Skocz do zawartości

Problem z tuszem/zamiennikiem HP


Recommended Posts

Kupiłem czarny tusz activejet AH-950BRX (czyli zamiennik dla 950XL) do mojej HP Officejet Pro 8600. Wcześniej próbowałem użyć zamiennika tej samej firmy, ale drukarka wykrywała go jako pusty... myślę dobra, może chip się przeterminował czy coś - kupiłem nowy. Jednak z nowym jeszcze gorzej. Drukarka niby próbuje coś działać, ale zaraz wyrzuca komunikat:

 

 

Wystąpił problem z drukarką lub systemem podawania atramentu. Wyłącz i włącz drukarkę. Jeżeli problem nadal występuje, skontaktuj się z firmą HP

 

 

Resety nic nie dają. Natomiast wyjęcie tuszu i włożenie poprzedniego zamiennika (tego, gdzie nie wykrywa obecności tuszu) magicznie naprawia drukarkę... Wtedy wsadzam znowu nowy tusz i problem się powtarza... Próbowałem na wszelkie sposoby/kombinacje wciskać te tusze i dalej wywala ten komunikat...

 

Da się jakoś wrócić do pierwszych sterowników drukarki (przez aktualizacjami?) może to by coś pomogło... czy oddać tusz na gwarancję (jeśli takowa jest?)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy AJ udziela gwarancji trzeba sprawdzić na stronie. Wydaje mi się, że to może być uszkodzony zamiennik. Kiedyś przytrafiła mi się podobna sytuacja (w sumie pierwszy i jedyny raz), że zamiennik Asarto nie został wykryty przez drukarkę. Jeszcze tego samego dnia w sklepie został wymieniony na nowy i wszystko działało jak trzeba.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też radzę reklamowanie, może napisz do ich serwisu, co prawda nigdy nie miałam problemu z zamiennikami tego producenta (jak raz mi jeden nie działał to po ponownym uruchomieniu drukarki poszło), z hp często są właśnie problemy z zamiennikami

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

No i lipa. Właśnie włożyłem już tym razem nowy orginalny tusz (tak zabuliłem i naiwnie myślałem, że to pomoże...) Ten sam komunikat, podczas, gdy stary tusz wykrywany jest jako po prostu pusty... Drukarka już po gwarancji... Co teraz robić? Pisać do HP, że drukarka świruje po włożeniu ich nowego tuszu?


Dobra - rozwiązałem problem. Dobrze, że miałem jeszcze stare tusze zamienniki i orginalne. Wyjąłem wszystkie. wsadziłem stare, przeczyściłem alkoholem styki chipów. Pobawiłem się w zamienianie tuszy i w końcu jakaś kombinacja wkładania tuszy chwyciła.

 

Nigdy więcej nie kupię drukarki, a jak kupię, to jaką starą czarno-białą bez durnych chipów, gdzie będę mógł napełnić po ludzku wkłady z atramentem.. Tą kupiłem z powodu skanera. I innych przestrzegam, choćbyście mieli dołożyć 50% wartości - kupujcie 2 urządzenia, bo drukarka jak się skopie (lekko rzecz ujmując) to zostaniecie z rzęchem albo będzie trzeba się użerać jak ja z tymi tuszami, jakaś paranoja!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...