Skocz do zawartości

Lenovo Y510P nie wyłącza się?


Recommended Posts

Witam,

Mam laptopa Lenovo Y510p ostatnio wszedłem w menadżer zadań i zobaczyłem, że laptop chodzi niby od 6 dni, co jest niemożliwe bo dziennie chodzi około 4-7h. Miałem akurat aktualizację systemu po której laptop pokazywał czas działania od nowa, ale teraz sprawdziłem ponownie i znowu naliczyło 2 dni. Problem w tym, że trochę dziwnie spadają mi FPSy w grach i nie wiem, czy to przypadkiem nie wina tego. Wygląda to tak jakby laptop przechodził w stan hibernacji, a nie się wyłączał. System to Windows 8.1, dodatkowo mam pytanie odnośnie sterowników do tego laptopa na stronie Lenovo jest aktualizacja biosu, czy warto ją zrobić? Z tego co pamiętam ktoś pisał w jakimś temacie kiedyś, że jest to tylko potrzebne do konfiguracji z SLI bo nie widziało karty czy coś, a ja mam single GPU.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

http://pl.stealthsettings.com/cum-putem-activadezactiva-fast-startup-in-windows-8.html wyłącz to, system może się dłużej uruchamiać, ale czas pracy będzie naliczany od nowa (czysty start zamiast hibernacji jądra). Bios warto zaktualizować, jak i inne sterowniki, jeśli nie masz najnowszych.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki, ok bios zaktualizuje bo widzę, że to inna aktualiazja niż te do SLI. Jeżeli chodzi o sterowniki to mam zainstalowane z tej strony - Realtek Audio Driver, Intel Chipset Driver, Intel Management Engine Interface, Intel Video Driver, Touchpad Driver (Synaptics, Elan), Atheros LAN Driver, Lenovo Power Management i sterowniki NVIDI, ale pobrany ze strony głownej NVIDIA. Czy coś jeszcze powinienem zainstalować, albo coś jest zbędne? Dzięki za odpowiedź.
 

Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystko działa, wifi, bluetooth i kamerka to nic więcej nie instaluj. Możliwe, że touchpad driver jest zbędne, jeśli działał przed instalacją, ale bez nich mogą być niedostępne dodatkowe jego funkcje np. szybki przewijanie.

Link to post
Share on other sites

Problem dotyczy tylko "licznika" czy faktycznie komputer się nie wyłącza? Jeśli nie wiesz jak to sprawdzić to otwórz jakiś folder i wyłącz system. Jeśli po ponownym uruchomieniu folder nadal będzie otwarty to oznacza, że zamiast wyłączyć system komputer przeszedł w hibernację.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...