Skocz do zawartości

Słuchawki z mikrofonem o dobrej jakości dzwięku


Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję słuchawek z mikrofonem do pracy. Na czym mi zależy

 

- dobrej jakości mikrofon (dużo rozmów przez skype)

- dobra jakość dźwięku (muzyka).

- duże słuchawki, w sensie aby raczej trzymały się na czaszce, nie samych uszach

- jakiś sprytnie składany/chowany mikrofon aby ewentualnie na spacer można było je założyć

- z powyższego powodu również na jackach, nie usb

- na kablu, nie mam potrzeby pakować kasy w bezprzewodowość.

 

Budżet 200zł ale elastyczny w górę jeśli znajdzie się coś wartościowego 

 

Ten punkt odnośnie spacerów jest drugorzędny jeśli np większość słuchawek jest teraz jednak na złączu USB robionych

 

Pozdrawiam

Edytowane przez nacho66
Link to post
Share on other sites

Mogę spokojnie polecić http://www.x-kom.pl/p/190028-sluchawki-kingston-hyperx-cloud-headset-czarne.html

Sa to Superlux Takstar Pro 80 + mic + zmiany wizualne i gratisy, muszę przyznac że jak na ten przedział cenowy,

produkt jest wart swojej ceny, czuje się jakbym kupił produkt premium (chodzi głównie o wykonanie i budowę + akcesoria).

 

Idealnie pasuje odpinany micro na spacery + dogłębniejsze info tutaj:

 

http://janeczek.gadzetomania.pl/1684,kingston-hyperx-cloud-headset-recenzja-swietnych-sluchawek-dla-graczy

Link to post
Share on other sites

Ta recenzja jest słaba. Słuchawki, jak najbardziej nadają się do słuchania muzyki oraz do gier, maja fajny agresywny charakter grania z lekko podbitym basem i wyostrzoną górą. Czemu ludzie nieobeznani w temacie piszą takie teksty...

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Co ciekawe ja miałem inne wrażenia z odsłuchu takstarów Pro80, dla mnie nie ma tam ani nadmiernego basu ani błyszczącej góry. W temacie basu mam nawet w notatkach: Bas tych słuchawek jest wycofany (XXI wiek Masali wykazał to dobitnie). Już z pamięci - bas Pro80 jest twardy, co może się podbać, ale nie osobom szukającym basu jak w CAL!-ach który jest rozlazły.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dla mnie grały wyraźną V-ka, która powiększała się na padach skóropodobnych od HM5. Bas rzeczywiście nie był przesadzony, ale jego ilość była całkiem spora i przyjemna w odbiorze. Góra czasami wymagała utemperowania, ale to głównie na jasnych źródłach.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że odbiór jest bardzo subiektywny. W jednej z recenzji Takstarów Pro 80 można wyczytać:

 

"Balans tonalny jest wyrównany, nie ma przesunięcia wektora w dół, dlatego basy pomimo, że obfite to nie dominują, nie przykrywają rozbudowanym wolumenem średnicy. Średnica zaś nie jest wycofana – jest wiarygodna i przekonująca śpiewnością. Średnie tony brzmią naturalnie, a nawet emocjonalnie."

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/03/suchawki-takstar-ts-671-i-takstar-pro-80.html

 

Zatem dla Ciebie - bas podbity, dla autora recenzji wyrównany z resztą pasma, dla mnie - lekko wycofany.

 

Najśmieszniejsze że na bazie tak różnych opinii ludzie dokonują wyboru słuchawek wcześniej ich nie słuchając, sugerując się tylko i wyłącznie informacjami z internetu. A najtragiczniejsze jest to, że później wypowiadają się na temat dźwięku i doradzają innym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mogę tylko dodać, że moje spostrzeżenia są zgodne z wieloma osobami, które miały okazję ich słuchać, a mają również porównanie do większej ilości sprzętów. Równe słuchawki to dla mnie Brainwavz HM5, tam wszystko jest w równej ilości, w porównaniu do nich Pro80 grają V-ką i to nie delikatną :P

Link to post
Share on other sites

Bawi mnie to troche...wasze wywody o basie czy graja barjdziej V czy U, to tak jak chcielibyście opisać osobie niewidomej kolor czerwony. Jeśli ktoś szuka na forum słuchawek które mają "dobrą jakość dźwięku" to tak naprawdę większość z nich spełni tą role.

Wszystko sprowadza się do kwoty, wyglądu i funkcjonalności.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś szuka na forum słuchawek które mają "dobrą jakość dźwięku" to tak naprawdę większość z nich spełni tą role.

Wszystko sprowadza się do kwoty, wyglądu i funkcjonalności.

 

To po co w ogóle pyta o dźwięk? Allegro czy sklepy internetowe mają funkcje zawężania wyświetlania do określonego przedziału cenowego i pokazują zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Bawi mnie to troche...wasze wywody o basie czy graja barjdziej V czy U, to tak jak chcielibyście opisać osobie niewidomej kolor czerwony. Jeśli ktoś szuka na forum słuchawek które mają "dobrą jakość dźwięku" to tak naprawdę większość z nich spełni tą role.

Wszystko sprowadza się do kwoty, wyglądu i funkcjonalności.

 

Jeżeli według Ciebie słuchawki dzielą się na te dobre i te słabe to jesteś zwyczajnie ograniczony w tym temacie. Każde brzmią inaczej, póki nie posłuchasz to takie opisy wydają Ci się bezsensowne.

 

PC320 są gorsze od HyperX.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

HyperX rzeczywiscie prezentuja sie dosc okazale. Tylko teraz pytanie. Z tego co wiem tam sa dwa osobne jacki na mic i audio. Moj Acer Aspire natomiast ma jedno wspolne wejscie/wyjscie na sluchawki i mikrofon. Sa jakies przejsciowki co takie podlaczenie ogarna?

 

Update: Wlasnie sobie odpowiedzialem na pytanie
http://www.x-kom.pl/p/172801-kabel-audio-gembird-minijack-3-5mm-4-pin---2x-3-5mm-stereo-mikrofon.html

Edytowane przez nacho66
Link to post
Share on other sites

Przecież taki rozdzielacz jest w zestawie.

 

Sprawdź najpierw, co kupujesz, bo byś miał 2 komplety :P

 

http://cdn5.thinkcomputers.org/wp-content/uploads/2014/06/31.jpg

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

ja p****.... jeszcze wczoraj sluchawki byly za 269 na xkomie. Niestety nie moglem dokonac transakcji a dzis juz 349. Swoja droga wypatrzona klawiatura Corsaira (dzieki za  pomoc w innym watku) tez wyszla juz z Empiku, gdzie byla zdecydowanie najtansza

 

Nieszczescia chodza parami :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...