Skocz do zawartości

poszerzenie paska treści, boxy adsense w jednej linii, usuniecie share box


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez beliver,

Recommended Posts

Witam,
chciałbym na swoim blogu zedytować następujące rzeczy:
http://st-mobilny.pl/wp-content/uploads/2014/09/content-edit.png

1.Usunąć share boxy i zamienić je takie jakie są w tym motywie: http://demo.alxmedia.se/anew/2013/10/28/teaser-of-lamborghini-aventador-2/(znajdują się na dole wpisu).
2.Share boxy zajmują przesteń po prawej stronie paska treści i chciałbym to usunąć, by "content" zajmował cały pasek
3.Jak umieścić obok siebie 2 boxy adsense?

Męczę się nad tym już kilka godzin, nawet utworzyłem child theme, znalazłem(chyba ;) ) kod odpowiedzialny za boxy:

/*  single : sharrre
/* ------------------------------------ */
.sharrre-container { float: right; width: 50px; padding: 0 10px; margin-right: -100px;
-webkit-border-radius: 4px; border-radius: 4px; }
.sharrre-container span { color: #aaa; display: block; text-align: center; text-transform: uppercase; font-size: 11px; }
.sharrre { padding: 10px 0 0; }
.sharrre .box { width: 50px; display: block; }
.sharrre .count { background: #eee; color: #333; display: block; font-size: 15px; font-weight: 600; line-height: 30px; position: relative; text-align: center;
-webkit-border-radius: 4px; border-radius: 4px; }
.sharrre .count:after { content:''; display: block; position: absolute; left: 49%; width: 0; height: 0; border: solid 6px transparent; border-top-color: #eee; ; bottom: -12px; }
.sharrre .share { display: block; font-size: 28px; font-weight: 600; line-height: 32px; margin-top: 12px; padding: 0; text-align: center; text-decoration: none; }
.sharrre .box .share,
.sharrre .box .count { -webkit-transition: all .3s ease; transition: all .3s ease; }
.sharrre .box:hover .share,
.sharrre .box:hover .count { color: #444!important; }
.sharrre#twitter .share,
.sharrre#twitter .box .count { color: #00acee; }
.sharrre#facebook .share,
.sharrre#facebook .box .count { color: #3b5999; }
.sharrre#googleplus .share,
.sharrre#googleplus .box .count { color: #cd483c; }

ale nadal nie wiem jak to edytować w child theme. No i pozostają jeszcze problemy 2 i 3.

Proszę o pomoc albo link do strony, gdzie mógłbym się nauczyć to rozwiązać.

No i oto link do style.css http://1drv.ms/1F7NMbp
Link to post
Share on other sites

I w tym przypadku musiałem liczyć na siebie - metodą prób i błędów znalazłem odpowiedź na 1 i 2 pytanie: okazało się, że oprócz zacytowanego kodu trza było usunąć:

.entry.share { padding-right: 100px; min-height: 354px; /* share buttons height */ position: relative; }
.entry.share .entry-inner { float: left; width: 100%; }

oraz poedytować marginesy.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Teraz bądź mądry i pisz wiersze. Chcesz pomocy w CSS, a my rozumiem mamy się domyślić które klasy i identyfikatory za co odpowiadają?

Nie wiemy, które klasy i identyfikatory odpowiadają za co, więc jak mamy sprawdzić błędy w stylach. Potrzebujemy albo kodu HTML albo po prostu podania odnośnika do strony.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

aaa, spoko ;) Myślałem, że tylko kod style.css będzie potrzebny.

 

PS. jak coś to jest link: http://st-mobilny.pl/jaki-tablet-7-8-calowy-wybrac-500-800-1000-zl-pazdzierniklistopad-2014/


I gdyby ktoś szukał pomocy na 3 pytanie, to znalazłem odpowiedź na anglojęzycznym forum, wystarczy zrobić tak:

 

<div style="float:left;">

1. box adsense

</div>

<div style="float:right;">

2. box adsense

</div>

Edytowane przez beliver
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...