Skocz do zawartości

Monitor do 400 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Muchol,

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie ;P

 

*budżet - tak jak w temacie 400 zł (max 50 zł więcej, bo i tak początkowo miałem wydać na niego 300zł)

*przeznaczenie - głównie do gier, ale i też filmów, internet..

*model karty graficznej - Radeon Gaming R9 270 (przy procesorze Core i3 4130)

 

Minitor ma być nowy.

 

Moje typy :

Samsung S22C300H

LG22M45D

 

Który z nich byłby lepszy?

Czy może jest coś lepszego w tej cenie?

Link to post
Share on other sites

Ok, rozumiem. A tak ogólnie jeśli chodzi o monitory to LG czy SAMSUNG lepszy?

Jedyne różnice które zauważyłem pomiędzy tymi dwoma monitorami to; samsung posiaga złącza HDMI oraz VGA, natomiast lg VGA i DVI czym te złącza różnią się od siebie? Oraz samsung ma kontrast statyczny 1000:1, a lg kontrast dynamiczny 5 000 000:1 niestety nie podali zarowno kontrastu statycznego i dynamicznego tylko w lg jest dynamiczny a samsungu statyczny;/

 

Sorki za pewnie głupie pytania, ale zależy mi na odpowiedzi :)

I dziękuje za dotychczasową pomoc oczywiście. :]

Link to post
Share on other sites

Jestem posiadaczem LG22M45(D to praktycznie to samo) i ogólnie jest ok. Kolory mogłyby byc lepsze ale nie ma czego oczekiwać po monitorze za mniej niż 400zł (w saturnie za 390 a pewnie znajdzie sie gdzies tansze). Porównywałem z samsungami i samsungi są takie... nw jak to określić ciemne... kolory mniej wiecej jak świat podczas jessiennego deszczu - takie szare. Jak wspominał kolega u góry

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde no to teraz nie wiem ;p

 

Podoba mi się design w tym samsungu, oraz to, że nie posiada kontrastu dynamicznego (co jak przeczytałem w faq który napisał drachenfeles)

Natomiast w tym LG tryb FLICKER-SAFE, czyli "Nowa technologia sterowania podświetleniem praktycznie eliminuje męczący oczy efekt migotania obrazu. Rozwiązanie to umożliwia komfortową, wielogodzinną zabawę i pracę z monitorem"

 

Czy może w tym samsungu też jest ta technologia zastosowana? Często siedzę przy kompie i byłoby to dla mnie przydatne..


Powiedzcie mi. Mając ten monitor Monitor LG 23MP65 (23MP65HQ-P) (najprawdopodobniej właśnie na niego się zdecyduję) mogę mieć dźwięk na PC oraz dekoderze DVB-T podpinając głośniki do wejścia audio z tyłu monitora? Chodzi o to, żeby nie odpinać kabla od PC do dekodera za każdym razem jak zechcę obejrzeć TV (żeby mieć dźwięk..).

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
  • Rozwiązanie

Kurde no to teraz nie wiem ;p

 

Podoba mi się design w tym samsungu, oraz to, że nie posiada kontrastu dynamicznego (co jak przeczytałem w faq który napisał drachenfeles)

Natomiast w tym LG tryb FLICKER-SAFE, czyli "Nowa technologia sterowania podświetleniem praktycznie eliminuje męczący oczy efekt migotania obrazu. Rozwiązanie to umożliwia komfortową, wielogodzinną zabawę i pracę z monitorem"

 

Czy może w tym samsungu też jest ta technologia zastosowana? Często siedzę przy kompie i byłoby to dla mnie przydatne..

Powiedzcie mi. Mając ten monitor Monitor LG 23MP65 (23MP65HQ-P) (najprawdopodobniej właśnie na niego się zdecyduję) mogę mieć dźwięk na PC oraz dekoderze DVB-T podpinając głośniki do wejścia audio z tyłu monitora? Chodzi o to, żeby nie odpinać kabla od PC do dekodera za każdym razem jak zechcę obejrzeć TV (żeby mieć dźwięk..).

Wybrałem LG 23MP65 (23MP65HQ-P) i jestem zadowolony;) (ale co znaczy moja opinia podczas gdy wcześniej miałem monitor teraz warty jakieś 50 zł;p).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...