Skocz do zawartości

ASROCK P67 PRO3 - Problem z systemem po aktualizacji biosu 3.30


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Taaku,

Recommended Posts

Witam, dzisiaj z rana wpadłem na pomysł aby zaktualizować bios, jak widać po efektach, dobry pomysl, to nie był :mellow:. Aktualzacje pobralem z oficjalnej strony as rocka, zaintsalowalem i komputer się uruchomil - tutaj pojawiaja się problemy. Nie chce wystartować system, szukałem i czytalem juz kilka tematów jak rozwiązać ten problem, okazuje się, moj problem jest "unikatowy". System się laduje bardzo długo po czym wyskakuje blad.

Próbowałem resetowac bios za pomoca clr cmosa, z poziomu biosu tez próbowałem default i nic. Przepinalem grafe, ramy, procek.

 

Aktualizacja biosu niestety nie zostala poprzedzona defaultem ustawień biosu.

 

Windows 8.1

Sprzet:

I5 2500K

XFX PRO 550W

RADEON 6850HD MSI

2x 2GB HYPER X KINGSTON KHX1600C9D3K2/4GX

SSD PLEXOR PX-128M5S

 

Problem wygląda następująco:

System ląduje się bardzo długo - 30-40s. Po czym wyskakuje błąd.

 

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/28/6bdbb79ed6b1cd8ff7cdee93204c7b7f.jpg

 

Wybaczcie sformułowania etc ale brak możliwości :-D

 

Aktualizacja byla próba na nie działające sloty ramu, ktore przestaly dzialac same z siebie, nie wykluczam uszkodzenia mechanicznego, ale mimo wszystko jest to wątpliwe, bo kompletnie zielony nie jestem i przepinac potrafię ^^.

Jeżeli będzie to wina plyty, to i tak zastanawiam się nad wymiana, bo 4GB ramu, to za mało w tych czasach

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja wykonana była  z poziomu biosu czy pulpitu przez przez program

Masz możliwość sprawdzenia  pamieci w innym komputerze

Czy bios informuje cię sygnałami o awarii powinien piszczeć skoro ramy nie działaja

Sprawdzałeś ram we wszystkich slotach

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja zostala wykonana z poziomu Windowsa, poprzez program. Pamięci chyba działają poprawnie, gdy sa podlaczone pod a1 a2 ( single Channel) to system normalnie dziala, problem z nimi zaczyna się dopiero gdy wkładam je pod dual a1 b1. (Beeper, nie dziala) blad nr 55. Po czym system się wyłącza. Dzialaja tylko sloty a1 a2, przy b1 b2 występuje ten problem

 

Tylko ramy w tej chwili to najmniejsze zmartwienie

 

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety nie jestem w stanie sie dostac do opcji wyboru uruchamiania (spam F8 ani wybor podczas niebieskiego ekranu nic nie daje), zas dzieki temu 'niebieskiemu ekranowi' jestem w stanie dostac sie do CMD. tylko ze nie bardzo znam jakies komendy, ktore moglyby tutaj cos pomoc. Jezeli chodzi o styki ram, to sprobuje pozniej, aktualnei nie mam zadnego alkoholu w domu :D (co to za dom?! :D). Blad 55 wyskakuje nawet gdy jestem podpiety do internetu, jak pisalem wyzej, styk B1 i B2 po prostu nie chca wspolpracowac (pamietam, ze jakies 3 miesiace temu sie to stalo, nagle przestalo dzialac, nie pamietam w jakich okolicznosciach, a caly czas uzywalem dual channel, zostalem zmuszony przepiac sie na single) i od tamtego czasu oba styki nie dzialaja
Po resecie biosa udaje się wejść do ustawień uruchamia, tryb debugowania, tryby awaryjne etc ale niestety nic to nie daje - nie ważne ktora opcje bym nie dal, to zawsze efekt jest ten sam. Zaraz sprobuje jeszcze wgrac ta aktualizacje z poziomu biosa. Zobaczymy czy to coś da, jak nie to pozostaje format

 

@EDIT!

 

Niestety aktualizacja nie pomogla, musial sie chyba wysypac system przy tym, na szczescie jezeli chodzi o MOBO czy dyski - to wszystko sprawne, stracilem co najwyzej troszke nerwow, plikow oraz czasu. 

 

Sokety ramu niestety nie dzialaja lepiej, a nawet gorzej, bo chyba kolejny soket sie 'wysypal', czyta mi tylko 1 kosc ramu (obie sprawne, sprawdzalem na tym jednym sokecie, ktory dziala), jezeli po przeczyszczeniu czy jakims kombinowaniu z tym dalej bedzie tak samo, to bede zmuszony kupic nowa plyte, bo na jednej kosci 2gb, to ledwo system dziala. A lepiej chyba tak, niz kupowac 8gb kosc, w tym sposobem mialbym nieuzywane 2 kosci 2 x 2GB.

 

To by bylo chyba na tyle, mam nadzieje ze nikomu nie przytrafia sie takie problemy, a jak tak, to bedzie w stanie sobie jakos z nimi poradzic ;)

 

PS. Nawet nie wiem czy bios sie zaaktualizowal, ale chyba tak, bo nowy design jest w biosie :D

 

Wielkie dzieki za pomoc!

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...