Skocz do zawartości

Recommended Posts

Eh, napisałem całe wypracowanie i przypadkiem kliknąłem wstecz..

 

Jako, że sam polecałem S5 czuję się zobowiązany do zabrania głosu.

 

 

 

Wersja z początku stycznia

Kolega blaven ma rację. Na BOA3 sam miałem problemy z zasięgiem i w sumie to z całą resztą tez. Wracaj do Kitkata albo czekaj, za kilka dni powinien być BOB7/BOC7 który to wg opinii jest juz stabilnym, naprawionym Lollipopem.

 

 

 

Co do baterii od 5:30 do jakoś 9 rano bez internetu potem do 15 internet, przeglądałem allegro przez około pół godziny, parę smsow, parę krótkich rozmów i o 15 około 45 % baterii.

Musisz się kolego przyzwyczaić, każdy dzisiejszy smartfon działa podobnie. Te mityczne 8-9h działania ekranu na 24h gotowości osiągane przez co niektórych na Galaxy S5 to dla mnie.. mit po prostu ;) Mimo że potwierdzone screenami. Po prostu nie wiem, jakim cudem ludzie osiągają takie wyniki, chyba że włączają ekran tylko po to, by świecił się na minimalnej jasności i wyłączają wszelakie funkcje.

Poza tym na iP4S była ta sama sytuacja - ludzie osiągali po 7h użycia, ja maks 5. A zasięg w domu mam dobry - i WiFi, i komórkowy.

 

 

 

telefon nie jest głośny, tzn głośnik z tyłu gdy jest zakryty jest niestety nie wyraźny cichy.

Kwestia subiektywna, ale cholera.. mam wrażenie, że masz jakiś uszkodzony egzemplarz. Mój tylny głośnik jest naprawdę głośny, chyba dorównuje Note 3 nawet.

 

 

 

Używam Nju Mobile w innych telefonach było wszystko git.

Bardzo możliwe, że trafiłeś na ten problem w Androidzie, o którym rzadko kto pisze, a mianowicie jakiś kiepsko współpracujący z Twoją siecią modem. Nieraz o tym pisałem, mało kto wierzył, a sam przekonałem się, ze zmiana modemu nieraz naprawiała wszelakie problemy.

Modem zmieni się wraz z systemem, więc jak wspomniałem wyzej - powrót na KK albo czekanie na update.

 

 

 

Aparatu na niej nie testowałem,

Szybciej łapie AF i sprawniej, ale zdjęcia faktycznie jakby takie inne, ale to mogło być placebo.

Link to post
Share on other sites

Wersja z początku stycznia, bodajże pierwsza poprawka Lollipop-a, dla S5. Aparatu na niej nie testowałem, ale baterie zjadła niezwykle szybko.

 

Wiadomo kiedy to naprawią, czy naprawią ?

 

Aktualnie wróciłem z pracy, cały dzień OSZCZĘDZAŁEM telefon z obawy, że nie wytrwa i ma 50 procent.

 

 

Eh, napisałem całe wypracowanie i przypadkiem kliknąłem wstecz..

 

Jako, że sam polecałem S5 czuję się zobowiązany do zabrania głosu.

 

 

 

Kolega blaven ma rację. Na BOA3 sam miałem problemy z zasięgiem i w sumie to z całą resztą tez. Wracaj do Kitkata albo czekaj, za kilka dni powinien być BOB7/BOC7 który to wg opinii jest juz stabilnym, naprawionym Lollipopem.

 

 

 

Musisz się kolego przyzwyczaić, każdy dzisiejszy smartfon działa podobnie. Te mityczne 8-9h działania ekranu na 24h gotowości osiągane przez co niektórych na Galaxy S5 to dla mnie.. mit po prostu ;) Mimo że potwierdzone screenami. Po prostu nie wiem, jakim cudem ludzie osiągają takie wyniki, chyba że włączają ekran tylko po to, by świecił się na minimalnej jasności i wyłączają wszelakie funkcje.

Poza tym na iP4S była ta sama sytuacja - ludzie osiągali po 7h użycia, ja maks 5. A zasięg w domu mam dobry - i WiFi, i komórkowy.

 

 

 

Kwestia subiektywna, ale cholera.. mam wrażenie, że masz jakiś uszkodzony egzemplarz. Mój tylny głośnik jest naprawdę głośny, chyba dorównuje Note 3 nawet.

 

 

 

Bardzo możliwe, że trafiłeś na ten problem w Androidzie, o którym rzadko kto pisze, a mianowicie jakiś kiepsko współpracujący z Twoją siecią modem. Nieraz o tym pisałem, mało kto wierzył, a sam przekonałem się, ze zmiana modemu nieraz naprawiała wszelakie problemy.

Modem zmieni się wraz z systemem, więc jak wspomniałem wyzej - powrót na KK albo czekanie na update.

 

 

 

Szybciej łapie AF i sprawniej, ale zdjęcia faktycznie jakby takie inne, ale to mogło być placebo.

 

W szoku jestem z tą siecią, że w tym nowym telefonie tak reaguje, większość ludzi mnie nie rozumie i nie jesteśmy w stanie pogadać.

 

Wczoraj rozmawiałem ze znajomą i prawie mnie nie rozumiała, większość słów powtarzałem po 2, 3 razy..

 

Oczywiście rozumiem ale chociaż te 16 godzin, od rana do wieczora mógłby działać bez potrzeby gaszenia wifi i innych dodatków, wiesz o czym mówię ?

 

Narzekałem na Lumie ale gdy ją oszczędzałem potrafiła wytrzymać 3 dni a gdy bawiłem się starczało na dzień.

 

Zobaczymy czy ta aktualizacja coś zmieni bo na aparacie też mi zależy, nie ukrywałem tego.

 

Dla porównania, gdy już telefon odebrałem, znajomy pokazał mi swoje zdjęcia z Z3 i przybliżenie i co ? Zero rozmazania a na stronach w internecie pokazują, że robi zamazane zdjęcia gorsze niż S5 a wydaje mi się na odwrót.

Link to post
Share on other sites

 

 

znajomy pokazał mi swoje zdjęcia z Z3 i przybliżenie i co

Czekaj czekaj... zainstaluj galerię QuickPic ze Sklepu Play i wtedy przybliż.

Nie pamiętam gdzie, kiedy i o czym czytałem, ale czytałem, że często standardowa galeria tak wpływa na jakość zdjęć. Możliwe, że chodziło właśnie o SGS5.

Link to post
Share on other sites

Kiedy się pojawi, ciężko stwierdzić, jednak możesz ją sam wgrać. Jest to bezpieczny proces i nie tracisz danych.

 

Rozumiem ale obawiam się o utratę gwarancji.

 

 

Czekaj czekaj... zainstaluj galerię QuickPic ze Sklepu Play i wtedy przybliż.

Nie pamiętam gdzie, kiedy i o czym czytałem, ale czytałem, że często standardowa galeria tak wpływa na jakość zdjęć. Możliwe, że chodziło właśnie o SGS5.

 

Na jakość zdjęć wykonywanych ?

 

Bo mi chodzi o zdjęcie które zrzucę na komputer i zbliżam wtedy widać tą oszałamiającą jakość..  :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Na jakość zdjęć wykonywanych ?

Po prostu pokazuje je w gorszej jakości.

Ale skoro po zgraniu na komputer również są kiepskie, to może masz źle ustawione coś w aparacie?

 

 

 

ale obawiam się o utratę gwarancji.

Gwarancja zostaje :)

Link to post
Share on other sites

Po prostu pokazuje je w gorszej jakości.

Ale skoro po zgraniu na komputer również są kiepskie, to może masz źle ustawione coś w aparacie?

 

 

 

Gwarancja zostaje :)

 

Standardowo robiłem i bez rewelacji, poprzestawiałem ustawienia i Siostrze chciałem zrobić i jej twarz rozmazana jakbym robił apratem zzamgły.

Link to post
Share on other sites

 

 

jej twarz rozmazana jakbym robił apratem zzamgły.

To teraz jestem praktycznie pewien, ze coś jest uszkodzone. Tylko pytanie - soft, czy coś hardware'owego?

 

Dobrze byłoby gdybyś wgrał soft od nowa ODINem, albo chociaż zrobił wipe telefonu.

Link to post
Share on other sites

To teraz jestem praktycznie pewien, ze coś jest uszkodzone. Tylko pytanie - soft, czy coś hardware'owego?

 

Dobrze byłoby gdybyś wgrał soft od nowa ODINem, albo chociaż zrobił wipe telefonu.

 

Wolałbym to wipe, trochę mniej z tym roboty nie ?

 

Trochę napięty czas mam, podłącze do ładowania zaraz telefon, umiesz opisać jak to Wipe zrobić ?

 

Wipe też nie naruszy gwarancji ?

 

 

Nie tracisz gwarancji, a dla spokoju ducha, przed oddaniem telefonu, możesz spowrotem wgrać odpowiedni system.

 

Cenna informacja.

 

 

Trochę kino, kupuje nowy telefon i taki babol.

 

Dobrze, że chęci macie Wy pomóc mi w ostatnim telefonie Samsunga jaki kupiłem :)

Link to post
Share on other sites

 

 

umiesz opisać jak to Wipe zrobić ?

Wyłączasz telefon, dobrze byłoby naładować go na 100%. Włączasz go, trzymając przyciski POWER (włącznik), HOME (środkowy) oraz VOL UP (podgłaszanie).

Telefon wejdzie w recovery. Poruszasz się po nim klawiszami głośności, akceptujesz kilknięciem POWER.

Znajdujesz opcje "wipe data/cache partition" czy "wipe all data" (jakoś tak), akceptujesz, potem wybierasz "Yes - cośtam" i akceptujesz. Czekasz chwilę, telefon włączy się sam, wyczyszczony do zera.

 

TRACISZ Z NIEGO WSZELKIE DANE

 

Wipe nie narusza gwarancji :)

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony rozumiem Samsunga, który chciał wydać system jak najszybciej. Podobne potknięcie zaliczył LG. Z drugiej strony, dla większości użytkowników, lepiej by było poczekać chwilę dłużej i dostać dopracowany soft. Nie uwzględniam użytkowników typu "ja", którzy i tak wgrają coś na własną rękę.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale wiedzieliście o tym że lollipop jest niedopracowany na S5ke i powoduje problemy.

 

Zresztą czuje że mu sprzedali jakiś złom z komisu zlepiony z części.

 

Po drugie trzeba wiedzieć gdzie kupować.

 

 

On na Z3ke był zdecydowany.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, ale widziliscie o tym że lollipop jest niedopracowany na S5ke i powoduje problemy.

1. I chyba nawet blaven o tym tu wspomniał, nie pamiętam czy ja tez.

2. Nie masz wpływu na to, jaki soft dostaniesz z telefonem.

3. Aktualne wersje Lollipop (BOB7/BOC7) są już dopracowane na tyle, by komfortowo z nich korzystać na co dzień. Teraz tylko kwestia tego, aż wyjdą na region XEO. Myślę, że kilka dni to maksimum ile przyjdzie nam czekać.

 

 

 

Zresztą czuje że mu sprzedali jakiś złom z komisu zlepiony z części.

Niestety mam te same obawy.

 

 

 

Autorze, jak już ogarniesz telefon po wipe to wpisz w dialer *#1234# i podaj cały napis CSC: ....

Link to post
Share on other sites

Tak, ale widziliscie o tym że lollipop jest niedopracowany na S5ke i powoduje problemy.

 

Zresztą czuje że mu sprzedali jakiś złom z komisu zlepiony z części.

 

Po drugie trzeba wiedzieć gdzie kupować.

 

 

On Z3ke był zdecydowany.

 

1. I chyba nawet blaven o tym tu wspomniał, nie pamiętam czy ja tez.

2. Nie masz wpływu na to, jaki soft dostaniesz z telefonem.

3. Aktualne wersje Lollipop (BOB7/BOC7) są już dopracowane na tyle, by komfortowo z nich korzystać na co dzień. Teraz tylko kwestia tego, aż wyjdą na region XEO. Myślę, że kilka dni to maksimum ile przyjdzie nam czekać.

 

 

 

Niestety mam te same obawy.

 

 

 

Autorze, jak już ogarniesz telefon po wipe to wpisz w dialer *#1234# i podaj cały napis CSC: ....

 

Kupiłem z w miarę rozsądnego źródła, przeszukałem parę opinii i tu też wpisywałem linki do aukcji.

 

Mam nadzieję, że nie będzie to prawdą bo będę zmuszony osobiście się przejechać, nie można odpuszczać takich rzeczy :)

 

Jasne, jeszcze ładuje się jest 92 procent, naładuje do 100 procent, robię co napisałeś i napiszę co wyszło, myślę, że maksymalnie do 20 minut.

 

Prawda na Z3 zdecydowany i wciąż myślę o niej ale póki co muszę ogarnąć tego Samsunga, potem będę szukać ofert abonamentowych z Z3 dla Taty i jedyne sensowne rozwiązanie bo Z3 tylko z Ubezpieczeniem tak mi się wydaje, bez ubezpieczenia zbyt duże ryzyko.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

1. I chyba nawet blaven o tym tu wspomniał, nie pamiętam czy ja tez.

2. Nie masz wpływu na to, jaki soft dostaniesz z telefonem.

3. Aktualne wersje Lollipop (BOB7/BOC7) są już dopracowane na tyle, by komfortowo z nich korzystać na co dzień. Teraz tylko kwestia tego, aż wyjdą na region XEO. Myślę, że kilka dni to maksimum ile przyjdzie nam czekać.

 

 

 

Niestety mam te same obawy.

 

 

 

Autorze, jak już ogarniesz telefon po wipe to wpisz w dialer *#1234# i podaj cały napis CSC: ....

 

Wyskakuje Version

 

AP : G900FXXU1BOA3

 

CP : G900FXXU1BOA3

 

CSS : G900FXE01BOA1

 

Co do zasięgu dalej słabo, rozważę zmianę sieci.

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

Pozostaje aktualizacja do nowszego Lollipop-a, lub popwrót do KitKata. Napisz co wolisz, to podeślę Ci link do rom-u.

 

Będę pamiętać, napisze do Ciebie w tej sprawie później na PM.

 

 

A aparat? Coś lepiej?

 

Na dworze lepiej, aczkolwiek nie próbowałem w domu, bateria znacznie dłużej działa.

 

Tak, ale wiedzieliście o tym że lollipop jest niedopracowany na S5ke i powoduje problemy.

 

Zresztą czuje że mu sprzedali jakiś złom z komisu zlepiony z części.

 

Po drugie trzeba wiedzieć gdzie kupować.

 

 

On na Z3ke był zdecydowany.

Jutro po niego jadę. :)

 

Dziś Tacie oddaje telefon i będę szedł z Nim przedłużać umowę bądź wypowiadać co teraz mi polecicie ?

 

Rozważam Z3 z wykupieniem ubezpieczenia.

 

 

Edytowane przez JestemLukasz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...