Skocz do zawartości

najlepsza karta graficzna do bezgłośnego komputera


Recommended Posts

 

 

 

witam

 

szukam najlepszej karty graficznej, która mieściła by się w bezgłośnym zestawie komputerowym pod telewizor 55 cali, Sony W805B. jest to Full HD.

 

przy założeniu że komputer ma być pasywny, oczywiście chciałbym żeby karta była jak najwydajniejsza. budżet w granicach rozsądku czyli raczej 2kilo i więcej odpada, i jeśli by wychodziło poza około 1 kilo, chciałbym żeby to na prawdę były jakieś zasadnicze różnice. czyli 2.5 kilo to absolutny max, ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens dawać za kartę graficzną więcej w takim przypadku niż jakie niecałe 1kilo (czy to cokolwiek de facto zmieni).

 

podaję rozmiar tv / monitora bo nie wiem czy to ma jakiś wpływ, rozdzielczość FHD, czy to że to tv też nie wiem czy gra jakąś rolę (kompatybilność?).

 

z priorytetów poza tym że karta oczywiście nie wytwarza dźwięków, chciałbym żeby dysponowała jak najlepszym obrazem i nazwijmy to najbardziej naturalnym - o ile karty się w tym między sobą czymś różnią, tzn kolorystyka, kontrast itd, tak jak w przypadku telewizorów? :) zastosowania karty będą wszechstronne, ale nieprofesjonalne, niemniej nie chciałbym żeby karta generowała "sztuczny" obraz, np przejaskrawiony, za czerwony itd :), o ile są oczywiście takie specyfikacje kart.

 

początkowo planowałem zestaw budować od obudowy, zasilaczy itd, ale ponieważ trudno było zebrać ideał, to zacząłem od drugiej strony. wybrałem najpierw tv/monitor, teraz chcę dopasować kartę która pociągnie normalne zastosowanie komputera w pasywnej obudowie, i przy bezgłośnej pracy, no a potem już resztę się jakoś dopasuje :). mile widziane dopowiedzenia na temat płyt głównych, chłodzenia dodawanego do polecanych kart, i przy dużych różnicach w cenie co zyskuję :).

 

pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Radziłbym podać kwotę jaką dysponujesz na cały komputer w dziale dobór zestawów komputerowych.

 

Tak się składa, że mam na sprzedaż praktycznie nowy taki o to komputer.

Bezgłośny, wymiary 11/11/3 cm

procesor intel i5; dysk ssd; 4gb DDR3

Myślę, że spełniłby Twoje oczekiwania.

http://allegro.pl/nuc-intel-i5-2800mhz-ssd-60gb-4gb-ram-ddr3-nowy-i5103409177.html

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Ostatnio składałem sobie zestaw pod tv właśnie oparty jest tylko na integrze z procesora i że wszystkim radzi sobie wyśmienicie filmy full hd 3d blue ray pakiet office i internet działa jak należy ale jeżeli chcesz wydajności nie,da się uniknąć szumu wentylatorów

Link to post
Share on other sites

witam

 

dziękuję za odpowiedzi. co do Intel Nuc zastanawiam się cały czas czy coś składać, czy kupić 2 komputery i ew. 3 kiedyś jak się już tym zajmę "profesjonalnie" :) do odtwarzania muzyki z plików.

 

2 komputery chciałbym podzielić na 1 anonimowy do Tora itd, a drugi do wszystkiego ale przy bezgłośności na ile się da max wydajny. nie chciałbym trochę żałować zakupu takiego Nuca, że mi potem coś staje.

 

nie wiem jak mam odpowiedzieć na temat tego czy gram w gry. w tej chwili nie gram bo mam za słaby komp i mam ważniejsze rzeczy na głowie. czy to oznacza że nigdy nie będę chciał zagrać? może gry będą coraz bardziej inteligentne, może będą jakieś gry niszowe, a tak to i tak lubiłem sobie grać w strategie takie jak Nemezis of the Roman Empire, a w te kultowe to już grałem w latach 90tych :), i z racji min. wydajności, ostatnio nowszych nie odpalałem czyli coś na poziomie Quakea2, Dooma2, Heretica2 :)

 

budżet max 7 kilo. im taniej tym lepiej. założenie: bezgłośna szafa, pod tv/monitor podany w temacie, zasilacz, obudowa, kupione na baardzo długi okres, na ile się da płyta główna też. karta na długo, bezgłośnie chodząca, wyjście na Dac który dopiero zakupię i najlepiej oddzielne zasilanie na port usb, póki co na wzmacniacz coaxialem :), albo optykiem czy czym tam Struss, procesor chłodzony pasywnie, ram maxymalny, tylko ssd chyba jednak mimimum 250 gb.

 

no dobrze, ale jak już przy Whisperach jesteśmy, mam pytanie, na co one starczają ta, i najmocniejsza wersja?

 

co bym chciał robić zależy od tego czy wyleczę moje ucho, bo miałem zamiar zrobić firmę związaną ze sztuką przez duże S :), i leciałyby profesjonalne materiały audiowizualne, grafiki, animacje, klipy, montowałbym na stronę grafikę statyczną a i może dynamiczną, Photoshop musi się nie zacinać, maksymalna wydajność w przeglądarkach otworzonych online, tzn mogę mieć otworzone 10 okien, 20, albo 30, chciałbym żeby z plikami we flashu itd w trybie online mimo włączonego adblocka komputer to dźwigał bez opóźnień, i bez palenia karty :). każdy materiał odtworzy. jak przy tym się mają gry?....... pewnie są bardziej wymagające, ale jednak animacja komputerowa też trochę będzie żarła, mimo że to nie klasyczna gra. na pewno nie chodzi tylko o Excela i Worda, Photoshop max zaawansowany, grafika na stronę, wszelkie też bardzo obładowane strony dźwiga, filmy też, z tym że wiadomo że będzie szło na FHD.

 

chciałbym uniknąć wszystkiego co wytwarza dźwięki, żeby nie musieć kombinować z obudową, wytłumianiem i szukaniem jakiegoś DYI mega moddingu. a tak btw, jak ktoś jednak by wszedł przypadkiem i konstruował hardcorowe zestawy :), i do jakichś 5k z małym ogonkiem byłby w stanie zrobić co trzeba, to ok.

 

czy przy TORZe jest sens zrobić cokolwiek poza najtańszym nettopem? tam wszystkie gadżety są wyłączone, a żeby być anonimowym, chyba pozostaje tylko Tor...

 

jeśli firmy nie zrobię bo ucho się nie wyleczy to i tak w sumie chciałbym mieć komp "niestratny" że tak powiem..

 

rozumiem że każda karta będzie podawała obraz tak samo :)...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...