Skocz do zawartości

CF 7970, GTX 780 Ti , GTX 690 , GTX 970


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu jednej z tych kart, które rozwiązanie będzie najwydajniejsze, na zużyciu prądu jakoś bardo mi nie zależy bardziej na wydajności, karty będę szukał używane.

 

Najbardziej z tego co myślę opłacalne będzie CF z 7970 ewentualnie 280X 2 używki idzie kupić już po 600 zł, ewentualnie jaki zasilacz do takiego rozwiązania będzie potrzebny ? aktualnie mam taki jak w podpisie.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie wybor jest pomiedzy gtx 780ti a gtx 970. 690tka za malo vramu (to tylko 2gb uzytecznej pamieci) ,a crossfire z dwoch 7970, mialem, jak rowniez 7990 i w zasadzie jest lepiej niz opinie ludzi co nigdy nie mieli dwoch kart, ale czasem trzeba pokombinowac z ustawieniami itd. Mi tam pasowalo, ale ja cierpliwy jestem. Pamietaj tylko ze do gtx 970 nie dolozysz drugiej karty, uposledzony vram nie stanowi problemu przy jednej karcie ,ale w sli juz tak.

Link to post
Share on other sites

Jasne, tylko mowa tu o uzywanych kartach. 980 tka na razie to tylko nowa, troche nieoplacalna. Dobrze podkrecony gtx780ti, ktorego mozna kupic uzywanego to stokowy gtx 980.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Najwydajniejszym i jednocześnie najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem  będzie CF z 7970/r9 280.

Trzeba liczyć się z tym, że karty wytwarzają dużo ciepła, które trzeba jakoś odprowadzić więc dobrze wentylowana buda to podstawa.

Do najcichszych to rozwiązanie należeć nie będzie, ale coś za coś wydajność za dużo ciepła, więcej hałasu oraz zwiększony pobór prądu.

Zasilacz potrzebny do takiej konfiguracji to firmowy  750W na lini 12V, myślę, że taki jak mój spokojnie by wystarczył (CM G750M)

 

Kolejnym modelem pod względem wydajności będzie gtx 690

 

 

Warto zastanowić się czy kosztem trochę niższej wydajności nie prościej i taniej będzie kupić używaną niereferencyjną r9 290 za około 900-1000zł


Zamiast sie bawic to wes 1x 980 i starczy ci na pare dobrych lat.

 

Zamiast doradzać WEŹ Ty się lepiej za słownik języka polskiego.

Edytowane przez martinoxxl
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wiecie taki zestaw z  2 x 280X to koszt rzędu 1300 zł karty na gwarancji i pewnie jakieś Gigabyte WF3 by znalazł obudowe mam okej wentylowaną 2 wentyle 140 mm przód  2 x góra i 1 tył, GTX 970 to jak na razie wydatek około 1500 zł używek jeszcze niema zabardzo,  GTX 980 to jakiś kosmos cenowy bo ponad 2000 zł , GTX 780 TI trzeba dać około 1500 1600zł więc cenowo chyba i tak dobrze wypada 280X

Edytowane przez matizab
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale wydajnościowo dorówna pewnie gtx980.

Oj, raczej bedzie bardziej wydajnie z dwoma HD 7970 niz z jednym gtx 980. Troche ,ale to zawsze roznica. Nowe maxwelle fajnie w benchmarkach wypadaja, w grach juz nie ma takiej roznicy.

Nie bedzie klopotow z temperaturami jak jedna , dolna karta bedzie referentem (tak wlasnie mialem). I moze poszukac HD 7990, swietna karta , nie wiem jak cenowo ,ale to najlepsza karta jaka mialem w danym momencie.  

Z pewnoscia byla bardziej wydajna niz moja wykrecona GTX 780ti ghz.  


 

 

Zawsze mogę sprzedać r9 290x TRI-X i zrobić CF r9 280x, obawiam się jednak tych problemów w grach ;/

To nie bylo by zbyt rozsadne. Bo mozna powiedziec ze problemy w 95% AMD ogarnelo, ale to nie 100%. Mysle ze teraz jest baaardzo blisko SLI, Nvidia troche opuscila sie ze sterownikami. Zalezy czy jestes taka osoba ze nie musisz grac w najnowsze gry bo nie ma wsparcia przez jakis czas i czasem trzeba troche poczytac bo jakas gra przycina, ale to nie jest tak jak widac w testach crossfire gdzie wrzucaja karty i nic nie "pokombinuja" z ustawieniami, chocby wylaczyc ULPS lub "dac troszke wiecej pradu".  

Ja mialem 2x7970, 7990 i tu wrazenia bardzo pozytywne, dwie R9 290 MSI gaming , bylo za goraco. Teraz czekam na R9 290x2 Devil 13 :P . Czyli 2xR9 290x na jednej plytce chlodzone powietrzem :menda:


 

 

Kolejnym modelem pod względem wydajności będzie gtx 690

 

Za malo Vramu. Co z tego ze karta ma moc jak ograniczy ja pamiec.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dwie R9 290 MSI gaming , bylo za goraco.

 

Potwierdzam, jest ciepło, ale w zimowe wieczory całkiem przyjemnie:)

 

Obecnie to bym się już nie decydował na CF r9 280X. Kup jedną używkę na przeczekanie. Wszystkie gry i tak odpalisz, tylko ewentualnie zejdziesz czasami z detali. Jeszcze ze dwa miesiące i najprawdopodobniej zobaczymy nowe karty AMD, więc cały rynek powinien zareagować.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze ze dwa miesiące i najprawdopodobniej zobaczymy nowe karty AMD, więc cały rynek powinien zareagować.

Z pewnoscia bedzie reakcja rynku, ale mi na nowe karty AMD sie nie chcialo czekac. Poza tym nie podoba mi sie ze R9 390x bedzie mialo TDP 300w i wodne chlodzenie. Bardzo jestem na TAK dla tego rozwiazania, ale na procesorze, jesli zacznie tracic wydajnosc, byc glosniejsze z czasem (pompka) to mozna sobie wymienic w kazdej chwili. Poza tym wiekszosc firm daje dwa lata gwarancji na karte, ciezko bedzie taka sprzedac gdy np. zostanie 6 m-cy. Mnie by martwil stan chlodzenia. A z powietrznym ,autorskim chlodzeniem , 300w TDP , moze byc glosno i goraco jak na jedna karte . Chyba dawno nie bylo takiej sytuacji rynkowej jak w tej chwili ze nie ma na co kasy wydac.  :)

Link to post
Share on other sites

Oj, raczej bedzie bardziej wydajnie z dwoma HD 7970 niz z jednym gtx 980.

Przy dobrym skalowaniu CF z podkręconych 7970 będzie wydajniejsze tylko o 25-35% od podkręconego GTX980.

980@1500/2000Mhz jest wydajniejsza od R9 280X 1100Mhz o blisko 70% ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...