Skocz do zawartości

Wymiana GF 9800GT na coś lepszego


Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam dość stary komputer, chciałbym w nim wymienić kartę graficzną. Aktualnie posiadałem GeForce 9800GT 512 MB. Niestety się zepsuł. Mam wiec do was pytanie jaką byście polecali kartę graficzną oczywiście mocniejszą.  :)

Moje parametry komputera:

płyta: ASUS M4A78 PRO

procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3,10 GHz

karta: GeForce 9800GT 512 MB

zasilacz: Black power model: LPG19 580W

ram: 4 GB RAM

Myślę nad GeForce GTX 280, a wy co myślicie ?  ;)

 

Link to post
Share on other sites
Myślę nad GeForce GTX 280, a wy co myślicie ?  ;)

Gtx 460

Stare karty bez gwarancji, ja bym nie pakował w to takich pieniędzy i myślał kiedy karta się wysypie, ale co kto lubi. Jakby nawet się uparł na gf to przecież można znaleźć odpowiednik wydajnościowy z nowszej generacji.

szukaj hd 7750/7770

i ten zasilacz wywal

Popieram, lepiej się skłonić ku tym wymienionym radeonom bo to nowsze karty i przeważnie z jakąś gwarancją. A tak w ogóle budżet nie był wymieniony ale podejrzewam że raczej nie za dużo.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, płyta obsługuje procesory AM3 więc za jakiś czas może jeszcze rozważyć drobny upgrade typu athlon, phenom II x3, x4. Jest jeszcze potencjał do rozbudowy niewielkim kosztem.

Edytowane przez sixtyone
Link to post
Share on other sites

Pod każdym postem pisanie o zasilaczu jest moim zdaniem zasmiecaniem tematu gdy wcześniej dostał już sugestię aby to wymienić.

Bardziej chodzi o karte ktora podales do tego proca to juz nadto

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich i dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Ogólnie to zdecydowałem sie na kupno nowego sprzetu :) i mam małe pytanie. Waham się pomiędzy PS4 a nowym komputerem. 

 

Specyfikacje komputera:

AMD FX 6300 (6x3.5ghz)
płyta główna : Asrock 980DE3 (usb 3.0)
obudowa Tracer Go + 520 W zasilacz
8 GB Ramu DDR3 1600 MHz cl 11
Dysk twardy Seagate 1 TB SATA III
Nagrywarka DVD
Karta graficzna do wyboru Geforce GTX 750 Titanium 2 GB GDDR5 lub Radeon R7 260X 2 GB GDDR5
Cena 2000zł do zestawu polecam lepsze chłodzenie procesora (boxowe jest głośne). Chłodzenie +100 zł.
 
Co o tym myślicie? Koleś mi taki komputer proponował do 2000zł, opłaca sie  czy raczej kupić PS4?
Link to post
Share on other sites

Z mojego wyliczenia ten zestaw kosztuje maksymalnie 1700zł biorąc gtx'a. Komputer możesz modernizować co przekłada się na to że zawsze możesz być na "czasie" i grać we wszystkie tytuły na maksymalnych detalach a konsola tego nie oferuje :D Wybierając konsole decydujesz się na opłacanie abonamentu aby pograć na multi więc to liczy sie kosztami dlatego to też musisz wziąć pod uwagę chyba że tylko grasz w gry single-player ale to wątpię, bo większość teraz ludzi gra online. Decyzja należy do Ciebie musisz sobie zrobić liste plusów i minusów. 

Załóż temat w odpowiednim dziale żeby furmowicze pomogli Ci dobrać podzespoły do twojego budżetu niż wybierać szablonowo w sklepach :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...