Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie dotyczące słuchawek USB, które nie mają wbudowanej karty dźwiękowej. Jak one wtedt działają? Chodzi mi o ten model

http://www.razerzone.com/gaming-audio/razer-kraken-usb

Proszę, nie piszcie, że te słuchawki są słabe tylko czy działają one same, czy używają mojej karty dźwiękowej w komputerze? Kartę mam zintegrowaną.

 

Link to post
Share on other sites

Proszę, nie piszcie, że te słuchawki są słabe tylko czy działają one same, czy używają mojej karty dźwiękowej w komputerze?

 

Słuchawki używają swojego układu dźwiękowego za 10zł, integry nie ruszą.

 

Nie będę pisał, że są słabe, tak, jak chciałeś :) ale napisze, że są warte z 50zł.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki używają swojego układu dźwiękowego za 10zł, integry nie ruszą.

 

Nie będę pisał, że są słabe, tak, jak chciałeś :) ale napisze, że są warte z 50zł.

A polecisz jakieś słuchawki do 250zł na USB (nie chcę dodatkowo kupować karty dźwiękowej) do grania? Zależy mi na dźwięku przestrzennym, bo gram głównie w cs'a i wbudowanym mikrofonie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy mi na dźwięku przestrzennym, bo gram głównie w cs'a i wbudowanym mikrofonie.

1. CS'a ma dosyć prostą ścieżkę dźwiękową

2. W słuchawkach 7.1 masz tyle samo przetworników co w słuchawkach stereo, cała przestrzenność to emulacja na takiej samej zasadzie co w stereo.

3. Najlepsi gracze na najważniejszych lanach grają i tak na słuchawkach dokanałowych.

4. Zalman ZM-MIC1 za 20zł oferuje podobną (jak nie lepszą) jakość rozmów, wystarczy że go dobrze umieścisz, żeby mógł zbierać głos.

 

Z gamingowych słuchawek warto polecić tylko  HyperX Cloud / Qpad QH

Link to post
Share on other sites

Zdecyduj się, albo chcesz mieć dobre słuchawki, albo byle jakie. Superluxy zjadają na śniadanie te marketingowe wymysły, a kosztują 3x mniej. Integra wcale nie zagra gorzej niż ten wbudowany układ. Jeśli chcesz mieć lepszy dźwięk, kupujesz kartę (lub inne źródła dźwięku) innego wyjścia nie ma. Bardzo często słuchawki USB mają układ dźwiękowy wbudowany, nawet nie porównasz dźwięku z integrą czy czymkolwiek. Według mnie jest to celowe zagranie.

Link to post
Share on other sites

A polecisz jakieś słuchawki do 250zł na USB (nie chcę dodatkowo kupować karty dźwiękowej) do grania? Zależy mi na dźwięku przestrzennym, bo gram głównie w cs'a i wbudowanym mikrofonie.

Dobry dźwięk przestrzenny praktycznie nie istnieje od kiedy Creative pozwało do piachu cała konkurencję która miała dobre algorytmy HRTF. Zabawne jak bardzo grafika poszla do przodu i jak bardzo dźwięk poszedł do tylu. Każda gra z 2000 roku miała lepsze dźwięki i 3d dźwięk od gier dzisiejszych. Pamiętam czasy jak można było po dźwięku rozróżnić góre i dół, a nie tylko lewo, prawo i względnie tył i przód.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Pamiętam czasy jak można było po dźwięku rozróżnić góre i dół, a nie tylko lewo, prawo i względnie tył i przód.

według mnie, to chyba problem dzisiejszego lenistwa programistów, a nie filtrów, a po za tym piszesz o jakimś 3D ,które z prawdziwym 3D zapewne ma mało wspólnego, bo za dużo w tym partaczenia dźwięku. A piszę, to jako osoba która miała odczynienia z holograficznymi układami dźwiękowymi, choć podczas słuchania muzy i według mnie sprzętowo da się do załatwić bez najmniejszych problemów tylko odpowiednia ścieżka dźwiękowa w grach, a to wymaga nakładów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...