Skocz do zawartości

Myszka + podkładka + klawiatura


Recommended Posts

Budżet na cały zestaw: 1000 zł

Wykorzystanie: gry + programowanie

 

Myszka:

  • Jakiej myszki obecnie używasz: jakaś zwykła, mała, tania, gdyż poprzednia padła (już dawno temu, ale nie było okazji kupić nowej), a było to chyba takie coś: http://www.morele.net/mysz-a4-tech-x-747h-czarno-niebieska-297185/
  • Jaką masz obecnie podkładkę: brak
  • Z jakich wartości DPI korzystasz: w tym A4Tech używałem dwóch najwyższych ustawień (2000 i 3600 DPI)
  • W co grasz: głównie MMORPG (Guild Wars 2, Tera, Black Desert) i MOBA (głównie LoL). Czasami inne gry, ale na tyle rzadko, że nie ma sensu wspominać.
  • Ile przycisków używasz w myszce: obecnie wszystkie 3 xD
  • Chwyt: pierwszy raz w ogóle usłyszałem, że są różne rodzaje trzymania myszki (jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem), ale to chyba jest finger grip/palm grip (trudno stwierdzić, gdyż obecna myszka jest bardzo mała)
  • Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • Wielkość dłoni: nie mam w tym momencie jak tego zmierzyć, więc dodam później, aczkolwiek mam raczej niezbyt duże dłonie
  • Dlaczego chcesz zmienić mysz: używanie obecnej nie jest zbyt przyjemne

Przez większość czasu używałem zwykłych, tanich myszek - jedyną "odskocznią" była wspomniana A4Tech. Jako iż odmówiła posłuszeństwa już dawno temu, to nie do końca pamiętam odczucia, ale na pewno nie była zła. Wielkość była chyba ok, waga chyba też. Niewiele więcej mogę tu powiedzieć.

Dodam jeszcze, że dłonie mi się trochę pocą podczas grania - może ma to znaczenie przy wyborze materiału, z którego zrobiona jest mysz.

Gram głównie w MMO i chyba skłaniałbym się ku myszkom z większą liczbą przycisków (nigdy wcześniej nie używałem takich myszek).

Modele, na które zwróciłem uwagę:

  • Corsai Vengeance M95
  • Logitech G600
  • Razer Naga 2014

Nie znaczy to, że muszę kupić którąś z powyższych, więc czekam na wszystkie opinie i propozycje.

Co do podkładki, to przez większość czasu nie używałem w ogóle, a jeśli już to zwykłą szmaciankę za kilka złotych i zupełnie się nie znam, więc liczę na Waszą pomoc ;)

 

 

Klawiatura:

W tej kwestii niestety też wiele napisać nie mogę, gdyż używałem zawsze zwykłych, tanich klawiatur, a przez ostatnie 4 lata klawiatury laptopa. Powtórzę tylko, że dłonie mi się pocą podczas grania. Klawiaturę będę też używał przy programowaniu. Nie zależy mi na bajerach typu podświetlenie, lecz na jakości i komforcie użytkowania.

 

 

Jeżeli coś jest niejasne lub nie podałem jakiejś ważnej informacji - proszę pytać.

 

Przy okazji - zna ktoś może jakieś miejsce w Krakowie, gdzie można pomacać taki sprzęt? :P

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites

W tym zestawieniu który podałeś wyżej Corsair M95 wypada najlepiej.Posiada najlepiej ulokowane dodatkowe przyciski, jeżeli takowe są wymagane oczywiście.  Jeżeli chciałbyś dużą mysz która pochłonie całą twoją dłoń to tutaj pojawiają się Func MS3-R2, Mionix Naos, QPAD 5K, Nawet Roccat Kone XTD da radę.

 

Podkładka dobrze sprawdza się Roccat Taito , Roccat Sivu

 

Klawiatura tutaj to napewno mechaniczna jeżeli sięgamy już takich standardów. Na pewno zadowoliła by Ciebie Daskeyboard profesional 4. Minus jest tego taki że klawiatura ta jest niedostępna jak na razie w Polsce.Ale warto jej szukać zagranicą. 

Z przyziemnych spraw możesz zapoznać się z logitech g710+ sam jej używam i jak na to co jest dostępne w Polsce daje radę.Tylko świeci i ma dodatkowe bajery :)  Chociaż przy najbliższej okazji zamienię ją na Daskeyboard. CM QUICKFIRE jest również dobrym wyborem. 

W Twoim wypadku będziesz rozważał pomiędzy przełącznikami MX Blue, MX Brown.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Z tą wielkością myszy, to nie mogę przesadzać, bo jak już pisałem, nie mam zbyt dużych dłoni. Skoczę pewnie do jakiegoś Saturna, czy innego sklepu i sprawdzę to, co mają na wystawie, żeby mieć mniej więcej pojęcie, jaka wielkość mi pasuje.

Ogólnie co do sprzętu, to nie chcę się bawić w sprowadzanie rzeczy z zagranicy, więc zostają tylko produkty dostępne w Polsce.

Link to post
Share on other sites

No to myszkę zapewne wezmę Corsair. Nie wiem jeszcze, co z klawiaturą :P Poczekam na więcej opinii, może ktoś dorzuci jeszcze jakiś inne modele ^^

 

Edit: Zapomniałbym o podkładce. Jakaś różnica między tymi, które podałeś? Czym w ogóle kierować się przy wyborze?

 

Edit 2: Któryś konkretny model z CM Quickfire? 

Edytowane przez .Azriel.
Link to post
Share on other sites

Tzn tak. Jeżeli klawiatura ma służyć do grania głównie a czasem do pisania to Red w zupełności wystarczy. Natomiast jak pojawi się wariant pisania(sprawy zawodowe itp) plus granie to tutaj najczęściej wybiera się Blue albo Brown. Aczkolwiek wiele osób chcą jedynie RED i nie zamierzają brać nic innego. Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy przełącznikami to sprawa wygląda tak:

 

Cherry MX Red

Są to konstrukcje działające w sposób liniowy. Oznacza to, że od momentu przyłożenia siły powodującej wciśnięcie klawisza przełącznik na całej długości skoku zapewnia prawie identyczne odczucie. Jego aktywowanie, czyli wyświetlenie znaku, następuje już po 2 mm, choć przełącznik porusza się w zakresie 0–4 mm. Nie ma zjawiska tactile bump, objawiającego się dodatkowym oporem informującym o nadejściu momentu zadziałania, ani dźwięku w postaci kliknięcia (odgłos towarzyszący korzystaniu z „czerwonych” przełączników pojawia się głównie w wyniku dociśnięcia klawisza do samego końca i uderzenia nim o podstawę przełącznika). Na tle innych te działają bardzo lekko (w naszej redakcji kilka osób stwierdziło, że aż za lekko: zdaniem niektórych klawisze wciskały się od samego patrzenia na nie ;)). Ci, którzy lubią bardziej zdecydowane rozwiązania, mogą mieć początkowo problemy. Ogólnie się przyjęło, że te konstrukcje dobrze się sprawdzają w grach, dlatego często się je stosuje właśnie w produktach dla graczy.

 

Cherry MX Black

Podobnie jak Cherry MX Red „czarne” działają w sposób liniowy. Trzeba jednak przyłożyć do nich wyraźnie większą siłę. I to tak naprawdę jedyne, co je odróżnia od „czerwonych”. Niemniej to wystarcza, żeby zupełnie się zmieniła charakterystyka klawiatury. Ciężej działające klawisze oznaczają mniejsze prawdopodobieństwo przypadkowych wciśnięć oraz łatwiejsze i szybsze opanowanie techniki pisania bez dobijania klawiszy do podstawy przełącznika. Ze względu na liniowy charakter działania uważa się, że te przełączniki dobrze się sprawdzają w grach, i dlatego podobnie jak „czerwone” są często stosowane w klawiaturach dla graczy.

 

Cherry MX Blue

To przełączniki zapewniające dodatkową informację zwrotną w momencie aktywacji. W połowie skoku wyczuwalny jest dodatkowy opór, któremu towarzyszy staromodne, przyjemne dla ucha kliknięcie. Na całej długości skoku wymagają mniej siły od „czarnych”, ale zdecydowanie więcej niż „czerwone” – pod tym względem są bardzo dobrze wyważone. Ogólnie się przyjęło, że to najlepszy wybór do pisania, ponieważtactile bump, czyli wyczuwalny moment zadziałania, wraz z dobrze słyszalnym odgłosem kliknięcia przekładają się na bardzo wyraźną informację zwrotną. Graczom może przeszkadzać to, że klawisz, wracając do pozycji wyjściowej, ma nieco zmienioną charakterystykę: punkt „wyzerowania” znajduje się wyżej niż punkt zadziałania, co przy częstych następujących jedno po drugim wciśnięciach tego samego klawisza można odczuć jako delikatne „haczenie”.

 

Cherry MX Brown

W przeciwieństwie do „czerwonych” i „czarnych” zapewniają wyczuwalny moment zadziałania. Nie mają jednak dodatkowego „kliku” towarzyszącego „niebieskim”. Charakterystyka działania klawisza w trakcie ruchu w dół i w trakcie powrotu do pozycji wyjściowej jest na tyle zbliżona, że różnica jest praktycznie niewyczuwalna. Tym samym podczas gry, gdy raz po raz następuje wciskanie tych samych klawiszy (przeważnie kombinacji WSAD), nie odczuwa się specyficznego „haczenia” towarzyszącego MX Blue. Cherry MX Brown działają także nieco od nich lżej, ale nadal wymagają więcej siły niż Cherry MX Red (siła, jaką trzeba przyłożyć, aby wciśnięcie zostało zarejestrowane, jest co prawda taka sama, ale ze względu na dodatkowy opór, jaki wtedy występuje, ma się wrażenie, że klawisze chodzą ciężej). W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że stoją okrakiem między przełącznikami liniowymi a „niebieskimi”.

 

Jeżeli weźmiesz RED a tym bardziej przy Corsair to nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony zdecydowanie poleciłbym Corsair K70.

W tej klawiaturze masz wszystko czego potrzebujesz :) Wielokrotnie testowana, i sprawdzona konstrukcja z dużą paletą zastosować i udogodnień.

 

A co do klawiatur od CM Storma, to w twoim segmencie cenowym dobra klawiatura z podkładką na nadgarstki to tylko i wyłącznie CM Storm Trigger Z - ale zdecydowanie poleciłbym Ci bardziej Corsaira ze względu na przyjemniejsze przyciski(klawisze). w CM stormach klawisze są bardzo "twarde" plastik na rogach nie jest aż tak zeszlifowany.

 

Jeśli chodzi o razer nagę to odpuszczamy sobie ją już na wstępie, Logitech G600 jest dobrą propozycją, ale jeżeli pojawia się Corsair M95 to zdecydowanie lepiej on wypada :)))

 

Co do gier, jeśli grasz głównie w MMO i MOBA to nie polecałbym Ci cherry MX RED. Te przełączniki są naprawdę dobre do gier, ale wydaje mi się, z mojego doświadczenia ( a miałem pełno klawiatur i wszystkie typy switchów) że przyjemniej klika się w MMO czy też MOBE gdy jest "odskok klawisza" typowy dla Cherry MX Brown badź MX Blue. Redy spisują się wyśmienicie w każdej grze, ale jakoś odczułem dyskomfort z "lekkości" klikania przycisków właśnie w mmo. Co mogę dodać, wśród graczy PRO ze sceny LOL'a to każdy używa mechanicznych klawiatur opartych na MX Blue/MX Brown. (tak tak, wiemy o kontraktach, ale większość ma już możliwość samodzielnego wyboru sprzętu) - To tylko taka ciekawostka, jeśli szukałbyś coś - czym grają "najlepsi" :)

 

Gracze starcrafta również wybierają gre na MX Blue niżeli redach, czy Blackach.

 

@Jeśli masz okazje, skocz do najbliższego większego sklepu i pomacaj przyciski które Ci najbardziej odpowiadają, to najlepszy "wyznacznik" i na czym według twojego gustu będzie się klikało najlepiej

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety Corsairy coś słabo dostępne w Polsce (MX Brown w ogóle nie znalazłem), więc pewnie zostanę przy CM :)

Jak sam chciałem kupić Corsaira, to były dostępne w polsce tylko na Blue oraz RED :)

 

CM Storm jest również dobry, tylko jak mówię keycapsy ( klawisze ) które niby możesz wymienić, ale to kolejny koszt ok. 100zł+, są bardzo twarde i przyciski nie są zeszlifowane aż tak dobrze. A mogłyby być przyjemniejsze. Ale to wszystko po to, by podświetlenie lepiej wyglądało:)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie można się śmiało rzucić na K70 z REDami. Jest to naprawdę kawał dobrej klawi. Możesz jeszcze zobaczyć Logitech G710+ jest jedynie na MX Brown, posiada podpórkę. 

 

http://www.euro.com.pl/klawiatury/logitech-g710-.bhtml?gclid=CK-BjLHT9cMCFcfMtAodyFgApQ&gclsrc=aw.ds

 

Jest to zbliżona cena w jakiej będzie się mieścił Corsair. Natomiast jak już kolega wspomniał z CM pozostaje Trigger.

Jeszcze ewentualnie coś od  Roccat, tylko jak dla mnie Black do  mnie nie przemawia za taką kasę

 

http://www.euro.com.pl/klawiatury/roccat-ryos-mk-glow-roc-12-751-bk.bhtml?from=ceneo&p=549&cr=1

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie można się śmiało rzucić na K70 z REDami. Jest to naprawdę kawał dobrej klawi. Możesz jeszcze zobaczyć Logitech G710+ jest jedynie na MX Brown, posiada podpórkę. 

 

http://www.euro.com.pl/klawiatury/logitech-g710-.bhtml?gclid=CK-BjLHT9cMCFcfMtAodyFgApQ&gclsrc=aw.ds

 

Jest to zbliżona cena w jakiej będzie się mieścił Corsair. Natomiast jak już kolega wspomniał z CM pozostaje Trigger.

Jeszcze ewentualnie coś od  Roccat, tylko jak dla mnie Black do  mnie nie przemawia za taką kasę

 

http://www.euro.com.pl/klawiatury/roccat-ryos-mk-glow-roc-12-751-bk.bhtml?from=ceneo&p=549&cr=1

Wspomniałem właśnie O K70 niżeli K95 :)

 

Logitech G710+ mam, kilka osób ode mnie też ma, ale popularny błąd - często klawisze się łamią (wsad-miejsce pod klawiszem) na którym stoi mechanizm mechaniczny, i ścierają niestety :)

 

Roccat Ryos nigdy nie próbowałem, też są na wszystkich klawiszach, bardzo mało popularne klawiatury, głównie ze względu na kosmiczne ceny jakie roccat sobie życzy za ten wynalazek :)

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym Roccatem wydaje mi się że z tą ceną trochę przegieli. Ja również posiadam G710+ i póki co niemam z nią problemów. Bardzo dobrze się na niej piszę, w grach daje radę. Co do problemu z WSAD jeszcze nie dojechałem :) .

Co do tej K95 podobno częstym problemem są LEDY. Nie mam pojęcia dlaczego akurat w tym modelu się to pojawia bo jeżeli mnie pamięć nie myli te same Ledy były zastosowane w K70. A to tego typu problemów nie ma. 

Tak czy inaczej historia tego wyboru pewnie będzie miała swój koniec na CM Trigger :)

Chociaż tutaj jeszcze można pokombinować z QPAD jest tam spore pole manewru.

Link to post
Share on other sites

No właśnie z tym Roccatem wydaje mi się że z tą ceną trochę przegieli. Ja również posiadam G710+ i póki co niemam z nią problemów. Bardzo dobrze się na niej piszę, w grach daje radę. Co do problemu z WSAD jeszcze nie dojechałem :) .

Co do tej K95 podobno częstym problemem są LEDY. Nie mam pojęcia dlaczego akurat w tym modelu się to pojawia bo jeżeli mnie pamięć nie myli te same Ledy były zastosowane w K70. A to tego typu problemów nie ma. 

Tak czy inaczej historia tego wyboru pewnie będzie miała swój koniec na CM Trigger :)

Chociaż tutaj jeszcze można pokombinować z QPAD jest tam spore pole manewru.

To nie problem z klawiszami W,S,A,D tylko konstrukcją klawisza. Czytałem ostatnio kilka for, i baardzo dużo osób narzekało, że łamią się klawisze, aż się zdziwiłem jak to możliwe, bo mi się nigdy to nie zdażyło w żadnej klawiaturze, a i też wątpiłem, bo Logitech G710+ też miałem i spisywał się dobrze :)

 

@Link do tematu na supporcie Logitecha - co najśmieszniejsze, nie chcą uznać tego na gwarancji, bo jest to spowodowane przez użytkownika, a nie po prostu klawiaturę i tutaj jest problem później jak to naprawić? trzeba kupić nowy keyset :)

 

http://forums.logitech.com/t5/Logitech-G-Keyboards/G710-broken-keys-from-normal-use-plastic-tops-Where-to-get/td-p/1075449

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Bez jaj :)  czyli podejrzewam że ten sam problem pojawi się w przypadku strzałek. Fakt że będę chciał zmienić ją na Ducky, Daskeyboard albo CodeKeyboards któraś z tych. A Ty co zrobiłeś ze swoją puściłeś ją?

Kupiłem i oddałem jako odstąpienie od umowy do 10 dni :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...