Skocz do zawartości

Gigabyte Radeon HD 5770 1GB - długo się włącza


Recommended Posts

Witam. Dzisiaj kupiłem sobie ww. kartę, zainstalowałem jak w instrukcji i ku mojemu zdumieniu odkryłem, że po włączeniu kompa przez ok. 15 sekund pracują tylko wentylatory a dopiero później pojawia się "bootscreen" i komputer normalnie się włącza. Przed zainstalowaniem karty miałem Radeona X300 i wszystko było ok.

 

Moja konfiguracja:

MB: Gigabyte ga-m61pme-s2p

Procek: AMD Athlon x2 250 2x3000 MHz

Ram: 2GB ddr 2

Zasilacz: Chieftec 500W

 

Zasilacz też jest nowy kupiony razem z grafiką.

 

BTW: ok. 12000 punktów w 3dmark06 to dobry wynik jak na taką konfigurację?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wgraj najnowszy BIOS do płyty głównej, wyczyść ustawienia w BIOSie. Nie ustawiłeś opóźnienia dla inicjacji grafiki PCI-E w ustawieniach?

Możesz też pokusić się i sprawdzić czy jest nowszy BIOS dla twojej grafiki, ale to już "next level".

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Mialem coś podobnego z moją starą kartą ATI (HD4870 zasilaną przez 2 kabelki 6pin PCIE) tyle tylko, że na płycie Gigabyte X58A-UD3R (pod Lga 1366) z zasilaczem chieftec 600W - chodziło o to że po włączeniu komputer tak jak piszesz nie startowal od razu, włączały się wentylatorki. Na karcie graficznej migały czerwone diodki od sekcji zasilania. Po parunastu sekundach następowało pip i pojawiał się ekran startowy biosu . U mnie było trochę inaczej, bo referencyjne ATI miały to do siebie, że jak się włączało komputer to dawały na maksa wentylaor na chwilę, żeby przedmuchć tunel powietrzny i ten wentylator startował po parę razy. Przypominało to zapalanie samochodu w zimie. Moim zdanie te prądożerne karty ATi mają na starcie cholernego kopa i za bardzo dają popalić zasilaczowi i dopiero jak gdyby, za którymś podejściem komp startuje. Możnaby spróbować podmienić zasilacz na mocniejszy albo innej marki. Mi się udało rozwiązać ten problem w inny sposób - wymieniłem kartę graficzną na GeForce GTX 570 i problem znikł sam, komputer startuje od razu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Grafika żadnego "kopa" nie daje przy starcie. Najwyżej zasilacz może być wadliwy, bądź grafika zbyt wyczulona na skoki napięcia/zakłócenia.

Komputer podpięty pod listwę anty-przepięciową?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...