Skocz do zawartości

i5 4690K i GTX 970 są lepsze niż PS4?


Recommended Posts

Przypominam, że konsole Xbox One i PS4 nie mają nawet dwóch lat. Według sony obecna generacja ma służyć na pewno przez 5 lat a prawdopodobnie wiecej. Skoro już teraz PC z łatwością prześciga konsole, a grafika już jest ładniejsza (nie dużo co prawda, bo faktycznie nie są to znaczące różnice) to chyba nie muszę mówić co będzie za 3, 4, 5 lat :)

PC = rozdzielczość 2/4k & 60FPS

Konsole = 900p (może zjadą jeszcze niżej?  :rotfl: ),  & 25-30FPS + gorsza grafika

nie chce tu zaczynac wojny konsole vs pc bo każdy gra na czym woli, ale dyskutujemy tu na temat wydajności podzespołów i tu nie ma wątpliwości, że PC ma olbrzymią przewagę w tej kategorii

 

a to że komuś nie przeszkadza gorsza grafika czy granie na niewygodnym padzie to już inna sprawa, zresztą rozumiem też ze nie każdego stać na PC za 6000zł, taka konsola kosztuje 1400 i jest w zasięgu prawie każdego Kowalskiego

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

granie na niewygodnym padzie

Pad nie jest niewygodny, po prostu trzeba się nauczyć na nim grać. Wiadomo, że w takim Battlefieldzie 4 to granie na nim jest męczące, ale przykładowo w jakąś bijatykę gra się wygodniej niż na klawiaturze i myszce. Jakby pad był taki "zły" to by ludzie nie podłączali go pod PC. 

 

Według mnie, konsola jest dobra dla takiego "niedzielnego" gracza, który nie ma ochoty bawić się z ustawieniami graficznymi, sterownikami itd. Wtedy kupi sobie konsolę i (teoretycznie) bez problemów pogra przez kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Pad nie jest niewygodny, po prostu trzeba się nauczyć na nim grać. Wiadomo, że w takim Battlefieldzie 4 to granie na nim jest męczące, ale przykładowo w jakąś bijatykę gra się wygodniej niż na klawiaturze i myszce. Jakby pad był taki "zły" to by ludzie nie podłączali go pod PC. 

 

Masz rację źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że granie na padzie w takie gry jak GTA, Call of Duty, Battlefield itp. to parodia.

 

 

 

Według mnie, konsola jest dobra dla takiego "niedzielnego" gracza, który nie ma ochoty bawić się z ustawieniami graficznymi, sterownikami itd. Wtedy kupi sobie konsolę i (teoretycznie) bez problemów pogra przez kilka lat.

 

Zgadzam się, ale też nie przesadzajmy, bo komputer to nie jest jakaś czarna magia i w sumie działa jak konsola. Wkładasz płytkę, instalujesz, odpalasz i grasz. Nie ma tu większej filozofii. A ustawienia graficzne są zazwyczaj cztery: niskie, średnie, wysokie i ultra. Jak ci ścina grę to zjeżdzasz w dół - też banalne nawet dla 5-latka.

Sterowniki to samo co na konsoli, wyskakuje komunikat o dostępności, ściągasz, instalujesz, restartujesz sprzęt i voila.

 

Sam miałem kilka konsol i na takim xboxie to jest nawet trudniej cokolwiek zrobić bo np. żeby zmienić język gry to musiałem przestawiać całą konsole na język angielski (wtf  :co: )

Edytowane przez PILOT83
Link to post
Share on other sites

 

 

Zgadzam się, ale też nie przesadzajmy, bo komputer to nie jest jakaś czarna magia i w sumie działa jak konsola. Wkładasz płytkę, instalujesz, odpalasz i grasz.

Tak, ale to ci jakiś błąd wywali i trzeba pokombinować, czasami trzeba na aktualizację poczekać, bo np. na Radeonach nie da się grać itd.

Link to post
Share on other sites

Tak, ale to ci jakiś błąd wywali i trzeba pokombinować, czasami trzeba na aktualizację poczekać, bo np. na Radeonach nie da się grać itd.

Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło żebym nie mógł pograć z winy karty graficznej AMD czy Nvidia... co innego wpadki twórców gier i milion patchy w dniu premiery

za to na konsoli też są problemy np. grając w GTA 5 miałem straszne zacięcia (sporo osób taki problem mialo) mimo, że większości chodziła w miare płynnie

dopiero reinstall pomógł

Link to post
Share on other sites

Teraz ludzie narzekają, że konsole są za słabe, natomiast gdyby kosztowały 3000 zł jak PS3 i X360 wówczas byłoby, iż są one za drogie. Moim zdaniem jak na ich cenę oferują świetną wydajność, bo tej cenie nic nowego nie sklecimy, żeby działało na podobnych detalach, ale za to uważam, że gry są za drogie i powinny kosztować tyle co na poprzedniej generacji czyli max 220 w dniu premiery, a tańsze tytułu od 180 zł.

Edytowane przez szynszyl1337
Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj gry na konsole są odpowiednikami HIGH w PC ale wybierając konsolę unikasz wszelkich problemów z grami. W konsolach za kartę służy hd7870/7850 w ps 4 ale w przypadku konsoli pomijany slot picie oraz procesor wraz z CPU dzielą tą samą pamięć co zwiększa ich wydajność.

 

Często powtarzane kłamstwo, grafa na konsolach nie jest nawet bliska high a "bezawaryjność" to mit, kto pamieta RROD na xboxie i to jak niektore gry potrafia na konsolach crashowac i sie wywalac ten wie. Na PC przynajmniej jak cos jest nie tak to mozemy znalezc fixa, na konsolach jestesmy skazani na kogos kto ma konsumentów w du**e.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło żebym nie mógł pograć z winy karty graficznej AMD czy Nvidia... co innego wpadki twórców gier i milion patchy w dniu premiery

Przecież miałem na myśli wpadki twórców. Przykładowo ostatnio Dying Light miało problemy z Radeonami (albo z procesorami AMD, dokładnie nie wiem) i chyba dopiero aktualizacja to poprawiła. Project CARS też podobno słabo działa na Radeonach (z tym, że to jeszcze beta). Nie, nie jestem fanbojem "zielonych". Miałem HD 6850 przez 3 lata i nie narzekałem ;)  

Link to post
Share on other sites

Przecież miałem na myśli wpadki twórców. Przykładowo ostatnio Dying Light miało problemy z Radeonami (albo z procesorami AMD, dokładnie nie wiem) i chyba dopiero aktualizacja to poprawiła. Project CARS też podobno słabo działa na Radeonach (z tym, że to jeszcze beta). Nie, nie jestem fanbojem "zielonych". Miałem HD 6850 przez 3 lata i nie narzekałem ;)  

Project Cars działa jedynie przyzwoicie na GTX 970 oraz GTX 980, bo np. GTX 780 Ti ma znacznie niższe klatki niż GTX 970 (od którego jest kilka procent wydajniejszy).

 

Często powtarzane kłamstwo, grafa na konsolach nie jest nawet bliska high a "bezawaryjność" to mit, kto pamieta RROD na xboxie i to jak niektore gry potrafia na konsolach crashowac i sie wywalac ten wie. Na PC przynajmniej jak cos jest nie tak to mozemy znalezc fixa, na konsolach jestesmy skazani na kogos kto ma konsumentów w du**e.

W każdym razie grafika jak za tą cenę jest bardzo dobra, bo nie widzę obecnie PC osiągającego podobne rezultaty przy tej cenie.

Nic nie jest bez awaryjnego, ale na konsoli na pewno zostanie to naprawione a użytkownicy PC często są pozostawiani sami sobie

Link to post
Share on other sites

30fps top ze spadkami przy 720p z detalami na minimum? Bez problemu złoże kompa TAŃSZEGO od konsoli co będzie miał takie same osiągi.

 

Każdy kto twierdzi że na konsolach "nie widać różnicy w grafice" albo że "30fps i mniej jest ok", albo kłamie, albo nie ma jakiegokolwiek punktu odniesienia by móc prawić takie bzdury. Każdy kto kiedyś grał na wysokiej klasy sprzęcie, wysokiej rodzielczosci, wysokich detalach na ponad 60fps WIE że konsole są lata świetlne za PCtami i  że 30fps nie jest nawet bliskie komfortowej rozgrywki. I tym samym nie jest autorytetem w tej dziedzinie i powinien się zamknąć.

 

To troche tak jakby gadać "W TEJ CENIE MALUCH JEST NAJLEPSZY I NAWET PORÓWNYWALNY DO PORSHE".

Nie ma nic złego w jeździe maluchem ale ludzie, przestańcie pieprzyć bzdety o tym jakie te konsole sa dobre gdy po prostu nie sa.

Edytowane przez Okawaru
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

30fps top ze spadkami przy 720p z detalami na minimum?

@up, jeśli piszesz o PS4 i X0 to nieźle wyolbrzymiasz... Jeśli piszesz o poprzedniej generacji, to niezły przeskok w temacie o PS4 by udowodnić swoje racje...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja do niedawna byłem użytkownikiem PS3 i byłem bardzo zadowolony, ale jak SONY i producenci gier nagle zapomnieli o starej generacji konsol to troszkę mnie zdenerwowali i przesiadłem się na PC :) 

Choćby FIFA 15, która nie powala nowym silnikiem na PS4. Wersja PS3 nie dostała nowego silnika (kilka nowych animacji), ale cala masa detali została wycięta np. scoreboards. Dla wiernego fana gry dramat :/ 

Dalej NBA 2k15, tu już klon 2k14 z dodanym rosterem i ścieżką dźwiękową. 

 

Myślę, że przykładów nie wspierania już starszych generacji konsol jest masa. Dla mnie ogromny minus. Zaraz PS4 okaże się za mało wydajne na najnowsze tytuły, wyjdzie nowa generacja i co? I znów trzeba się będzie zadowolić niedoróbkami  w ładnym opakowaniu. 

Ja dziękuje, wole PC i dołożyć raz na 2-3 lata kartę lub procesor i grać spokojnie w najnowsze tytuły powiedźmy, że w dobrej jakości:) Wsparcie i nowe tytuły na PC będą chyba zawsze :) 

Link to post
Share on other sites
30fps top ze spadkami przy 720p z detalami na minimum

Nie wyolbrzymiaj. Chyba, że piszesz o PS3/X360, ale wtedy porównanie jest bez sensu. A i żadna gra na PS4 nie działa w 720p, a XONE (moim zdaniem) to niewypał.

 

 

przestańcie pieprzyć bzdety o tym jakie te konsole sa dobre gdy po prostu nie sa.

No, bo nie są. Komputery (nie mam na myśli Pentiuma 4 i 128MB RAM-u) mają większą moc obliczeniową i nie ma się co kłócić, bo taka jest prawda.

 

 

 

Ja do niedawna byłem użytkownikiem PS3 i byłem bardzo zadowolony, ale jak SONY i producenci gier nagle zapomnieli o starej generacji konsol to troszkę mnie zdenerwowali

Nie dziw się, ta konsola ma już swoje lata. Teraz na 6800GT też byś sobie nie pograł, a na PS3 chociażby taki AC: Rogue wyszedł. 

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Gra grze nie równa jeśli są na różnych platformach.

Na ps2 wyszedł kiedyś Star Wars Force Unleashed, tylko co z tego skoro wyglada jak gra z ps2. Tak samo jest z nowymi konsolami, gryr na nich wygladaja gorzej i chodza gorzej, nie ważne że "taka i taka gra wyzla na konsole" skoro sama gra wyglada kiepsko bo musiala byc okrojona by konsola mogła to jakos w ogole udźwignąć.

Edytowane przez Okawaru
Link to post
Share on other sites

 

 

Każdy kto twierdzi że na konsolach "nie widać różnicy w grafice" albo że "30fps i mniej jest ok", albo kłamie, albo nie ma jakiegokolwiek punktu odniesienia by móc prawić takie bzdury.

Porównywałem, jednak z padem w łapie siedząc daleko od telewizora nie ma aż tak dużej różnicy.
Link to post
Share on other sites
Porównywałem, jednak z padem w łapie siedząc daleko od telewizora nie ma aż tak dużej różnicy.

 

 

Bo z daleka nie widać aż tak.. Rozumiem, że jak grałem w gta na wysokich u siebie to z bliska była różnica, ale z daleka. Nawet nie odczuwałem, że tam są dropy na xbox 360 do 30 klatek, czy była ta gra w 30 klatkach.

Zawsze będzie hejt na konsole. Ja wolę komputer , ale każdy ma swoje zdanie.

Każdy pisze, że na pc są tańsze gry w dniu premiery. Są tańsze ale ile ludzi je kupi ?

Ja nie znam nikogo kto kupuje gry w premierę na pc. Ja zawsze czekam aż spadnie do 50zł. Wcześniej nie piracę choć mógłbym bo jest tego pełno na torrentach, czy warezach. 

Potem najbardziej ludzie narzekają na gry, czy tam optymalizację na pc, którzy gry nie kupili, i nigdy nie kupią.

Jestem tylko teraz ciekawy, czy ten wiedźmin będzie wyglądał podobnie na każdej platformie. 

Edytowane przez BuryZenek
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Twórcy Wiedzmina mówią, że tekstury są wszędzie takie samie, testerzy też ogromnych różnic nie zauważyli, ale trzeba czekać do oficjalnej premiery :) 

 

A wracając do PS3,ja rozumiem że starsza technologia, gorsza grafika. Chodziło mi bardziej o podejście robienia gier na PS3. Byle byle była, żeby się sprzedała. Ten AC: Rogue to kopiuj - wklej AC: Black Flag, z małym dodatkiem w postaci "bandytów". Ja rozumiem, że każdy chce zarabiać kasę, ale moją kasę przeleję za wersje na PC, bo wiem że za "x" lat na tym PC nadal będą topowe produkcje, a nie jak na starszych konsolach odgrzewane kotlety :)

Link to post
Share on other sites
Akurat w AC:U różnica będzie bardziej widoczna, bo z tego co wiem, na PS4 ta  gra działa w 900p.

 

To mało wiesz :) Ja jakoś zerkam na pudełko które trzymam w reku i pisze co innego :P

 

Producent kłamie??

 

Różnice w grafice są minimalne jak nie wierzysz to zapraszam do mnie puszcze Ci na PC i na PS4 te same gry i sam ocenisz.

A czy na PS4 są spadki fpsów do 10?

Bzdura jakich mało! Ograłem prawie wszystkie tytuły jakie są na PS4 i nie spotkałem się z aż takim spadkiem klatek.

 

Jeszcze raz napisze.PC z wymienionymi podzespołami przez autora będzie sporo wydajniejszy.

Nie widzę sensu tak naprawdę porównywać PS4 do PC to całkiem inne dwa światy.I to i to ma swoje plusy i minusy.

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...