3 będzie dla Ciebie lepsza? Wybierzesz Z3, wiedząc, że rozważyłeś każdą możliwość.


Jeżeli o jakość zdjęć chodzi, to oba telefony sprawują się świetnie. Przy dobrym oświetleniu, Galaxy S5, wykona zdjęcia o precyzyjniejszej kolorystyce i z dużo mniejszą ilością szumów. To właśnie szumy, są największym problemem Sony. Posiadałem Z1 i nie ważne czego zdjęcie robiłem, zawsze występowały szumy (algorytmy zastosowane przez Sony, zamiast poprawiać zdjęcia, to je pogarszały). Widać je po powiększeniu. W przypadku, gdy zdjęcia robimy w słabo oświetlonych miejscach, to Sony zapewni nam lepszą jakość.
Jeżeli chodzi o smartfony Sony, należy wziąć pod uwagę fakt, że firma sprzedaje dział mobilny i nie jest do końca jasne, co ze wsparciem dla obecnych modeli.

Link to post
Share on other sites

 

 

G2 tez najlepiej nie gra na słuchawkac

Wręcz przeciwnie, G2 ma niezły DAC.

 

ak się włozy jacka to czuć luzy

Zużyty model.

 

 

Z słuchawkami które podałem.

Znacznie lepsze można kupić w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Mi S5 nie odpowiada ponieważ ta nakładka TW mi się nie podoba.


Widze że się nie da znaleźć idealnego telefonu który pod każdym wzgledem by był dobry.


Ja aż tak duzo zdjęć nie będe robił więc aż tak op aparatu nie potrzebuję.


Może Note 4 ale on jest troche za duży a po za tym na słuchawkach nie za bardzo dobrze gra z tego co słyszałem na recenzji a przypominam tel ma mi się mieścić do kieszeni zebym nie kupował specjalnie nerki i tam telefon wkładał chociaz to by było dobre wyjście jako plan b


S5 jest tylko chyba dobra pod wzgledm aparatu i tyle. Jaki portal taki coś typu mgsm jest dobry bo gsmarena jest moim zdaniem trochę kijowa jaką polecacie chyba mgsm jest najlepsza.


Prosiłbym o zmiane tematu  na Z3 lub coś innego. Czy mógłby ktoś zmienić bo ja nie mogę.

Edytowane przez Dynamo
Link to post
Share on other sites

TW tak ma: albo go kochasz, albo nienawidzisz. Z nakładką niestety nic nie zrobisz, choć osobiście pokładam nadzieję w Galaxy S6 i projekcie zero. Dobrze by było, gdyby przenieśli część modernizacji na starsze modele.

Gsmarena, to dobry i rzetelny portal. O mgsm krążą różne opinie, choć osobiście lubię z niego korzystać. Co prawda nic ponadprzeciętnego się z niego dowiemy, ale do szybkich porównań, kluczowych parametrów wystarcza.

Galaxy S5 ma do zaoferowania znacznie więcej, niż aparat. Posiada najlepszy ekran w swojej klasie, port USB 3.0, podwójny moduł Wi-Fi, Ultra power saving mode, czytnik linii papilarnych, Androida 5.0, szkło tylko z jednej strony, wymienną baterie, świetną jakość dźwięku na słuchawkach, świetną czytelność w słońcu i idealną czerń.

Prosiłbym o link do recenzji, na której, ktoś stwierdza, że Note 4, gra słabo na słuchawkach. Po prostu chce wiedzieć, którego recenzenta omijać szerokim łukiem.

Jeżeli jesteś zdecydowany na Z3, a twoim jedynym zmartwieniem, jest jakość zdjęć, a i tak dużo ich robić nie będziesz, to nie masz nad czym się zastanawiać. Z3 robi je na tyle przyzwoicie, że do normalnego użytkowania wystarczy.

P.S.
Pierwszy raz spotykam się z opinią, gdy ktoś stawia mgsm, nad gsmarena.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chodzi o smartfony Sony, należy wziąć pod uwagę fakt, że firma sprzedaje dział mobilny i nie jest do końca jasne, co ze wsparciem dla obecnych modeli.

Nie sprzedaje.

 

 

 

czytnik linii papilarnych, Androida 5.0

Czytnik jest kiepski, Android 5.0 też nie powala. Z resztą się zgodzę - bardzo przyjemnie gra (mam porównanie do droższego sprzętu, typu T4G), naprawdę świetny ekran, port USB 3.0 mi osobiście się nie przydaje, aczkolwiek dobrze, że jest.

Link to post
Share on other sites

Nie sprzedaje.

Rzeczywiście, wczoraj sytuacja rozjaśniła/skomplikowała się. Jak będzie naprawdę, dowiemy się dopiero w przyszłości (zaprzeczenie sprzedaży, jest w tym wypadku konieczne, by nie zniechęcać potencjalnych klientów).

 

Dotychczas byłem zadowolony z Android-a 5.0, jednak używałem go w trybie oszczędnym, gdyż inaczej zużywał za dużo energii (w trybie oszczędnym chodził lepiej, niż w trybie normalnym, na Androidzie 4.4). Po ostatniej aktualizacji wydanej dla Wielkiej Brytanii i ta kwestia została rozwiązana. Obecnie, wszystko chodzi świetni (przywrócili nawet funkcję Smart stay, której niektórym brakowało).

Czytnik rzeczywiście mógłby działać sprawniej, jednak lepiej go mieć, niż nie. Używam go od samego początku i jest to skuteczne rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest z XEO, gdyż testowałem tylko jedną wersje z Polski (był to w ogóle pierwszy Lollipop, dla S5). Obecnie siedzę na wersji BOB7, wydanej dla Wielkiej Brytanii.

Telefon posiadam z T-mobile. Czytałem gdzieś, że niby nie powinno się wgrywać innych rom-ów, ale dla czego, to nikt nie wie. Robie tak od czasów S2 i nigdy, ale to nigdy nic mi się nie stało.

Link to post
Share on other sites

blaven znaczy nie chodziło że na słuchawkach tylko że na głośnikach pomyliło mi się bardzo przepraszam.


Czyli co mam brać bo już mam mętlik w głowie.


Bo mozliwe że jutro pójdę się zapytac jak by to było w komisie ile bym musiał czekać na zamówiony telefon itd.


S5 na gsmarena ma słabą reputacje.


Poprawiłem

Ok dziękuję.


Ja mam teraz Core Plus i powiedziałem że nigdy wiecej nie chce samsunga ponieważ cały telefon trzeszczy no i  ja jakoś tej nakładki nie nawidzę w Core Plus przez TW mi gry lagowały i powiedziałem że nigdy więcej z resztą tez chce spróbowac innych firm. Tak jak pisałem wcześniej bawiłem sie Z3 i nawet fajny telefonik.


No chyba że wyjdzie jakiś fajny Samsung i będzie poprawiona nakładka to się zastanowię.


Z3 i tak ma więcej ramu wiekszą baterie  certyfikat IP68

Edytowane przez Dynamo
Link to post
Share on other sites

 

 

S5 na gsmarena ma słabą reputacje.

Czego zupełnie nie rozumiem.

 

 

 

No chyba że wyjdzie jakiś fajny Samsung i będzie poprawiona nakładka to się zastanowię.

S5 i S6 to już jest "to".

 

 

 

mam teraz Core Plus

Też mam to w domu - bezsensem porównywać low-end do flagowych konstrukcji Samsunga, przepaść dzieli te urządzenia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Też mam to w domu - bezsensem porównywać low-end do flagowych konstrukcji Samsunga, przepaść dzieli te urządzenia.
No wiem może głupie porównanie i tak wiem że low-end nie ma szans z nowszymi. Ale przynajmniej wiem jak wygląda TW i mi się jakoś nie spodobał.

Zapomniałem dodać że w domu mam jeszcze karte pamięci 8gb i pójdzie ona do telefonu który wybiorę.


Tak w ogóle jako kolor jak bym miał brać Z3 to jaki kolor wziąźć czarny biały bo nie wiem czy z czarnym nie jest tak że później farba schodzi. Napiszcze jeszczr az jaki telefon mam brać i jesli to będzie z3 to w jakim kolorze bo sie już pogubiłem.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pewnie kwestia użytkowania. Swoją S5 trzymam w etui, wiec nie ma prawa nic się stać. Kiedyś miałem S2, miałem do niej futerał i pomimo, że używałem jej 2 lata, ramka była jak nowa (poza drobnym pęknieciem, powstałym w wyniku upadku).

Z3 to flagowiec i jak każdy flagowiec, jest to dobry telefon. Im dłużej będziesz się zastanawiał, tym ciężej będzie podjąć decyzje. Jeżeli Ci się podoba, a do tego oglądałeś recenzje i wszystko jest dla Ciebie wystarczające, to bierz.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...