Skocz do zawartości

Komputer do 1000zł pod BF4 multi


Recommended Posts

Witam szanowną społeczność. Tak, wiem że tytuł tematu brzmi jak S-F i będzie to nie lada wyzwaniem, ale wysłuchajcie mojego pomysłu.

 

 

Tylko trzy elementy będę dokupywał nowe - zasilacz, procesor, karta graficzna. Część podzespołów będzie kupiona jako używana (jeden dysk, obudowa, płyta główna, 2gb ramu) a część będzie własna (2 dyski, karta dźwiękowa, 2gb ramu). Jeżeli jednomyślnie wskażecie że np. klasa pamięci RAM będzie za niska, to myślę że po jakimś czasie znajdą się fundusze na ulepszenie tychże elementów. Generalnie wystarczy mi żeby Battlefield chodził na minimalnych lub średnio-minimalnych - nawet na GTX760 u brata także używam takich ustawień.

 

 

-Komputer będzie pracował na monitorze full HD

-Na pewno nie będę go podkręcał

 

 

Generalnie mój obecny komputer to Pentium 4, 2gb ramu i radeon x800gt składany kosztem kilku tyś zł ok 2005r. Generalnie sporo gram w BF4 na multi na komputerze młodszego brata, ale generalnie niemożność grywania wieczorami dość skutecznie hamuje rozwój mojego własnego plutonu (klanu). W związku z czym obmyśliłem sposób dorwania fajnego zestawu za przystępną cenę. Opiszę wam co chce zrobić, wy ocenicie i ulepszycie mój pomysł.

 

 

 

1. Kupno od zaufanego kolegi komputera z 2009 roku za 250zł  - Core 2 duo, GF 9500GT, HDD 500GB (youtube twierdzi że nawet na tej konfiguracji pójdzie BF4, aczkolwiek były one nagrywane na singlu, pewnie ogarnięcie 64 graczy na multi to większe wyzwanie dla komputera)

 

2. Przełożenie z obecnego komputera pamięci RAM, karty dźwiękowej oraz twardych dysków.

 

2. Kupno zasilacza do 200zł - Corsair 550W CP-9020050-EU

 

3. Po czasie ok miesiąca kupno procesora Core 2 Quad Q6600 za 220zł - Nowy na 2 letniej gwarancji- najwyższa półka procesorów, które obsługuje jego płyta główna

 

4. Po kolejnym miesiącu najważniejszy element - MSI Radeon R7 250 2048MB 128bit OC - nowy 3 lata gwarancji - 349zł.

 

 

 

Tak oto relatywnie niewielkim kosztem 1070zl staje się właścicielem zestawu 

 

1. Core 2 Quad Q6600 4x2,4 ghz

 

2. Radeon R7 250 2048MB 128bit OC

 

3. 4GB RAM DDR II

 

4. HDD 250gb + 640gb + 500gb

 

5. Karta dźwiękowa Audigy 2 ZS

 

6. Napęd

 

7. Zasilacz Corsair 550W

 

 

Czekam na konstruktywną krytykę, sugestie co zmienić, co dodać, co usunąć. Jednak proszę - wolałbym nie przekraczać kosztu 1020zł. Wzrost kosztów o 100-150zł spowoduje że całkowicie zrezygnuje z planu i dalej pozostanę przy wysłużonym (35tyś godzin przebiegu) Pentium 4, który ma problem ogarnąć na Chromie w jednym czasie facebooka i youtube. 

Pozdrawiam!.

Edytowane przez nekkoru
Link to post
Share on other sites

Zasilacz ok, procesor BF 4 ogarnie, dyski pewnie stare i z wolnymi transferami ale powiedzmy że ujdą ale 4GB RAMu to będzie trochę kaszanka. Ta gra u mnie lekko zjada 8GB. Oczywiście zmieści się w 4GB ale zacznie wtedy ostro korzystać ze Swapa na dysku co wiąże się z dużym spadkiem wydajności. Także polecam pomyśleć o min 6GB pamięci do tej gry.

Zamiast nowego Radeona za 350zł może warto pomyśleć nad używanym HD 7770 za jakieś 280zł?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz ok, procesor BF 4 ogarnie, dyski pewnie stare i z wolnymi transferami ale powiedzmy że ujdą ale 4GB RAMu to będzie trochę kaszanka. Ta gra u mnie lekko zjada 8GB. Oczywiście zmieści się w 4GB ale zacznie wtedy ostro korzystać ze Swapa na dysku co wiąże się z dużym spadkiem wydajności. Także polecam pomyśleć o min 6GB pamięci do tej gry.

 

Zamiast nowego Radeona za 350zł może warto pomyśleć nad używanym HD 7770 za jakieś 280zł?

 

Dziękuje za odpowiedź. Nawet na minimalnych ustawieniach graficznych też 4gb ramu nie uciągnie? Będę dzisiaj jakieś rundki grać to zobaczę podczas gry ile ramu zabiera toto na dużym podboju 64 graczy. Martwi mnie jednak czy wsadzenie 2gb ramu DDR2 800 mhz do 2gb ramu (nie pamiętam jakiej klasy) z 2009 roku spowoduje że cały ram będzie pracować w rytmie najwolniejszego. O Ramie oczywiście pomyślę, nie wiem tylko czy uda mi się wszystko poskładać w krótkim czasie (być może będę zmuszony już cisnąć na niedokończonym zestawie przez jakiś czas ). Myślę też czy warto dokupywać ram do tego obecnego, czy może lepiej będzie pozbyć się obecnego i dać coś w nowszym standardzie (DDR3 1600mhz? Zależy jakie pamięci obsługuje ta płyta główna od kolegi z core 2 duo, bo to pod nią wszystko będzie składane - koniecznie chce uniknąć kupowania nowej płyty głównej - przez co zamykam sobie na chwile obecną drogę na procesory z rodzin i3, i5, i7)

 

Jeśli chodzi o używane karty graficzne - niestety nie mam zbyt dobrych doświadczeń z używkami - przed paru laty GF 8600 GTS na rocznej jeszcze gwarancji - równo z utratą gwarancji padła (pilnowałem temperatur pracy). Jeżeli to możliwe to wolałbym kartę nową, na gwarancji. Nie jestem maniakiem detali, jeżeli gra jest fajna i wciągająca to mi radość przyniesie przejście jej nawet na minimalnych ustawieniach. Ten radeon też ma jedną zaletę - jest dostępny od ręki w salonie bardzo blisko mnie (sieć sklepów x-kom), co dodatkowo ułatwia sprawę w przypadku ewentualnej gwarancji. W tych granicach cen mają różne wariacje GF GTX 640, 730, 740 oraz właśnie radeony R7 - 240, 250.

 

 

http://www.x-kom.pl/p/160449-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-r7-250-2048mb-128bit-oc.html

 

ew za niewielką dopłatą

 

 

http://www.x-kom.pl/p/201820-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gt740-2048mb-128bit-oc.html

 

 

http://www.x-kom.pl/p/187977-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-r7-250-2048mb-128bit-oc.html

 

Duży skok wydajności będzie pomiędzy kartami R7 250 a proponowanym przez Ciebie HD 7770 ? Warty ryzyka kupowania używki ? 

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

To prawda, najlepiej samemu sprawdzić ile RAMu zjada dana gra. Ja nie wiem ile na minimalnych potrzebuje bo zawsze w każdą grę gram na max dostępnych ustawieniach. Z moich obserwacji wynika jednak że BF3 i BF4 zaczynają znośnie chodzić dopiero z 6GB pamięci RAM, a już na bank ten drugi.

Nawet nie bierz pod uwagę wynalazków typu 740. To jest wolniejsze od HD 7770 o ponad 50%, a kosztuje tyle ile kosztuje bo jest... "nowe".

Co do używanych kart to różne są opinie. Najlepiej wziąć taką z gwarancją jeszcze. Nowa czy używana, każda potrafi się posypać zaraz po gwarancji więc nie ma to specjalnego znaczenia. Liczy się tylko wydajność do ceny.

Link to post
Share on other sites

pokombinuj :)

do mnie wczoraj przyszedł upolowany na alledrogo :

 

xeon w3550

11GB RAM DDR3

1TB HDD

Zasilacz 625W bronze +

quadro 600

oryginalny win7 prof

 

całość 600 pln z przesyłką :)

teraz sprzedać tą NV myślę za 150 pln

 

i przy budżecie 1100 mam ok 550-600 pln na k. graficzną, a spokojnie moge sprzedać jeszcze 5GB ram 

 

myślę że spokojnie mi ten sprzęt na chwilę wystarczy

 

porównanie q6600 vs w3550 : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-W3550-vs-Intel-Core2-Quad-Q6600

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...