Skocz do zawartości

Asus Xonar dg szumy na słuchawkach przy poruszaniu myszą


Recommended Posts

Witam,

mam mały problem zakupiłem kartę dźwiękową Asus Xonar DG i używam jej na słuchawkach Creative Fatal1ty jakość dźwięku i wszystko wydaje mi się ok ale jest jeden mankament słychać w słuchawkach myszkę tzn. jak poruszam myszą lub pokręcę rolką to słychać takie jakby szumy i trzaski. Mysz to a4tech bloody v8. Na bezprzewodowej myszce logitecha nie słychać szumów przy poruszaniu i klikaniu tylko przy kręceniu rolka. Wie ktoś o co może chodzić? Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Próbuj metodą kombinacji. Masz gdzie przełożyć kartę w inny slot? Masz wolne USB,przedni panel USB? Wepnij myszkę do różnych USB i zobacz. A jaki masz zasilacz? Popatrz jak kable zasilania idą w obudowie, może coś za blisko karty?

Miałem Essence STX, kompletna cisza. Mam Xonara DX, kompletna cisza....

Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam taki XFX Pro Series TS550W, dodam ze na zintegrowanej karcie nic nie szumiało więc ewidentnie cos z asusem nie tak, przepinalem i nic to samo:( dzieje się tak tylko kiedy nic nie gra jak wlacze jakas muzyke czy gre to nic nie szumi, nie trzeszczy, najlepsze jest to ze na pulpicie jak krece rolka to nie trzeszczy ale jak przewijam strone www to już tak:D

Edytowane przez SpecBiker
Link to post
Share on other sites

Złe uziemienie budy?

Dawaj pierunochron za okno i do ziemi wkop na metr w ogródku :)

 

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :)

A masz na sofcie regulację wzmocnienia (Low, med, high)? Tam na tym Asusie jest "wzmacniacz" słuchawkowy. Może masz na high ustawione i wtedy mogło by pomóc zmiana na med albo low. Tylko nie wiem czy w tej karcie jest to obsługiwane.

A swoją drogą to słyszysz jakakolwiek różnicę na tych Fatality względem integry?

Link to post
Share on other sites

kosq83 nie ma, co się śmiać :) Przez takie coś miałem szumy i brumienie na porządnym wzmacniaczu słuchawkowym, który u kumpla znów był cichutki.

 

Masz bolec uziemiający w gniazdku?

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Kolego fexxer, To tylko żarcik taki mały.

 

Jak pisałem o kablach od zasilania, to chyba mniej więcej o to samo chodziło.

 

Przytachałeś ów sprzęt z powrotem do siebie i testowałeś aż zadziałało jak należy? Co wg ciebie może powodować taki brak uziemienia?

 

Jeszcze jest opcja jak masz autorze modularny zasilacz (wiem podałeś, ale siedzę na telefonie inne mam jak szybko sprawdzić), to mieszaj z samymi kablami od samego zasilacza. Ten Xonar wymaga wpinki od stacji dysków, tak?

Link to post
Share on other sites

U mnie brak uziemienia był spowodowany samą instalacją elektryczną rodem z lat 60-tych. U mojego ojca, który elektrykę ma w mały palcu i sam sobie instalację kładł ze wszystkimi możliwymi zabezpieczeniami, takich problemów nie było :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

 

 

A próbowałeś jakaś drogą listwę uzuemiającą, z filtrem?

 

To nic nie da. Każdy zasilacz ma filtr, który jest zdecydowanie lepszy niż w tych cudownych listwach. Jeśli autor ma stara instalację to zostaje tylko zerowanie.

Link to post
Share on other sites

uziemnienia w gniazdku nie ma ale mam kompa podlaczonego do listwy z bolcami już,

roznica jest ale mala spodziewałem się większej integra a asusem. mam ta karte zaraz nad zasilaczem może dlatego ale wyżej już jej nie mogę dac bo planuje w najbliższym czasie zakupić druga r9 290 i już nie będzie miejsca na plycie:( 

Link to post
Share on other sites

No asem z prądu nie jestem jak już wyżej wspomniałem, ale coś mi się wydaje, że jak w gniazdku uziemienia nie ma, to sama listwa z bolcem nic nie da.

 

A co z tym wzmocnieniem (Gain). Jest czy nie ma?

Link to post
Share on other sites
kurde miało być ze nie ma bolców w gniazdkach w scianie a w listwie tak. Co do uziemienia w gniazdkach nie mam pojęcia pytałem ojca powiedział że powinny być zzerowane ale na 100% nie wie.

 

Jeżeli nie ma zerowania to bolce ochronne w listwie nic nie dają.

Edytowane przez SKOME
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...