Skocz do zawartości

Karta sieciowa 2x 1gbit podwaja transfer?


Recommended Posts

Witajcie.


 


Mam problem z ograniczonym transferem w sieci lan do 100 megabajtów na sekundę.


Router i karty sieciowe w urządzaniach mam 1gbit.


Pomyślałem o wymianie kart sieciowych na dual lan (router ma 4 porty lan, a ja mam dwa komputery - czyli były by 2 karty z dwoma portami 4 kable do 4 portów)


 


Pytanie czy ja dobrze myślę?


Dzięki temu uzyskam transfer 200 megabajtów między komputerami ?


Czy ten dual lan do czego innego jest ?


Link to post
Share on other sites

Źle myślisz rozwiązanie które podałeś jest bez sensu. Jeśli i karte i router masz w standardzie 1Gb/s a mimo to prędkość jest ograniczona do 100Mb/s to oznacza że winny jest kabel. Do 1Gb/s potrzeba kabla kategorii 5e lub wyższej. Niższe kategorie kabli działają tylko do 100Mb/s

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze druga opcja, jeśli nie pokręciłeś jednostek, to tak na prawdę jest wszystko OK, 1 Gigabit to po przeliczeniu transfer ok. 128 MegaBajtów. Na pewno podane jednostki (bity i bajty) odpowiadają stanowi faktycznemu czy coś pokręciłeś bo raz podajesz w bitach, a drugi raz w bajtach? ;)

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Karty sieciowe i router ograniczają mnie do 128 megabajtów = 1gbit

W kompie mam rajd0. transfer 600/500 megabajtow

W serwerze NAS mam raid0. transfer 300/200 megabajtow.

Transfery między kompem a serwerm NAS w lanie mam między 90-115megabajtow. Nie urzadA mnie nawet 128megabajtow. Chciałbym 300/200

Router 4porty lan 1gbit

Kartysieciowe 1gbit

Kable mam cat 5e. Co w miarę tanio mogę ZRobić? Dlatego szukałem odpowiedzi na dual lan

Edytowane przez zajacxx
Link to post
Share on other sites

Co do za NAS i jak te pomiary na nim zrobiłeś? Generalnie przy takich wymaganiach pozostaje 10gbit (lub ewentualnie łączenie agregowanie gigabitów na odpowiednich switchach, nie wiem jak to wygląda od strony systemu operacyjnego). Koszty dość spore choć maszyny od Thecusa zeszły już cenami do sensownych kwot.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Co do za NAS i jak te pomiary na nim zrobiłeś? Generalnie przy takich wymaganiach pozostaje 10gbit (lub ewentualnie łączenie agregowanie gigabitów na odpowiednich switchach, nie wiem jak to wygląda od strony systemu operacyjnego). Koszty dość spore choć maszyny od Thecusa zeszły już cenami do sensownych kwot.

HEJ.

Nas zbudowałem samemu

Oprogramowanie FreeNas 9.3

Płyta Asus P5e

Procesor intel C2D e7200

Ram 8GB

Karta sieciowa zintegrowana 1Gigabit.

3 dyski WD re4

 

 

 

Właśnie chciałbym jakoś połączyć te 1gigabitowe wejścia

Wadziłem karty sieciowe quad port Lan za 200zł

lub dual port lan za 90zł

 

Mój router ma 4 wejścia, a mam tylko 2 komputery w sieci LAN. Gdyby każdy komputer wykorzystał 2 x port 1gigabit to transfery wzrosły by do 200 megabajtów/ sekundę.

 

Ale jak to zrobić ? :D

Edytowane przez zajacxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...