Skocz do zawartości

Nowy komp/PS3/X360


Recommended Posts

Sam musisz odpowiedzieć sobie na to, co jest lepsze. Zakładam, że komputer będzie służył do gier, dlatego też musimy się przyjrzeć "exclusivom" na daną platformę. Ze strony PS3, będą to: Gran Turismo 5, Uncharted 2, czy God of War III. Xbox 360 w odpowiedzi oferuje: Forza Motorsport 3, Alan Wake, Gears of War. Oczywiście tytułów jest więcej, podałem tylko pierwsze lepsze. Jeżeli chodzi o resztę funkcji itd. Do oglądania filmów, na chwilę obecną, bardziej korzystniejszy będzie Blu-Ray (PS3), głównie dlatego, że jest nadal wspierany, ma większą pojemność, oraz można oglądać wideo w FHD. Co do kontrolerów, pad od Xbox'a 360 jest wygodniejszy, i równie solidny jak DualShock 3. O Kinect i PS Move się nie wypowiem (nigdy nie miałem z nimi do czynienia). Nie wspomniałem jeszcze nic o PC. Jego zaletą jest na pewno wielozadaniowość, czy możliwość pobawienia się detalami. Niestety jest coraz mniej dobrych tytułów wychodzących tylko na niego. Podsumowując, całość opiera się głównie na grach, jakie oferują poszczególne platformy i to nimi powinieneś się kierować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi ci tylko o gry to konsole są teraz priorytetem. Przestałem już grać na kompie dość dawno i bawić się wiecznie w ustawieniach i sterownikach. Siadam przed TV borę pada i gram wygodnie nie martwiąc się o wymagania itp. Sam musisz zdecydować co dla ciebie będzie lepsze

Link to post
Share on other sites

Produkt | cena PlayStation 3 | cena komputer stacjonarny:

 

 

[*:1axq9nvr]F1 2010 | 179,90 zł | 99,90 zł

[*:1axq9nvr]Medal of Honor: Tier 1 | 199,90 | 129.90 zł

[*:1axq9nvr]FIFA 11 | 189 zł | 129,90 zł

Ceny z jednego z popularniejszych sklepów w Polsce.

 

Nie wiem, czy wyrobię na gry, fakt trochę kosztują...

Poradzcie coś. :)

Zakupując PlayStation 3 rzeczywiście oszczędzasz na sprzęcie, ale każdą zaoszczędzoną złotówkę wydasz na grę. Zwłaszcza jak lubisz grać, i masz na to czas. God of War III przejdziesz w 2-3 popołudnia. Uncharted 2: Among Thieves w jedną jedyną sobotę, i tak dalej.

 

Zakupując komputer stacjonarny za 3 tysiące złotych. Nie musisz się martwić o wymagania sprzętowe przez najbliższe 2-4 lata. Najprawdopodobniej lawina nowinek ruszy po prezencji PlayStation 4. Plus masz dostęp znacznie tańszych gier.

 

Jednak, aby było śmieszniej maniakalny gracz PlayStation 3, w ciągu roku wydaje tyle samo pieniędzy (wg mnie nawet więcej) co jego odpowiednik na PC z modernizacją komputera.

 

Rozwiązanie?

Dokładnie jak piszą poprzednicy. Wybierz platformę, wybierając gry w które będziesz grał.

Link to post
Share on other sites

Komp byłby podobny do twojego( lepsza karta bo 5870) a x'a mam na oku po przerobce, wiec sam juz nie wiem..

W grudniu zakupię 6870... :)

 

Tak całkiem serio. Zapisz sobie na kartce tytuły gier z nazwą platformy. Zlicz, dodaj priorytety (np. fan gier wyścigowych, więc +4 pkt dla PlayStation 3 za Gran Turismo 5), a uzyskasz odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze tego brakowalo, nie nastawiam sie na kupowanie gier, wiec tez na PC na multi nie pogram, a na xboxie wiecej gier/lepiej chodza troche gorsza grafika..

Wiec raczej xbox+przerobka, Co ty o tym sadzisz?

W takim razie wyboru nie masz żadnego. Osobiście jestem po jasnej stronie mocy, chociaż przez długie lata nie wiedziałem co to oryginalna kopia.

 

Na forum zabrania się pisania w sposób jawny o piractwie, więc uważaj, abyś nie dostał "blokady".

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wybór platformy to trochę kłopotliwy problem. Każda platforma ma swoje zalety i wady. Np.

Pc ma dużo ładniejszą grafikę niż na konsolach, ma wielozadaniowość, klawiaturę i mysz( :) ) no i też możesz oglądać filmy FHD bo Bluray masz już za 200zł. Można też podrasowywać sprzęt i go ulepszać ALE trzeba na dobry komputer wyrzucić 3000zł a w tej cenie masz 2 konsole i jeszcze gry do tego :D .

Za to konsole mają wiele bardzo dobrych exclusivów, ale za to gorszą grafikę, a gra na padach w np. strzelanki jak dla mnie jest w ogóle nie logiczne.

Link to post
Share on other sites

Na PC wraz z monitorem musisz wydać około 3000 żeby miało to sens.

 

Gainward GeForce GTX460 1G DDR5/256b D/H PCI-E GLH

882,00zł

 

Procesor Intel Core i5 760 2.8GHz LGA1156 Box

668,99zł

 

Pamięć DDR3 OCZ 4GB PC1333 2x2GB CL9 GE LV

251,99zł

 

Płyta główna DFI LanParty DK P55-T3eH9 LGA1156

340,00zł

 

Listwa zasilająca HSK Data Acar S10 10gn/1.5m/czar

35,99zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

267,58zł

 

Nagrywarka DVD Asus DRW-24B3ST SATA czarna BOX

93,00zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 600W

229,79zł

 

 

To mój typ bez monitora. Pozwala w miarę komfortowo grać.

 

PS3 czy XboX360 ??? Ja wybieram Xboxa ale tak jak to już napisano wyżej:

 

ZASTANÓW SIĘ W JAKIE GRY CHCESZ ZAGRAĆ, O KTÓRYCH Z NICH MYŚLISZ PO NOCACH NIE MOGĄC ZASNĄĆ, NA JAKĄ PLATFORMĘ SĄ I TĄ PLATFORMĘ KUP.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...