Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy, któryś z posiadaczy mógłby przeprowadzić test i sprawdzić czy plik 100 MB na tym dysku będzie zajmował o ok. 10 % mniej niż na starym dysku lub też nawet na tym samym, ale zapisany przy użyciu Windows XP?

 

Ten dysk ma tzw. zaawansowane formatowanie i chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście jeden duży plik zajmie mniej miejsca na tym dysku?

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Poj ... 26175.html

 

Żeby tak było wydaje mi się, że partycja musi być założona Vistą lub Win 7 i zapis też powinien być przeprowadzony przy użyciu nowego systemu.

Link to post
Share on other sites

Panowie wlasnie zainstalwoalem w koncu dysk Samsung Spinpoint F4 320GB , byl akurat u mnei znajomy informatyk bo ja jestem laikiem w tej kwesti , jakims programem Partition Magic pomieszal przestrzen do wykorzystania teraz po podzieleniu na 2 partycje to 149GB i 149GB ? czy to nie za malo 22GB zaginelo w powietrzu? czy cos zmaszczone?

 

Partition MAgic z tego co czytalem nei chdozi chyba pod Windowsem 7 64bit?, wiec boje sie ze cos zmaszczone...

Link to post
Share on other sites

Wszystko jest dobrze. Zawsze jest mniej gigabajtów niż powinno być. Producenci podają pojemność w bajtach i zaokrąglają ją do GB a wiemy, że 1KB=1024B itd. Stąd taka sytuacja.

 

No tak wszytsko jasne tylko jak wchdoze na dysk we właściwosci=>woluminy=> pisze ze pojemnosc jest 305244MB i tu sie zgodze, nieprzydzielone miejsce tez 305244MB a jak chce go podzielic raz jeszcze to Win7 (w zarządzaniu komputerem=>magazyn=>zarzadzanie dyskami) pokazuje tylko 298,08GB czyli juz ubylo 7Gb:/ .

 

Pierwotnie tez za 1 razem pokazywalo 305 GB ale on cos zj***l bo podzielil dysk na 160 i 145. Ale jako ze chcialem 2 rowne partycje to programem PowerQuest Partition Magic 8.05 zmienil to na po 149 ale juz pokazuje tylko 298(wyskoczyly wtedy jakies errory), jak zrobic zeby wrocic do tych 305 Gb? juz wy******m ten program partition magic 8.05 bo wyczytalem ze jest nniekompatybilny z Win-7 64bit

 

 

/Edit

Sciagnalem jeszcze program Paragon Hard Disk Manager™ 2010 Professional, moze tym cos uda sie odzyskać te 7Gb?

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Gość Kotecek

Mam Samsung F4 2TB. Sformatowałem pod Vista (bez SP) i widz mi 1,81TB... nie powinno być 1,86TB? Sektor na 4096bajtów był ustawiony. To chyba dobrze... ? Coś czytałem, że starsze systemy, źle ustawiają sektory (512bajtów czy jakoś tak). Ale to chyba o XP chodziło...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...