Skocz do zawartości

Wyprzedaż habahaba


Recommended Posts

Koszt wysyłki jest duży ze względu na chęć sprzedaży z odbiorem osobistym, preferuje sprzedaż poza allegro z odbiorem osobistym, spuszczam wtedy z ceny i nie trzeba płacić za przesyłkę. Niestety w polsce jest tak że za wszystko trzeba płacić podatki, i nawet sprzedając detalicznie używane części od czasu do czasu ktoś może się do Ciebie przyjebać i dać jakąś absurdalną grzywnę. Dlatego właśnie zawyżam cenę przesyłki i daję w treści aukcji aluzje że istnieje możliwość negocjacji ceny. Tak jak pisałem poza allegro wszystko taniej, przesyłka zgodna z cennikiem poczty/kuriera, cena przedmiotu pomniejszona o prowizje allegro + dodatkowa obniżka w niektórych przypadkach. Proszę już nie komentować cen przesyłek, tak jak pisałem nie są zawyżone po to bym na nich zarobiła ale żeby klient przed zakupem skontaktował się ze mną.

Link to post
Share on other sites

Koszt wysyłki jest duży ze względu na chęć sprzedaży z odbiorem osobistym, preferuje sprzedaż poza allegro z odbiorem osobistym, spuszczam wtedy z ceny i nie trzeba płacić za przesyłkę. Niestety w polsce jest tak że za wszystko trzeba płacić podatki, i nawet sprzedając detalicznie używane części od czasu do czasu ktoś może się do Ciebie przy***** i dać jakąś absurdalną grzywnę. Dlatego właśnie zawyżam cenę przesyłki i daję w treści aukcji aluzje że istnieje możliwość negocjacji ceny. Tak jak pisałem poza allegro wszystko taniej, przesyłka zgodna z cennikiem poczty/kuriera, cena przedmiotu pomniejszona o prowizje allegro + dodatkowa obniżka w niektórych przypadkach. Proszę już nie komentować cen przesyłek, tak jak pisałem nie są zawyżone po to bym na nich zarobiła ale żeby klient przed zakupem skontaktował się ze mną.

 

Dla mnie to jest tak że na przesyłce chce sie zarobić. Koszt przesyłki Poczty polskiej wyjdzie 13zł. Sam taką wysyłam nie raz. 

 

Jeśli chcesz dać komuś aluzje by się skontaktował to daj w opisie że przez zakupieniem KUP TERAZ proszę się skontaktować telefonicznie.  Sam też tak robię jak wystawiam na allegro i forach. Wtedy jesteś zabezpieczona że nikt do ciebie nie będzie miał pretensji w sytuacji jedna osoba kupiła na forum druga na allegro w tym samym czasie. 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to jest tak że na przesyłce chce sie zarobić. Koszt przesyłki Poczty polskiej wyjdzie 13zł. Sam taką wysyłam nie raz. 

 

Jeśli chcesz dać komuś aluzje by się skontaktował to daj w opisie że przez zakupieniem KUP TERAZ proszę się skontaktować telefonicznie.  Sam też tak robię jak wystawiam na allegro i forach. Wtedy jesteś zabezpieczona że nikt do ciebie nie będzie miał pretensji w sytuacji jedna osoba kupiła na forum druga na allegro w tym samym czasie. 

dawałem coś takiego to mi aukcje usuwali… nawet masz w opisie mojej aukcji taką aluzje odnośnie tej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

ja dzisiaj wyslalem gosciowi karte graficzna z ubezpieczeniem na 550zl + pobranie + ostrozne obchodzenie zaplacilem 40,3zl za przesylke... wiec nie wiem skad ludzie biora takie tanie koszta wysylek XD

To żeś przeplacil. Ja za 13zl mam z ubezpieczeniem i co tam chce mogę napisać. Dodatkowo poczta polska obojętnie jak zapakujesz to ci przyjmie. Nie musi być kwadrat, prostokąt.

Link to post
Share on other sites

habahaba, to co robisz jest niezgodne z regulaminem allegro, a konkretnie z pkt. 6.11 tego regulaminu...

 

 

chyba im więcej w państwie obrońców sprawiedliwości i uczciwości tym większy syf… rząd dyma każdego z nas na ogromne pieniądze, połowę tego co zarobimy musimy oddać w podatkach, a jak ktoś da 5 zł więcej za przesyłkę (gdzie nikt przecież Cię nie zmusza do kupienia tego i zapłacenia) to znajduję się całe cała masa znawców prawa i regulaminów… odpowiedz dla Ciebie: wejdz w cennik poczty, wybierz paczka 48 + ubezpieczenie do 1000 zł + deklaracja wartości przesyłki + ostrożnie + doręczne do rąk własnych… może wysyłam w taki sposób paczkę bo nie chce mieć potem problemów jeśli się okaże, że paczka zaginie, zniszczy się, albo odbierze ją jakiś inny czesiek… i jak dalej masz wątpliwości do zgłaszaj allegro albo idź od razu do sądu...

Link to post
Share on other sites

Ale sie czepiacie tych kosztow przesylek. Co to kogo? Niech se za list nawet 100 ustawi zeby mu sie prowizja naprzyklad zwrocila. Co sie stanie? Nic dodawac chyba kazdy umie i policzy czy koszt przedmioty + przesylka mu sie oplaci. Co do zgloszen do allegro to do nich mozna pisac olewajaaaaaa wszystko poprostu strasznie. Tyle co ja aukcji ostatnio ewdidentnych lewizn przy okazji pozglaszalem  (280x w ekstra cenach itp od swiezakow bez zdjec) kompletnie nic nie zrobili. Gosc sprzedawal za 1 zl a koszty przesylki mial 500-600 dalej tak robi. Allegro to juz taki syf ze koniec swiata. Nie wiem czy zauwazyliscie ze nie ma opcji zgloszenia z bardziej szczegolowym opisem w formularzu - poprostu sobie to zlikwidowali zeby miec mniej klopotu... 

Link to post
Share on other sites

Ale sie czepiacie tych kosztow przesylek. Co to kogo? Niech se za list nawet 100 ustawi zeby mu sie prowizja naprzyklad zwrocila. Co sie stanie? Nic dodawac chyba kazdy umie i policzy czy koszt przedmioty + przesylka mu sie oplaci. Co do zgloszen do allegro to do nich mozna pisac olewajaaaaaa wszystko poprostu strasznie. Tyle co ja aukcji ostatnio ewdidentnych lewizn przy okazji pozglaszalem  (280x w ekstra cenach itp od swiezakow bez zdjec) kompletnie nic nie zrobili. Gosc sprzedawal za 1 zl a koszty przesylki mial 500-600 dalej tak robi. Allegro to juz taki syf ze koniec swiata. Nie wiem czy zauwazyliscie ze nie ma opcji zgloszenia z bardziej szczegolowym opisem w formularzu - poprostu sobie to zlikwidowali zeby miec mniej klopotu... 

raz że chyba niektórym się nudzi, dwa że jakby mieli przyzwolenie albo mogli to zrobić zgodnie z prawem to by Ci nóż w plecy wbili albo cały majątek spalili… polska mentalność. piszę temat na forum, uczciwie mówię jak wygląda sytuacja, nie wciskam kitu, mówię o zniżkach, o tym dlaczego cena wyższa (a w sumie to nie jest jakoś dużo wyższa bo w zasadzie wystarczy dać na paczce ostrożnie i już cena wzrasta 50%), a i tak jeden za drugim w koło Macieju o cenach poczty… eksperci… licytacje kto znajdzie tańszą przesyłkę… do tematu mam sporo zapytań, Ci którzy wchodzą tu bo faktycznie są zainteresowania nie piszą głupot tylko podchodzą do sprawy poważnie, a Ci którzy i tak nic nie kupią robią burdel 

Link to post
Share on other sites

ludzie dajcie spokój, kolega chce coś sprzedać a wy się przyczepiacie do kosztów wysyłki. Jak wam nie pasuje to nie kupujcie, ja też czasem daje droższą wysyłkę bo denerwują mnie cwaniacy co ciągle odsyłają sprzęt. Jak zapłacą więcej za przesyłke to może przemyślą kupno i nie będą odsyłać każdej pierdoły, a ja nie bede tracil czasu na wystawianie kolejnych aukcji i kolejne wysylki.

 

 

Nie. Taka jest mentalność tego forum. Habahaba sprzedaje sporo rzeczy na pclabie i jakoś tam nikt nie ma co do tego pretensji. Ja wychodze z prostego założenia, nie podoba sie cos to nie kupuj - proste.

 

dokładnie, tak btw za te wszystkie posty, ktore nie sa zwiazane z kupnem powinny leciec punkty ;)

Edytowane przez PILOT83
Link to post
Share on other sites

Koszt wysyłki jest duży ze względu na chęć sprzedaży z odbiorem osobistym, preferuje sprzedaż poza allegro z odbiorem osobistym, spuszczam wtedy z ceny i nie trzeba płacić za przesyłkę. Niestety w polsce jest tak że za wszystko trzeba płacić podatki, i nawet sprzedając detalicznie używane części od czasu do czasu ktoś może się do Ciebie przy***** i dać jakąś absurdalną grzywnę. Dlatego właśnie zawyżam cenę przesyłki i daję w treści aukcji aluzje że istnieje możliwość negocjacji ceny. Tak jak pisałem poza allegro wszystko taniej, przesyłka zgodna z cennikiem poczty/kuriera, cena przedmiotu pomniejszona o prowizje allegro + dodatkowa obniżka w niektórych przypadkach. Proszę już nie komentować cen przesyłek, tak jak pisałem nie są zawyżone po to bym na nich zarobiła ale żeby klient przed zakupem skontaktował się ze mną.

 

 

chyba im więcej w państwie obrońców sprawiedliwości i uczciwości tym większy syf… rząd dyma każdego z nas na ogromne pieniądze, połowę tego co zarobimy musimy oddać w podatkach, a jak ktoś da 5 zł więcej za przesyłkę (gdzie nikt przecież Cię nie zmusza do kupienia tego i zapłacenia) to znajduję się całe cała masa znawców prawa i regulaminów… odpowiedz dla Ciebie: wejdz w cennik poczty, wybierz paczka 48 + ubezpieczenie do 1000 zł + deklaracja wartości przesyłki + ostrożnie + doręczne do rąk własnych… może wysyłam w taki sposób paczkę bo nie chce mieć potem problemów jeśli się okaże, że paczka zaginie, zniszczy się, albo odbierze ją jakiś inny czesiek… i jak dalej masz wątpliwości do zgłaszaj allegro albo idź od razu do sądu...

To w końcu rząd dyma Ciebie czy to Ty dymasz allegro, bo się pogubiłem...?

Chcesz być fair to opisz, że przesyłka ubezpieczona + wartościowa + z dopiskiem ostrożnie + doręczenie do rąk własnych, bo zapewne jak zakupię pamięci lub procesor przez allegro to wyślesz zwykłą paczką za 11PLN...

Korzystasz z serwisu, akceptujesz regulamin to go przestrzegaj, nie akceptujesz to nie korzystaj, proste jak budowa cepa.

Cwaniactwo i nic więcej, to właśnie taka polska mentalność. Koniec komentarza...

Link to post
Share on other sites

Pytanko ile ( jestem z wwa - Rembertów ) liczysz za : procka i7 + gtx 760 + cały ram 

I dodatkowe pytania:
• Jak będzie współgrał ten ram ze sobą - inne taktowania 
• Grafika bez problemu obsłuży 3 monitory - praca photoshop ?
• Jak pracuje grafika, czy jest cicha ?
 

Link to post
Share on other sites

Pytanko ile ( jestem z wwa - Rembertów ) liczysz za : procka i7 + gtx 760 + cały ram 

 

I dodatkowe pytania:

• Jak będzie współgrał ten ram ze sobą - inne taktowania 

• Grafika bez problemu obsłuży 3 monitory - praca photoshop ?

• Jak pracuje grafika, czy jest cicha ?

 

cały ram tzn? miałem z 5 aukcji z ramem ale mi allegro usunęło wiec nie wiem co rozumiesz przez "cały ram".

 

mogę zejść 30 zł z proca, 40 z grafiki i coś z ramu może z 15-20 zł (albo wiecej jak chcesz wiecej niz jeden komplet).

 

-Ja osobiście szukałbym takiego samego ramu, jak chcesz mam 2 komlety - 2x4GB kingston 1866 (razem 16gb) tylko jeden jest w rezerwacji.

-Nigdy nie pracowałem w takim trybie, ale pewnie zaraz ktoś Ci odpowie na to pytanie.

-Jest prawie nowa wiec tak też pracuje. To zależy co robisz i co dla Ciebie znaczy cicho, dla mnie po tym co miałem z referentem r9 290 to jest bardzo cicha, ale jak będzie obciążona to na pewno będziesz ją słyszał.

Link to post
Share on other sites

Jakis frajer z kompleksami cie podkablowal no trudno. Szkoda nam go. Napisz tylko na jakiej podstawie usuneli ci te aukcje? Bo ja takiej nie widze. Koszty wysylki ustawiasz wg wlasnego uznania i tyle. Poinformuj mnie/nas jaka bedzie odpowiedz allegro

 

EDIT: Ogolnie to widze sporo ostatnio sie porobilo trolli na jednym i drugim forum. Mam pewne podejrzenia ze to jedna osoba bo przed jej pojawieniem sie na forach nie bylo wszedzie takiego syfu (zeby byla jasnosc ta osoba sama sprzedaje dosc czesto)

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...