Skocz do zawartości

Mechanik - co wybrać (~500 zł )


Recommended Posts

Potrzebuje nowego mechanika. Potrzebuje go na brown'ach (force of habit).
Rozpatruje te dwie pozycje
 

Tesoro Durandal Ultimate

vs

CM Storm Trigger-Z


Nie chcę* przekroczyć progu 470 zł.
Nigdy nie widziałem ani nie spotkałem się z żadną z wymienionych klaw, przeczytałem wszystkie tematy z zakresu "klawiatura do 300/400 czy 500 zł" wstecz do 20 strony. 

Głownie sie poleca różne modele ale mało się skupia na wypowiedzi co w mniemaniu osoby która taką testowała/widziała/posiada (lub posiada coś z rodziny/serii) stawia ją o ten "stopień" wyżej nad jej ekwiwalentem innego producenta.
Toteż chciałbym was zapytać co kupić, na zasadzie właśnie takiego porównania, lub ewentualnego przedstawienie "moim zdaniem to i to plasuje tę klawę lepiej od tej drugiej"
Nie wiem ile wytrzymam** jeszcze na mojej która po brutalnym spotkaniu z psem siostry zawodzi :(


*nie chce w sensie 470 to ostateczny próg.
**daje sobie 48godzin po tym chcę kupić klawę.



Oferty kupna rozpatruje takie.
 

CM:
emidas24

lub
salurion

 

 

Tesoro:

Alledrogo


 

Edytowane przez Psycho71
Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie mam czasu (PW), odpiszę krótko i zwięźle. 

 

Lepszy będzie CM Storm Trigger Z. 

Jakość wykonia, mniej odpustowy wygląd (subiektywna opinia), bardziej wyraziste podświetlenie, większa i wygodniejsza podpórka pod nadgarstki, odpinany kabel. 

Co ma Tesoro względem rywala; to inny kolor podświetlenia, hub USB złącza audio/mikrofon (ale kto tego używa? ;) )

 

Tesoro Durandal Ultimate stawia czoła rywalom w tym przedziale cenowym ze względu na dostepność przełączników Cherry MX

innych od Brown. 

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To równie szybkie pytanie, czy salurion jest hmm "bezpiecznym" sklepem do zamówienia? Ma najtańszą ofertę na rynku 419 zł .
(ten emidas24 też ma niską cenę ale klawiatura tam ma layout nordycki)
Pytam bo w dziale na forum jest zdanie podzielone jedni mówią sklep dobry inni mówią że oszuści itd.
 

Link to post
Share on other sites

To równie szybkie pytanie, czy salurion jest hmm "bezpiecznym" sklepem do zamówienia? Ma najtańszą ofertę na rynku 419 zł .

(ten emidas24 też ma niską cenę ale klawiatura tam ma layout nordycki)

Pytam bo w dziale na forum jest zdanie podzielone jedni mówią sklep dobry inni mówią że oszuści itd.

 

O zgrozo, odradzam tego sklepu !!!

 

Po likwidacji wszystkich placówek od nich ten sklep internetowy to porażka, wystarczy jak wejdziesz na ceneo, opineo i przeczytasz najnowsze opinie to się za głowę złapiesz. Ja na reklamacje słuchawek, które były popsute czekałem 3 miesiące ( 0 odzewu, 0 maili jak do nich pisałem) gdy zastraszyłem ich policją nagle odezwali się w ciągu kilku dni i zwrócili mi pieniądze...

 

@ Co do klawiatury, to 415zł za TriggerZ to bardzo dobra cena. Podobają mi się wszystkie klawiatury CM Stormu, ale te nowe mają strasznie słabo zeszlifowane przyciski i nie są wygodne porównując do starszych modeli czy innych klawiatur.

 

Bardzo mało osób kupuje klawiatury Tesoro, a jeszcze mniej wersję Ultimate która jest droższa. Tesoro ogólnie nie słynie za granicą ani w polsce. Większośc osób decyduje się w tych granicach cenowych na TriggerZ (który jak wspomniałem, chyba ma jedyną wadę którą są keycapsy) wiem że Ultimate ma bardzo dobrze zeszlifowane klawisze i są bardzo przyjemne. Niestety żadnej klawiatury nie miałem z tych, dlatego nie mogę się podpiąć na żadnym argumencie by Ci pomóc.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...